Журналістів прикордонних регіонів вчили протидіяти гібрідній агресії
опубліковано 22 серпня 2019 року о 11:27

 

21 серпня 2019 року Держкомтелерадіо та ТОВ «Євромедіа Компані» провели в Чернігові для регіональних засобів масової інформації семінар-тренінг «Гібридна агресія: розпізнати та попередити».

 

Участь у заході взяли перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, державний експерт групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Секретаріату Кабінету Міністрів України Денис Чорний, начальник управління з питань телебачення і радіомовлення, європейської та євроатлантичної інтеграції Держкомтелерадіо Олександр Ободович, заступник начальника управління Центрального апарату СБУ Дмитро Дорохін старший науковий співробітник Інститут історії України НАН України Яна Примаченко, старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Микола Замікула, менеджерка програми дослідження та протидії дезінформації, представник Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин Тамта Отіашвілі та інші.

Модератором семінару був старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, директор ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Валерій Кравченко.

«Інформаційна війна, яку проти України веде Російська Федерація, почалася не в 2014 році, а раніше, - зазначив у своєму виступі перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. - Але найбільше ми відчули її прояв саме у 2014-му, коли синхронно всі російські телеканали почали проводити проти України чітку інформаційну кампанію, яка ставила собі за мету дискредитувати Україну як державу, дискредитувати українську владу, зводячи її до так званої київської влади або хунти. І взагалі під сумнів ставилося питання, чи спроможна українська нація мати свою державу. Досвіду протидії гібридній війні станом на 2014 рік ніхто не мав. Ми разом вчилися цьому і перш за все через ухвалення правових рішень.»

Богдан Червак нагадав, як непросто в 2014 році далося рішення про припинення в Україні трансляції пропагандистських російських телеканалів, як неоднозначно це рішення було сприйнято європейськими партнерами. А вже в 2016 році Європа зіткнулася з тими же проблемами російської інформаційної експансії, які Україна зазнала двома роками раніше.

Нашим найголовнішим досягненням і досвідом Богдан Червак вважає те, що Україна не стала протидіяти російській інформаційній війні методами і формами агресора, а залишилася демократичною європейською державою, де принципи свободи слова є ключовими.

Експерти у сфері євроатлантичної інтеграції та протидії інформаційним загрозам у своїх виступах розповіли про виклики і латентні загрози, що виходять зі специфіки прикордонної з РФ області, про прорахунки державної гуманітарної політики в регіоні. Під час практичних тренінгів учасники семінару вчилися розпізнавати гібридні загрози в інформаційному просторі та протидіяти їм.

«Інформаційна політика є битвою не лише за мізки і за голови людей, але й за серця, - зауважив директор ДМГО «Центр міжнародної безпеки» Валерій Кравченко. - Адже Росія дуже емоціонує у своїх меседжах, вона зводить емоції на страх і використовує слабкість страху… З одного боку, ми маємо бути захищеними від цього страху, а з іншого - маємо продукувати власний контент, і тут виняткове значення має плідна робота державних органів влади, які пов’язані з інформаційною політикою, і звичайно, Державного комітету телебачення і радіомовлення України.»

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux