• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Наказ Держкомтелерадіо
від 10 квітня 2014 р.
Київ
Наказ Держкомтелерадіо України від 09.04.2014 № 41 "Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсного відбору керівників організацій, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо України"

 

 

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

Н А К А З

 

«09» квітня 2014 р.          м. Київ                                             № 41

 

 

Про затвердження Положення про порядок

проведення конкурсного відбору керівників

організацій, що належать до сфери управління

Держкомтелерадіо України

 

З метою підвищення ефективності діяльності керівників організацій сфери управління Держкомтелерадіо України та відповідно до вимог Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб’єктів господарювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2008 р. № 777

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Положення про порядок проведення конкурсного відбору керівників організацій, що належать до сфери управління Державного комітету телебачення і радіомовлення України, додається.

 

2. Визнати таким, що втратив чинність – наказ Держкомтелерадіо України від 4 лютого 2009 року № 34 “Про порядок проведення конкурсного відбору керівників підвідомчих підприємств, установ та організацій”.

 

3. Відділу кадрової роботи та державної служби (Трижичинський І.М.) здійснювати організаційне забезпечення роботи конкурсної комісії та підготовку відповідних документів.

 

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

Голова

Держкомтелерадіо України О.І. Наливайко

 

 

Затверджено

наказом Держкомтелерадіо України

від "09"квітня 2014 №41

 

 

Положення

про порядок проведення конкурсного відбору керівників підприємств,

установ та організацій, що належать до сфери управління

Державного комітету телебачення і радіомовлення України

1. Загальні положення

 

Положення про порядок проведення конкурсного відбору керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Державного комітету телебачення і радіомовлення України (далі - Положення, Держкомтелерадіо України, підвідомчі організації) розроблено відповідно до вимог Порядку проведення конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 р. № 777.

Положення визначає особливості процедури конкурсного відбору керівників державних суб'єктів господарювання (єдиним засновником та учасником яких є держава) в Держкомтелерадіо України.

Рішення щодо проведення конкурсного відбору керівників підвідомчих організацій приймається Головою Держкомтелерадіо України при наявності вакансій зазначених категорій посад.

Підставою для оголошення (проведення) конкурсного відбору є наказ Держкомтелерадіо України, який визначає порядок оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, строки його проведення (із зазначенням термінів приймання заяв від бажаючих брати участь у конкурсі (далі - претенденти).

Для проведення конкурсного відбору в Держкомтелерадіо України утворюється постійно діюча комісія (далі - комісія) до складу якої входять керівники самостійних структурних підрозділів апарату Держкомтелерадіо України та обов'язково залучається представник Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрацій за місцезнаходження підвідомчої організації, а також представник підвідомчої організації, на посаду керівника якої проводиться конкурс (додаток 1).

Очолює роботу комісії профільний заступник Голови Держкомтелерадіо України, функціональними обов'язками якого визначено забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері телебачення і радіомовлення та методологічне забезпечення і координація діяльності підвідомчої організації.

Члени комісії повинні у повному обсязі володіти інформацією про стан справ у підвідомчій організації (показники ефективності використання державного майна та майнового стану, виробництва і розповсюдження аудіовізуальних програм та передач, фактичні показники фінансово-господарської діяльності, інше) і мати відповідну кваліфікацію щодо оцінки рівня готовності претендентів до роботи на вакантній посаді керівника підвідомчої організації.

Секретарем комісії призначається представник відділу кадрової роботи та державної служби (далі - кадровий підрозділ), на якого покладено завдання щодо вирішення кадрових питань з керівниками підвідомчих організацій Держкомтелерадіо України.

Дане Положення розміщується на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо України.

 

 

 

2. Основні завдання та організація роботи комісії щодо проведення конкурсного відбору керівника підвідомчої організації

Держкомтелерадіо України

 

Основними завданнями комісії щодо проведення конкурсного відбору (далі-конкурсу) є:

-  забезпечення оприлюднення оголошення про проведення конкурсу в засобах масової інформації;

-  забезпечення підготовки інформаційних матеріалів, що засвідчують фактичний стан справ підвідомчої організації, необхідних для розробки конкурсних пропозицій претендентів щодо розвитку підвідомчої організації на середньострокову перспективу (далі - конкурсні пропозиції);

-   забезпечення відкритості при проведенні конкурсу (залучення засобів масової інформації до висвітлення процедури проведення конкурсу);

-  прийом від претендентів (із реєстрацією секретарем комісії у спеціальному журналі) заяв та інших визначених документів (додаток 2);

-  перевірка на відповідність до встановлених вимог наданих претендентами документів та ухвалення рішення щодо їхнього допуску до участі у конкурсі;

-  прийом від учасників (із реєстрацією секретарем комісії у спеціальному журналі) запечатаних пакетів з їхніми конкурсними пропозиціями;

-  розгляд та експертна оцінка конкурсних пропозицій учасників;

-  визначення переможця конкурсу та оприлюднення підсумкової інформації за результатами проведеного конкурсу на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо України та в засобах масової інформації.

Організаційною формою роботи комісії є відкриті та закриті засідання, які є правомоxними у разі участі в них не менш як двох третин складу комісії.

Рішення комісії приймається більшістю голосів присутніх на засіданні її членів та оформляється протоколом (протокол ведеться секретарем комісії).

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос Голови комісії.

 

3. Підготовка до проведення конкурсу

 

За дорученням Голови комісії оголошення про проведення конкурсу розміщується:

-  секретарем комісії на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо України та в рубриці рекламних оголошень газети «Урядовий кур'єр»;

-  керівником підвідомчої організації в регіональних друкованих засобах масової інформації.

 

В оголошенні зазначається:

- найменування, місцезнаходження підвідомчої організації та основні напрями її виробничої діяльності (з додержанням вимог чинного законодавства про інформацію з обмеженим доступом);

- строк і місце приймання заяв від претендентів на участь у конкурсі та номери контактних телефонів для надання необхідних довідок;

- перелік комплекту документів, який особисто подається претендентами для участі у конкурсі, та вимоги щодо їх оформлення;

- дата та місце проведення конкурсу та відомості щодо оприлюднення його підсумкових результатів;

- вимоги до претендентів на вакантну посаду керівника підвідомчої організації (обумовлені специфікою діяльності підвідомчої організації в інформаційній сфері держави).

Заяви від претендентів щодо їхньої участі у конкурсі приймаються протягом 30 (тридцяти) календарних днів після оприлюднення відповідного оголошення та реєструються секретарем комісії.

До спеціального журналу вноситься номер заяви, прізвище, ім'я та по батькові претендента, відомості щодо місця його проживання (реєстрації), дата і час запису, розпис секретаря комісії, що зробив запис (або особи, яка його заміщує).

Зміст заяви та інших документів, поданих претендентами, не розголошується до початку засідання комісії, на якому проводиться їх розгляд.

Підготовка інформаційних матеріалів, що засвідчують фактичний стан справ підвідомчої організації, покладається на керівництво підвідомчої організації.

Вказані інформаційні матеріали мають містити відомості щодо фінансово-економічного стану підвідомчої організації (баланс (форма № 1), звіт про фінансові результати (форма № 2), звіт про рух коштів (форма № 3) звіт про власний капітал (форма № 4) примітки до річної фінансової звітності (форма № 5) розшифрування простроченої кредиторської заборгованості, фінансовий план, звіт про інвестиції в основний капітал).

Строки підготовки та подання до Держкомтелерадіо України інформаційних матеріалів підвідомчою організацією, порядок їхньої перевірки керівниками профільних самостійних структурних підрозділів апарату Держкомтелерадіо України (щодо повноти та якості відпрацювання) визначається наказом Держкомтелерадіо України (проект наказу розробляється секретарем комісії).

 

4. Порядок проведення конкурсу

 

Тривалість конкурсу не може перевищувати 45 (сорока п 'ять) календарних днів.

Початком конкурсу вважається дата, на яку призначено засідання комісії з розгляду заяв претендентів та доданих до них документів.

З метою забезпечення відкритості при проведенні конкурсу на зазначене засідання комісії обов'язково запрошуються представники засобів масової інформації.

Запрошення представникам засобів масової інформації на висвітлення процесу допущення претендентів до участі у конкурсі готується секретарем комісії.

Претенденти, документи яких визнані такими, що відповідають визначеним вимогам, допускаються до участі у конкурсі і вважаються його учасниками.

За рішенням комісії до участі в конкурсі не допускаються претенденти:

- які не подали повного комплекту документів, зазначених у додатку 1;

- у яких відсутня повна вища освіта за відповідною спеціальністю;

- які не мають досвіду успішної роботи на керівній посаді підприємства, установи, організації;

- які мають не зняті або не погашені в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади та не допускаються займатися певними видами діяльності.

Про відмову в участі у конкурсі претендент повідомляється офіційним листом Держкомтелерадіо України (із зазначенням причини відмови) за підписом заступника Голови Держкомтелерадіо України, який очолює роботу комісії (проект листа готується секретарем комісії).

Ознайомлення учасників конкурсу з інформаційними матеріалами, що засвідчують фактичний стан справ підвідомчої організації здійснюється секретарем комісії у строки та у порядку визначеному Головою комісії.

Зазначене ознайомлення проводиться з обов'язковим додержанням вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом.

Приймання секретарем комісії конкурсних пропозицій учасників конкурсу розпочинається з дня ухвалення рішення щодо їхнього допущення до участі у конкурсі та закінчується за день до початку засідання комісії з їх розгляду (але не раніше ніж через 20 (двадцять) календарних днів після ухвалення такого рішення).

Конкурсна пропозиція (розроблена на підставі фактичних показників фінансово-господарської діяльності підвідомчої організації) повинна містити проект програми діяльності підвідомчої організації на середньострокову перспективу (складові програми визначені додатком 3).

Порядок та строки заслуховування конкурсних пропозицій учасників конкурсу визначаються Головою комісії.

Запрошення учасникам конкурсу (із зазначенням дати, часу та місця проведення засідання комісії) готується та доводиться секретарем комісії.

Розгляд конкурсних пропозицій учасників конкурсу здійснюється на закритих засіданнях комісії (на закрите засідання секретарем комісії запрошуються тільки члени комісії та учасник, конкурсна пропозиція якого спланована для розгляду).

Розкриття наданого учасником конкурсу пакету з конкурсною пропозицією здійснюється тільки в його присутності.

В ході закритих засідань члени комісія заслуховують конкурсні пропозиції учасників конкурсу, здійснюють експертну оцінку запропонованого розвитку підвідомчої організації та оцінюють реалістичність прогнозованих показників її фінансово-господарської діяльності (обсяги чистого прибутку підвідомчої організації за результатами фінансово-господарської діяльності, ефективне використання її виробничого потенціалу).

Одним із основних критеріїв визначення переможця конкурсу є спрямованість його конкурсної пропозиції на ефективне використання виробничого потенціалу підвідомчої організації.

Особлива увага членів комісії приділяється здатності претендента висловлювати свої думки, умінню викладати інформацію в письмовій формі, його комунікабельності, тактовності, готовності взяти на себе відповідальність, умінню аналізувати проблеми і налагоджувати ділові зв'язки, виявляти творчий підхід до роботи, емоційну врівноваженість.

Спроможність учасників успішно управляти підвідомчою організацією визначається за результатами обговорення їхніх конкурсних пропозицій щодо розвитку підвідомчої організації на середньострокову перспективу (розроблених на підставі інформаційних матеріалів, що засвідчують фактичний стан справ підвідомчої організації).

Переможцем конкурсу визнається учасник, конкурсна пропозиція якого визнана членами комісії найкращою.

Переможець конкурсу оголошується Головою комісії на підсумковому засіданні комісії, на яке запрошуються всі учасники конкурсу та представники засобів масової інформації.

Запрошення учасникам конкурсу та представникам засобів масової інформації на висвітлення результатів конкурсу готується секретарем комісії.

Конкурс вважається закінченим в день ухвали комісією рішення щодо затвердження його результатів.

За дорученням Голови комісії оголошення про результати проведення конкурсу розміщується (не пізніше 3 (трьох) календарних днів після завершення конкурсу):

- секретарем комісії на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо України та в рубриці рекламних оголошень газети «Урядовий кур'єр»;

- підвідомчою організацією в регіональних друкованих засобах масової інформації.

Рішення комісії є підставою для укладення контракту між Держкомтелерадіо України (як органом управління господарською структурою -підвідомчою організацією) та переможцем конкурсу.

Погодження головою місцевої державної адміністрації призначення переможця конкурсу керівником підвідомчої організації здійснюється відповідно до вимог статті 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

У разі вмотивованої відмови голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації у погодженні призначення переможця конкурсу на посаду керівника підвідомчої організації Держкомтелерадіо України вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицію щодо надання згоди на призначення переможця конкурсу керівником підвідомчої організації.

Рішення щодо повторного проведення конкурсного відбору на вакантну посаду керівника підвідомчої організації приймається Головою Держкомтелерадіо України у разі:

-  відсутності претендентів на участь у конкурсі;

-  визнання комісією конкурсних пропозицій претендентів такими, що не відповідають вимогам щодо розвитку підвідомчої організації на середньострокову перспективу (реалізація яких не забезпечує належну ефективність управління підвідомчою організацією);

-  непогодження Кабінетом Міністрів України призначення переможця конкурсу на посаду керівника підвідомчої організації.

 


Додаток 1

 

СКЛАД

постійно діючої комісії Державного комітету телебачення і

радіомовлення України для проведення конкурсного відбору

керівників підвідомчих організацій

 

1.  Голова комісії - заступник Голови Держкомтелерадіо України.

 

2.  Заступник голови комісії – директор департаменту телебачення і радіомовлення.

 

3.  Члени комісії:

 

- директор фінансово-економічного департаменту;

- начальник адміністративно-господарського управління;

- начальник управління внутрішнього аудиту;

- начальник юридичного відділу;

- начальник відділу кадрової роботи та державної служби;

- головний спеціаліст з питань запобігання і виявлення корупції;

- представник Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації за місцезнаходженням організації;

- представник підвідомчої організації, на посаду керівника якої проводиться конкурс.

 

4. Секретар комісії - працівник відділу кадрової роботи та державної служби, на якого покладено завдання щодо вирішення кадрових питань з керівниками підвідомчих організацій Держкомтелерадіо України.


 

Додаток 2

 

ПЕРЕЛІК

документів, які особисто подаються претендентом для участі

у конкурсному відборі керівників організацій, що належать

до сфери управління Державного комітету телебачення

і радіомовлення України та вимоги щодо їх оформлення

 

Для участі в конкурсному відборі претендент особисто подає до постійно діючої комісії наступні документи:

- адресовану Голові Держкомтелерадіо України заяву щодо участі в конкурсному відборі (написану власноруч на аркуші паперу у довільній формі з датою написання та особистим підписом претендента);

- завірену копію документу, що посвідчує його особу (паспорт громадянина України);

- завірену копію ідентифікаційного номера;

- завірену копію трудової книжки;

- завірену копію документу про повну вищу освіту за відповідною спеціальністю (диплом);

- заповнену власноруч особову картку обліку кадрів (форма № П-2);

- офіційно підтверджену інформацію про досвід успішної роботи на керівній посаді підприємства, установи, організації;

- довідку про стан здоров'я (форма № 133/0);

- довідку про відсутність судимості, заборони займати відповідні посади та займатися певними видами діяльності (завірену відповідним органом МВС України);

- рекомендації та інші документи за поданням претендента.

Відповідальність за достовірність відомостей в наданих документах несе особисто претендент.

Збереження вказаних документів покладається на секретаря комісії (документи зберігаються в сейфі відділу кадрової роботи та державної служби).

Зміст заяви та інших документів, поданих претендентом не розголошується до початку засідання комісії, на якому проводиться їх розгляд.

 

 

 

Додаток 3

 

 

ПЕРЕЛІК

документів конкурсної пропозиції учасника конкурсного відбору

(складових проекту програми діяльності підвідомчої організації

на середньострокову перспективу)

 

Проект програми діяльності підвідомчої організації на середньострокову перспективу включає:

-  план виробничої діяльності підвідомчої організації;

-  заходи з виконання завдань та результати аналізу можливих ризиків, а також з поліпшення техніко-економічних та фінансових показників підвідомчої організації, підвищення її конкурентоспроможності;

-  обсяг надходження коштів до бюджетів;

-  пропозиції щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників фінансово-господарської діяльності підвідомчої організації.

Вказані документи надаються учасником конкурсу у запечатаному конверті.

Збереження пакету покладається на секретаря комісії (пакет зберігається в сейфі відділу кадрової роботи та державної служби).

Розкриття пакету здійснюється на закритому засіданні комісії в присутності учасника конкурсу.

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux