«Носії пам’яті. Загиблі журналісти – 2022» – так називається виставка-меморіал, присвячена журналістам, що стали жертвами воєнного наступу, обстрілу, фізичного знущання.
Проєкт реалізовано Академією Української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна За Свободу, МЗС ФРН та Civil Society Cooperation у партнерстві з Національною спілкою журналістів України (НСЖУ).
Як зазначив на відкритті меморіальної виставки 23 листопада в Києві постійний заступник посла ФРН в Україні Бертрам фон Мольтке, Німеччина беззастережно підтримує Україну в її оборонній війні проти Росії.
«Виставка, яку ми сьогодні відкриваємо, розповідає про тих, хто заплатив своїм життям, щоб розповісти людям правду, – сказав пан фон Мольтке. – Дехто з них загинув, передаючи інформацію з фронту. Інші стали цивільними жертвами ведення Росією війни способами, які не мають виправдання».
Дипломат наголосив, що підтримка Німеччиною вільної преси в Україні не обмежується цією виставкою. Вона має давню історію. Німеччина підтримувала створення суспільного телебачення в Україні, проводила тренінги та плідний обмін досвідом між колегами з двох країн.
Пан фон Мольтке додав, що наразі Німеччина не лише підтримала створення цієї важливої виставки, а упродовж наступних тижнів поставить бронежилети та каски, а також ІТ-обладнання для журналістів, які працюють на фронті. На цьому тижні розпочнеться новий проєкт, фінансований Німеччиною, який передбачає створення для журналістів укриття, з якого вони зможуть вести свої передачі.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, виступаючи на відкритті виставки, наголосив на її важливості для вшанування пам’яті загиблих колег, «багатьох із них ми знали особисто». Важливо розповідати про те, якими вони були, які мали риси характеру, як поводилися у важких ситуаціях. Виставка-меморіал орієнтована саме на такий підхід, вона покликана в художній формі передати людяність і душевність тих, кого тяжкими обставинами війни забрано від нас.