• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Наказ Держкомтелерадіо
від 01 листопада 2013 р.
Київ
Наказ Держкомтелерадіо України від 31.10.2013 № 208" Про реалізацію рішення колегії Держкомтелерадіо України від 29 жовтня 2013 року № 9/35 "Про стан виконання фінансових планів госпрозрахунковими підприємствами у першому півріччі 2013 року"

 

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

Н А К А З

 

«31» жовтня 2013 р.               м. Київ                                     208

 

 

Про реалізацію рішення колегії

Держкомтелерадіо України

від 29 жовтня 2013 року № 9/35

 

 

З метою забезпечення виконання рішення колегії Держкомтелерадіо України від 29 жовтня 2013 року № 9/35 «Про стан виконання фінансових планів госпрозрахунковими підприємствами у першому півріччі 2013 року»

НАКАЗУЮ:

 

1. Ввести в дію рішення колегії Держкомтелерадіо України від 29 жовтня 2013 року № 9/35 «Про стан виконання фінансових планів госпрозрахунковими підприємствами у першому півріччі 2013 року», що додається.

2. Директорові фінансово-економічного департаменту Бартош Н.В., начальникові управління внутрішнього аудиту Степановій Н.В., начальникові юридичного відділу Новіковій Д.В., керівникам госпрозрахункових підприємств сфери управління Держкомтелерадіо України забезпечити виконання завдань, визначених рішенням колегії.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Мураховського А.Л.

 

 

Голова

Держкомтелерадіо України О.В. Курдінович

 

 

Р І Ш Е Н Н Я К О Л Е Г І Ї

 

29 жовтня 2013 р. м. Київ № 9/35

 

 

Про стан виконання фінансових планів

госпрозрахунковими підприємствами

у першому півріччі 2013 року

 

 

Розглянувши стан виконання госпрозрахунковими підприємствами сфери управління Держкомтелерадіо України фінансових планів у першому півріччі 2013 року, колегія звертає увагу на недостатню роботу керівників державних підприємств із забезпечення належного та ефективного управління державною власністю.

Звітність про виконання показників фінансових планів у першому півріччі 2013 року надано 18 госпрозрахунковими підприємствами, з них 15 підприємствами видавничої діяльності та 3 підприємствами інших видів діяльності. Решта, 11 підприємств сфери управління Держкомтелерадіо України, є неактивними, оскільки не здійснюють господарську діяльність у зв’язку з реорганізацією, передачею до комунальної власності тощо.

У першому півріччі 2013 року чистий прибуток отримали 6 підприємств: ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Здоров’я» - 73,0 тис. гривень, ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ» - 25,0 тис. гривень, ДП «Ордена «Знак Пошани» Всеукраїнське багатопрофільне видавництво «Донбас» - 16,0 тис. гривень, ДП «Спеціалізоване видавництво «Либідь» - 4,0 тис. гривень, ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Карпати» - 2,0 тис. гривень, ДП «Державний академічний оркестр «РадіоБенд Олександра Фокіна» - 1,0 тис. гривень.

Зі збитком спрацювали 8 підприємств: ДП «Видавництво і друкарня «Таврида» - 506,0 тис. гривень, ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Техніка» - 356,0 тис. гривень, ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» ім. М.П. Бажана» - 252,0 тис. гривень, Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» - 187,0 тис. гривень, ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Мистецтво» - 132,0 тис. гривень, ДП Державне спеціалізоване видавництво «Вища школа» - 22,0 тис. гривень, ДП Державне спеціалізоване видавництво «Музична Україна» - 19,0 тис. гривень, Державне спеціалізоване автотранспортне підприємство Держкомтелерадіо України - 1,0 тис. гривень.

На межі беззбитковості працювали 4 підприємства: ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Україна», ДП Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро», ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Каменяр», Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм».

У результаті отриманих доходів та здійснених витрат загальна сума за показником «Чистий прибуток (збиток)» за перше півріччя 2013 року становила 1,4 млн. гривень збитку, при запланованому прибутку 30,2 тис. гривень.

Отримано «Чистого доходу» (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у сумі 12,2 млн. гривень, що на 7,6 млн. гривень, або на 38,4 відсотка менше запланованого обсягу на цей період.

Забезпечили виконання показника «Чистий дохід» 4 підприємства, а саме: ДП «Спеціалізоване видавництво «Либідь», ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ», ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Здоровя» та ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Карпати».

За перше півріччя 2013 року підприємствами сплачено до бюджету обов’язкових платежів та внесків до державних цільових фондів в сумі 4,8 млн. гривень, в тому числі: податків та обов’язкових платежів в сумі 0,9 млн. гривень, внесків до державних цільових фондів – 2,7 млн. гривень, інших обов’язкових платежів – 1,2 млн. гривень.

Водночас колегія зазначає, що у порівнянні з першим півріччям 2011 року кількість збитково працюючих підприємств зменшилася на 14, аналогічним періодом 2012 року - на 7 підприємств. Загальна сума збитків, отриманих госпрозрахунковими підприємствами, у порівнянні з відповідним звітним періодом першого півріччя 2011 року скоротилася на 785,6 тис. гривень, а в порівнянні з відповідним періодом 2012 року - на 1361,4 тис. гривень.

Зменшенню кількості збитково працюючих підприємств та суми отриманих ними збитків сприяли запроваджені Держкомтелерадіо України заходи, спрямовані на покращення результатів фінансово-господарської діяльності госпрозрахункових підприємств шляхом їх реорганізації, передачі до комунальної власності, ліквідації тощо.

З метою поліпшення результатів фінансово-господарської діяльності госпрозрахункових підприємств та забезпечення виконання ними у 2013 році фінансових планів, колегія

УХВАЛИЛА:

 

1. Інформацію про стан виконання фінансових планів у першому півріччі 2013 року госпрозрахунковими підприємствами сфери управління Держкомтелерадіо України взяти до відома.

2. Звернути увагу керівників збиткових госпрозрахункових підприємств на неналежне виконання основних покладених на них функцій з ефективного управління ввіреними їм об’єктами, посилення контролю за складанням фінансових планів підприємств та звітуванням про їх виконання в установлені законодавством терміни.

3. Фінансово - економічному департаменту (Бартош Н.В.) посилити контроль за станом виконання показників фінансових планів.

4. Управлінню внутрішнього аудиту (Степанова Н. В.), юридичному відділу (Новікова Д. В.) за участю керівників профільних структурних підрозділів Держкомтелерадіо України подати Фонду державного майна України пакети документів щодо включення визначених Держкомтелерадіо України підприємств до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2012 № 384 Порядку.

5. Керівникам госпрозрахункових підприємств сфери управління Держкомтелерадіо України:

взяти під особистий контроль стан виконання та затвердження показників фінансових планів, приділяти особливу увагу повноті та якості супутньої фінансової звітності, що надається разом з показниками виконання фінансового плану;

активізувати роботу, направлену на поліпшення фінансово-економічного стану підприємств шляхом пошуку нових замовлень та випуску рейтингових видань;

неухильно дотримуватися наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21.06.2005 №173: забезпечувати виконання показників фінансових планів, у разі зменшення валового прибутку або чистого прибутку порівняно з прогнозними показниками поточного року обов’язково подавати також обґрунтування причин такого зменшення, аналітичні довідки з поясненням причин значних відхилень фактичних показників від запланованих щодо кожного фактора, що призвів до відхилення;

дотримуватись недопущення здійснення видатків, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2012 № 899 «Про порядок здійснення витрат суб’єктами господарювання державного сектору економіки у разі не затвердження (непогодження) річних фінансових планів у встановленому порядку» до затвердження в установленому порядку фінансових планів підприємств на поточний рік;

забезпечити постійний контроль за дотриманням обґрунтованого рівня витрат, у тому числі передбачених пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 № 1673 «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та контролю за використанням державного майна і фінансових ресурсів».

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Мураховського А.Л.

 

 

Голова колегії /підпис/ О.В. Курдінович

 

 

Інформаційна довідка

до питання

«Про стан виконання фінансових планів

госпрозрахунковими підприємствами

у першому півріччі 2013 року»

 

На 2013 рік фінансові плани затверджено 18 госпрозрахунковим підприємствам, які і звітували про виконання показників фінансових планів за результатами роботи у І півріччі 2013 року, з них 15 підприємств видавничої діяльності та 3 підприємства інших видів діяльності.

За результатами фінансово-господарської діяльності у І півріччі 2013 року чистий прибуток отримали 6 підприємств: ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Здоров’я» - 73,0 тис. гривень, ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ» - 25,0 тис. гривень, ДП «Ордена «Знак Пошани» всеукраїнське багатопрофільне видавництво «Донбас» - 16,0 тис. гривень, ДП «Спеціалізоване видавництво «Либідь» - 4,0 тис. гривень, ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Карпати» - 2,0 тис. гривень, ДП «Державний академічний оркестр «РадіоБенд Олександра Фокіна» - 1,0 тис. гривень.

Зі збитком спрацювали 8 підприємств: ДП «Видавництво і друкарня «Таврида» - 506,0 тис. гривень, ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Техніка» - 356,0 тис. гривень, ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» ім. М.П. Бажана» - 252,0 тис. гривень, Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» - 187,0 тис. гривень, ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Мистецтво» - 132,0 тис. гривень, ДП Державне спеціалізоване видавництво «Вища школа» - 22,0 тис. гривень, ДП Державне спеціалізоване видавництво «Музична Україна» - 19,0 тис. гривень, Державне спеціалізоване автотранспортне підприємство Держкомтелерадіо України - 1,0 тис. гривень.

На межі беззбитковості працювали 4 підприємства: ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Україна», ДП Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро», ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Каменяр», Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм».

Отримано «Чистого доходу» (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у сумі 12,2 млн. гривень, що на 7,6 млн. гривень або на 38,4 відсотка менше запланованого обсягу на цей період.

Забезпечили виконання показника «Чистий дохід» 4 підприємства, а саме: ДП «Спеціалізоване видавництво «Либідь», ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ», ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Здоровя» та ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Карпати».

У результаті отриманих доходів та здійснених витрат загальна сума за показником «Чистий прибуток (збиток)» за І півріччя 2013 року становила 1,4 млн. гривень збитку, при запланованому прибутку 30,2 тис. гривень, у тому числі:

чистий прибуток становив 121 тис. гривень, що на 38,1 тис. гривень або на 23,9 відсотка менше від запланованого;

чистий збиток – 1475 тис. гривень, що на 1346,1 тис. гривень або у 10,4 рази більше від запланованого.

За І півріччя 2013 року підприємствами сплачено до бюджету обов’язкових платежів та внесків до державних цільових фондів у сумі 4,8 млн. гривень, в тому числі: податків та обов’язкових платежів в сумі 0,9 млн. гривень, внесків до державних цільових фондів – 2,7 млн. гривень, інших обов’язкових платежів – 1,2 млн. гривень.

 

Довідково:

Із 31 підприємств, що звітували про виконання показників фінансових планів, у І півріччі 2011 року з прибутком працювали 4 підприємства; у І півріччі 2012 року з 23 підприємств, які звітували, з прибутком працювали 7 підприємств.

Стабільно прибуткову діяльність, впродовж цих періодів показували: ДП «Спеціалізоване видавництво «Либідь», ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Здоров’я», ДП «Державний академічний оркестр «РадіоБенд Олександра Фокіна». Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», яка протягом 2011-2012 років працювала з прибутком, у І півріччі 2013 року працювала на рівні беззбитковості.

Натомість, зі збитком спрацювали у І півріччі 2011 року 22 підприємства, а у І півріччі 2012 року збиткову діяльність показували 15 підприємств. Впродовж цих періодів ДП Державне спеціалізоване видавництво «Вища школа», Національне видавництво дитячої літератури «Веселка», Державне спеціалізоване автотранспортне підприємство Держкомтелерадіо України суму збитків зменшили, а ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» ім. М.П. Бажана», ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Техніка» - збільшили. Збиткова діяльність протягом всього періоду залишається у ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Мистецтво», ДП «Видавництво і друкарня «Таврида».

Загальна сума збитків, отриманих госпрозрахунковими підприємствами у І півріччі 2013 року, скоротилася у порівнянні з І півріччям 2011 року на 785,6 тис. гривень, І півріччям 2012 року - на 1361,4 тис. гривень.

Зменшення суми чистого збитку пов’язано із зменшенням кількості працюючих підприємств за рахунок підприємств, що знаходяться в стані реорганізації, ліквідації, передачі до комунальної власності, припинення діяльності тощо, а також підприємств, реорганізацію яких було завершено у 2012 році - Інформаційно-аналітичний центр «Донбасінформ» та ДП «Спеціалізоване видавництво літератури мовами національних меншин України «Етнос».

 

У І півріччі 2013 року державними видавництвами випущено 108 назв книжкової продукції, обсягом 1,9 тис. обліково-видавничих аркушів, тиражем 0,4 млн. примірників. Разом з тим, видавництва ДП Державне спеціалізоване видавництво «Вища школа», ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» ім. М.П. Бажана», ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Техніка», ДП Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро» та ДП «Ордена «Знак Пошани» всеукраїнське багатопрофільне видавництво «Донбас» не випустили жодної назви видавничої продукції, що також негативно позначилося на виконанні показників фінансових планів.

 

Довідково:

У І півріччі 2011 року державними видавництвами випущено 90 назв книжкової продукції. Водночас, ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Україна», ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» ім. М.П. Бажана», ДП «Харківське багатопрофільне видавництво «Основа», ДП «Всеукраїнське видавництво «Січ», ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Маяк» не випустили жодної назви книжкової продукції.

У І півріччі 2012 року державними видавництвами випущено 83 назви книжкової продукції. ДП Державне спеціалізоване видавництво «Вища школа», ДП «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» ім. М.П. Бажана», ДП Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро» не випустили за цей період жодної назви книжкової продукції.

 

Більшість державних видавництв в своїй роботі орієнтуються на випуск видань за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на виконання програми «Українська книга», випуск підручників та навчальних посібників на замовлення МОН України, а також намагаються залучити до випуску видань замовників.

Так, у І півріччі 2013 року державними видавництвами випущено 49 назв замовних і спільних видань.

Водночас, нестабільне фінансування бюджетних програм не сприяє виконанню запланованих видавництвами показників фінансових планів.

Зокрема, станом на 01.01.2013 дебіторська заборгованість 13 державним видавництвам за випущену у 2012 році на умовах державного замовлення книжкову продукцію за програмою «Українська книга» становила 4045,1 тис. гривень, і виникла у зв’язку з недофінансуванням бюджетної програми 1701010 «Випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» та непроведенням, наприкінці бюджетного року, проплат Державною казначейською службою України, що негативно позначилось на виконанні запланованих на І півріччя 2013 року показників фінансових планів. Довідково: протягом І півріччя 2013 року заборгованість погашено в сумі 3349,1 тис. гривень. Станом на 08.07.2013 заборгованість перед державними видавництвами погашено повністю.

Слід зазначити, що на даний час 11 державних госпрозрахункових підприємств сфери управління Держкомтелерадіо України є неактивними, оскільки не здійснюють господарську діяльність з причин реорганізації, передачі до комунальної власності, припинення діяльності тощо.

Триває робота щодо реорганізації 6 державних видавництв шляхом їх приєднання, а саме: ДП «Ордена «Знак Пошани» книжково-журнальне видавництво «Урожай» та ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Здоровя» до ДП «Державне спеціалізоване видавництво «Техніка»; ДП «Видавництво «Таврія», ДП «Всеукраїнське видавництво «Січ», ДП «Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Маяк», ДП «Харківське багатопрофільне видавництво «Основа» до ДП «Видавництво і друкарня «Таврида».

Відповідно до наказу Держкомтелерадіо України від 26 квітня 2013 року № 82 на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України № 172-р від 27 березня 2013 року та відповідно до Указу Президента України № 1 від 02 січня 2013 року розпочато процес припинення діяльності державного підприємства «Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво «Українська енциклопедія» імені М.П. Бажана та Головної редакції Зводу пам’яток історії та культури України при видавництві «Українська енциклопедія» шляхом реорганізації у формі злиття та утворення на їх базі Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво».

На виконання наказу Держкомтелерадіо України від 07.09.2011 № 252 та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 23.05.2012 № 849 передано до комунальної власності територіальної громади м. Києва майно (житловий будинок та гуртожиток) ДП «Житловий комплекс», підприємство перебуває в стані ліквідації.

Відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2012 № 384 Порядку подання уповноваженими органами управління державним органам приватизації пропозицій стосовно включення об’єктів права державної власності до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, Держкомтелерадіо України листом від 30.07.2012 №3880/24/9 надав Фонду державного майна України пакет документів на включення ДП «Оздоровчо-лікувальний пансіонат «Ходорів» до переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Водночас, ФДМУ не включив підприємство до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації, оскільки не отримав погодження на його приватизацію від місцевих органів виконавчої влади. У зв’язку з цим Держкомтелерадіо України листом від 17.07.2013 № 4614/27/9 до Київської обласної державної адміністрації висловив прохання облдержадміністрації сприяти приватизації цього об’єкту або погодити безоплатну його передачу із сфери управління Держкомтелерадіо України до сфери управління місцевого органу виконавчої влади – Київської обласної державної адміністрації.

ДП «Одеське підприємство державного об’єднання матеріально-технічних ресурсів «Укрпостачпреса» та ДП «Державне спеціалізоване підприємство «Укртелефільм» планується включити до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації. Для прийняття управлінських рішень стосовно ДСП «Укртелефільм» та ДП «Укрпостачпреса» Держкомтелерадіо України призначено керівників підприємств, завданням яких є відновлення документів (статутних, фінансових, у тому числі бухгалтерських документів, печаток, штампів тощо) для подальшої передачі цих підприємств на приватизацію.

Відповідні пакети документів підготовлено також щодо Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» та Державного спеціалізованого автотранспортного підприємства Держкомтелерадіо України.

У зв’язку із фактичним припиненням фінансово-господарської діяльності ДП «Державне підприємство «Полісервіс» згідно з наказом Держкомтелерадіо України від 23.07.2013 № 144 визначено припинити діяльність підприємства шляхом ліквідації у порядку, встановленому законодавством.

В грудні 2012 року призначено керівника ДП «Дирекція фестивально-виставкової діяльності». На сьогодні підприємство є неактивним.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux