![endif]>![if> | Під час проведення Держкомтелерадіо спільно з СБУ заходів у Харкові щодо виявлення та припинення незаконної реалізації книжкової продукції, завезеної з Російської Федерації без дозвільних документів, адміністративно-господарські санкції застосовано до кількох суб’єктів господарювання. |
Зокрема, адміністративно-господарські штрафи розміром 37 тис. 230 грн. накладено на фізичних осіб-підприємців Журавльову І.М., Кудя О.Я., Наумову О.І. та Шевченко В.М. Книжки, які розповсюджувалися без дозвільних документів вилучено з обігу.
Всього станом на 10 жовтня уповноваженими посадовими особами Держкомтелерадіо складено 21 протокол про накладення адміністративно-господарських штрафів. Загальна сума штрафних санкцій становить 781 830 грн. Незаконно ввезену видавничу продукцію вилучено з обігу.
Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», згідно з яким видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.
Видавнича продукція, ввезена в Україну після 1 січня 2017 року в Україну без відповідного дозволу, вилучається з торговельної мережі. На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладається адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.
Держкомтелерадіо закликає книгорозповсюджувачів до безумовного дотримання закону та наголошує, що легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.