Задоволення потреб українського глядача в якісному національному телепродукті та просування вітчизняного телевізійного кіно на світовий ринок - стратегічне завдання студії "Укртелефільм"

опубліковано 23 червня 2006 року о 11:40

На порядок денний засідання виносилися такі питання:

 
1. Про стан виконання Держкомтелерадіо України законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян.
2. Про стратегію розвитку Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» до 2010 року як виробника національного телевізійного продукту.

3. Про план засідань колегії Держкомтелерадіо України на друге півріччя 2006 року.

4. Різне.

 

Члени колегії заслухали та обговорили доповідь в.о. Голови Комітету А.Мураховського про стан виконання Держкомтелерадіо України законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян, інших документів протягом січня-червня 2006 року.

Протягом першого півріччя 2006 року ( період з 10 січня по 16 червня) Держкомтелерадіо одержано 5286 документів. Простежується тенденція до зменшення надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

За видами одержані документи розподіляються так: укази, розпорядження, доручення Президента України, листи Секретаріату Президента України – 65; закони України , постанови, листи Верховної Ради України –113; постанови, розпорядження, доручення, протокольні рішення Кабінету Міністрів України – 896; кореспонденція від міністерств, відомств, підприємств, установ і організацій сфери управління Комітету, громадських організацій, підприємств недержавних форм власності, інших установ та організацій – 3804.

Всі завдання, які перебувають на контролі в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, виконано з дотриманням встановлених термінів. У деяких випадках відповідно до встановлених Кабінетом Міністрів вимог порушувалися клопотання щодо продовження термінів виконання доручень.

Робота із запитами і зверненнями народних депутатів здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про статус народного депутата України”.

Протягом нинішнього року одержано лише 5 звернень народних депутатів, які своєчасно опрацьовано, про результат поінформовано народних депутатів та Кабінет Міністрів.

Як і в попередні роки, значна увага приділяється роботі із зверненнями громадян. У день надходження документи подаються на розгляд керівництва Комітету систематично аналізується дотримання порядку проходження, встановлених термінів виконання, щотижнево готуються аналітичні довідки та переліки з попереджуючого контролю, які завчасно доводяться до керівників структурних підрозділів.

Протягом січня-червня цього року до Держкомтелерадіо надійшло 408 звернень громадян. Усім дописувачам надано відповіді у встановлені чинним законодавством терміни. Мали місце порушення термінів виконання, встановлених керівництвом Комітету.

Інформація про роботу із зверненнями громадян у першому кварталі 2006 року розміщувалася на веб-сторінці Комітету.

Від підприємств, установ і організацій, що входять до сфери функціонального управління Комітету, одержано та опрацьовано 1572 документи.

Враховуючи вищезазначене, колегія у х в а л и л а інформацію про стан виконання законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян, інших документів взяти до відома.

Заступникам Голови Комітету, керівникам структурних підрозділів забезпечити:

- безумовне дотримання вимог Інструкції з діловодства, Тимчасового регламенту Кабінету Міністрів України;

- належну роботу з запитами і зверненнями народних депутатів, дотримання вимог Закону України “Про статус народного депутата України”, детальне вивчення порушених народними депутатами питань, підготовку аргументованих відповідей;

- повне дотримання положень Закону України “Про звернення громадян” та Інструкції про роботу з зверненнями громадян.

Заступникам Голови Комітету відповідно до розподілу функціональних обов’язків здійснювати безпосередній контроль за дотриманням структурними підрозділами термінів виконання документів, якістю їх підготовки.

При розгляді питань щодо матеріального та іншого заохочення працівників, їх просування по службі враховувати якість і своєчасність підготовки проектів нормативно-правових актів, виконання доручень Президента України та Кабінету Міністрів України, розпорядчих документів Комітету, доручень Голови Комітету.

Директорові адміністративно-господарського департаменту, начальнику відділу контролю, начальнику загального відділу здійснювати постійний контроль за виконанням документів, веденням діловодства, проводити в структурних підрозділах перевірки стану цієї роботи, готувати висновки та вносити пропозиції керівництву Комітету щодо усунення виявлених порушень, заохочення працівників, накладення дисциплінарних стягнень.

Заступникові Голови Комітету Горобцову В.О., директорові адміністративно-господарського департаменту Шапкіну С.Б. продовжити вирішення питання щодо повернення документів Держкомтелерадіо, захоплених у липні 2005 року Національною радою з питань телебачення і радіомовлення.

Директорові адміністративно-господарського департаменту, директорові департаменту телебачення і радіомовлення та нових інформаційних технологій доповнену інформацію про роботу із зверненнями громадян у першому півріччі 2006 року розмістити на веб-сайті Держкомтелерадіо.

З другого питання порядку денного доповідав генеральний директор Української студії телевізійних фільмів “Укртелефільм” О.Бійма.

За свою 40-річну історію студією Укртелефільм було створено майже 3 тисячі фільмів. 417 – тільки за останні 5 років.

У 2006 році було створено фільм до 20-річчя Чорнобильської трагедії, фільмВчора – вороги, сьогодні..?” (Україна і НАТО), „Світ поруч” (Євроінтеграція України), „Чисті плеса” (серіал екологічного спрямування), „Козацька республіка” (серіал історичної тематики), „Ностальгічні портрети незабутніх” (серіал про зірокзолотоїдоби української опери), документальний фільм до 100-річчя видатного скульптора М.Лисенка, художній 10-серійний історико-пригодницький фільм „Запороги”.

Студія, завдяки своїй господарській діяльності, заробляє кошти на оплату працівників, комунальних та інших послуг та ще й на продукування якісних телевізійних фільмів, багато з яких вже отримали численні призи і відзнаки на телефестивалях, схвально сприйняті глядачами.

В минулому, 2005 році, Колегією було схвалено Перспективний план виробництва телефільмів до 2010 року, Концепція державної підтримки вітчизняного телефільмовиробництва.

Виконання цих завдань потребує визначити і стратегію розвитку Укртелефільму до 2010 року.

Очевидно, при існуючому фінансуванні сподіватися на державні (бюджетні) кошти не доводиться. Отже, треба шукати альтернативні шляхи, як для розвитку якісного вітчизняного телефільмовиробництва, так і для модернізації студії, її творчо-виробничої бази, тощо.

У пошуках її місця студія тісно співпрацює з недержавними, комерційними телестудіями. Спільно з ними вже в цьому році розпочинаються зйомки кількох серіалів культурологічного та дитячо-юнацького спрямування.

- „Софія Потоцька” – 20-серійний художньо-документальний фільм про історію створення (та головних героїв) дендропарку Софіївка.

- „Біла леді” – 30-серійний художно-докментальний фільм про славнозвісну Матильду де ля Моль, - в романі „Три мушкетери” О.Дюма з неї „писав” Міледі. Більшу половину свого життя ця непересічна жінка прожила у Криму, ховаючись від помсти французької та англійської розвідки.

- „Привиди Качанівки” – 15 серій художньо-документальної розвідки про славетну родину Тарнавських. Садиба в Качанівці ще й досіпам’ятаєТ.Шевченка, М.Вовчок, М.Глінку, О.Федотова та багатьох славних представників української та російської інтелігенції.

Студія продовжуватиме роботу над документальним історичним серіаломКозацька республіка”, серіалом про історію чорноморського флотуБізертабезіменна республіка”, серіалом на основі українських казок і легенд „Чумацький шлях”, „Немеркнучі зірки” – лауреати Шевченківської премії та інші...

В перспективі з 2007 року передбачається вихід в ефір (2-х годинний блок двічі на тиждень) на телеканалі „Інтер”, - „Студія Укртелефільм представляє”.

Планується більш тісна (і взаємовигідна) співпраця із державними телеканалами: „УТР”, „Культура” та регіональними телеструктурами. Це надасть можливість не тільки для використання вже готової продукції студії, але і спільного виробництва якісного телепродукту і виходу в ефір.

Починаючи з 2007 року студія планує провести капітальний ремонт адміністративного корпусу із добудовою поверху з павільйоном та інженерною структурою обслуговування (у 2005-06 роках модернізовано павільйонний комплекс). Паралельно готується технічне переоснащення студії (з 2005 року проведена заміна відеоапаратури як знімальної, так і переоснащення апаратних відео монтажу).

Здійснення таких завдань потребує кардинальних змін в структурі студії, чисельності штатних працівників, сучасному менеджменті.

Об’єктивні реалії сьогодення вимагають створення на базі студії сучасного державного підприємстваУкраїнське телевізійне кіно”. Це дозволить реалізувати найамбітніші творчі проекти, просувати українське телевізійне кіно на світовий кіно ринок, задовольнити потреби українського глядача в якісному національному, розумному, елітному телепродукті.

Під час обговорення доповіді член колегії голова правління ВАТ “Видавництво “Київська правда” І.Ковба зробив зауваження про неповне розкриття доповідачем питання стратегічного розвитку студії.

В зв’язку з цим, колегія у х в а л и л а інформацію про стратегію розвитку Української студії телевізійних фільмів до 2010 року як виробника національного телевізійного продукту взяти до відома, а генеральному директору доручити допрацювати питання стратегії розвитку студії “Укртелефільм”.

Підтримати досвід співпраці студії Укртелефільм із державними і комерційними телестудіями у питанні створення телевізійного продукту культурологічного і дитячо-юнацького спрямування.

Департаменту телебачення, радіомовлення і нових інформаційних технологій сприяти налагодженню творчо-виробничої співпраці студії Укртелефільм з ДТРК „Культура”, ДТРК „Всесвітня служба „Українське телебачення і радіомовлення”, обласними і регіональними телерадіокомпаніями щодо створення спільного якісного телепродукту.

Департаменту телебачення, радіомовлення і нових інформаційних технологій спільно зі студією Укртелефільм з метою координації спільних дій опрацювати питання щодо створення державного підприємства „Українське телевізійне кіно”, пропозиції подати на розгляд керівництва Комітету до 30 вересня 2006 року.

Визначити для тиражування список кращих фільмів студії Укртелефільм для показу на державних телеканалах.

На колегії було розглянуто і затверджено план засідань колегії Держкомтелерадіо України на друге півріччя 2006 року.

Крім того, члени колегії розглянули та ухвалили пропозиції щодо нагородження працівників інформаційної та видавничої сфер України.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux