|
У рамках Х Міжнародного фестивалю журналістів регіональних ЗМІ "Золотий передзвін Придесення", який напередодні Дня журналіста щорічно проводиться у Чернігові, відбувся семінар "Сучасна журналістика: практика, досвід, перспективи".
Журналісти трьох сусідніх областей і країн - Брянської (Росія), Гомельської (Білорусь) та Чернігівської (Україна) дискутували на тему: державний контроль за пресою - добре це чи погано. Про існування такого контролю в своїй державі і одну з його позитивних сторін колегам розповіли білоруські журналісти. Вони повідомили, що в разі відсутності реагування того чи іншого керівника на критичну публікацію в ЗМІ, він зобов'язаний пояснювати причину цього представникам державного контролю за пресою. Завдяки такому підходу критика в ряді випадків досягає мети, і журналісти відчувають більше морального задоволення від своєї роботи.
"Ми пишемо про проблеми підприємств, сільгоспвиробників, окремих людей чи сімей, допомагаємо відстоювати їхні інтереси. І якщо ми сприяли розв'язанню проблеми, допомогли - значить, виконали своє призначення", - говорили вони.
На семінарі журналісти обмінялися думками щодо професійних стандартів своєї роботи, впливу Інтернету на друковані й електронні ЗМІ, поділилися секретами і особливостями добування інформації, досвідом діяльності журналістських громадських організацій, участі в різних акціях, взаємовідносин із владою. Розмова, на думку присутніх, вийшла невимушеною, цікавою і взаємокорисною.
У Чернігові, за словами начальника управління преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації Олега Михайленка, такий семінар проходився вперше. У 2008 році подібний захід збирав журналістів у Гомелі, торік - у Брянську. Як відмітила голова комітету у справах друку, телерадіомовлення і засобів масової інформації Брянської області Ніна Гайдукова, журналістам трьох прикордонних областей завжди є що запозичити в колег і про що поговорити, оскільки завдання і проблеми в усіх однакові. І журналістика в трьох країнах, на її думку, не відрізняється нічим.