Запроваджено мораторій на виселення видавництв, книгарень та підприємств книгорозповсюдження

опубліковано 16 січня 2009 року о 17:58

Сьогодні Верховна Рада України прийняла Постанову «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження». Ініціатором законопроекту став народний депутат Володимир Яворівський.

Тепер органи місцевого самоврядування тимчасово, до схвалення відповідного закону, не повинні допускати безпідставної практики припинення чи розриву договору оренди, мають припинити прийняття рішень та призупинити виконання вже прийнятих рішень про виселення редакцій друкованих ЗМІ, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження із займаних ними на законних підставах приміщень державної та комунальної власності. Відповідно до постанови, пріоритетне право на продовження оренди цих приміщень мають орендарі.

Кабінетові Міністрів України доручено затвердити нормативи мінімального забезпечення громадян книготорговельними послугами в кожній адміністративно-територіальній одиниці, розробити порядок розміщення книжкових магазинів у будівлях державной власності і встановлення пільгових ставок орендної плати за наймання в цих будівлях площ, які використовуватимуться для продажу книговидавничої продукції.

Крім того, Кабінет Міністрів України має невідкладно розробити проект закону про заборону виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження з орендованих ними приміщень державної та комунальної власності.

Запровадження мораторію викликано тим, що останнім часом у столиці України та багатьох регіонах почастішали випадки виселення видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження з приміщень, які вони займали на законних підставах упродовж десятків років. Останній такий інцидент стався на початку року з видавництвом «Дніпро».

Невтішна статистика і щодо книжковий магазинів. Якщо станом на 1990 рік у Києві було 140 книгарень, то сьогодні повноцінних книжкових крамниць залишилося одиниці. Ініціатор законопроекту Володимир Яворівський вважає, що мізерна кількість книгарень в Україні є свідченням порушення права громадян на доступ до інформації, що дорівнює духовному та інтелектуальному винищенню нації.

На думку т.в.о. Голови Держкомтелерадіо Анатолія Мураховського, прийняття органами місцевого самоврядування рішень, які дозволяють виселяти книгарні та видавництва, суперечать вимогам актів законодавства щодо державної підтримки книговидавничої справи, якими передбачено передачу видавництвам, підприємствам книгорозповсюдження у довгострокову оренду приміщень, в яких вони розміщені, та продовження раніше укладених договорів оренди.

- Постанова сприятиме розвитку вітчизняної книговидавничої справи, створенню сприятливих умов для суб’єктів господарювання, що спеціалізуються на виданні, виготовленні та розповсюдженні книговидавничої продукції, - вважає т.в.о. Голови Комітету Анатолій Мураховський.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux