29 квітня у Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України відбулася прес-конференція Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення Юрія Плаксюка.
Юрій Плаксюк розповів про перші тижні своєї роботи на посаді Голови Комітету, окреслив основні напрями подальшого розвитку інформаційної сфери держави. Зокрема, він розповів про підсумки останньої виїзної колегії Держкомтелерадіо, що проходила у Львівській області.
Інформуючи присутніх про стан видавничої справи на Львівщині, Ю.Плаксюк зазначив, що хоча область і може бути прикладом для наслідування для всієї України у цій сфері, однак проблеми книгорозповсюдження не оминули і її – так, далеко не у всіх райцентрах регіону є книгарні.
Голова Комітету також наголосив на нових підходах Держкомтелерадіо до державної програми «Українська книга». Він пообіцяв, що вже найближчим часом буде переглянуто і саме положення про експертну раду, яка займається відбором видань, і склад цієї ради. На переконання Ю.Плаксюка, необхідно визначити чіткі критерії, що дозволили б уникнути суб’єктивізму при виборі книг, які виходять за програмою «Українська книга»
Щодо діяльності державних телерадіокомпаній, то, за словами Ю.Плаксюка, у цій сфері проблеми, зокрема такі, як борги перед Концерном РРТ, штучно «роздуті» штати, накопичувалися протягом тривалого періоду. Тому сьогодні керівництво Держкомтелерадіо порушує питання про оптимізацію штатів ОДТРК в середньому на 20 %. Ю.Плаксюк зазначив, що 28 квітня був погоджений з Держкомтелерадіо і новий штатний розпис НТКУ. "Нічого особливого там немає. Скорочення відбулося на 8,9% від загальної кількості (1789 працівників)", – сказав він. Голова Комітету вважає такий крок керівництва Першого національного правильним, зважаючи на те, що у НТКУ є великі борги. Зокрема, Концерну РРТ канал заборгував за послуги розповсюдження сигналу понад 20 млн грн.
У роботі прес-конференції взяв участь також заступник Голови Держкомтелерадіо В.Горобцов. Він поінформував журналістів про найважливіші законодавчі ініціативи у сфері інформаційної політики, з якими виступає Держкомтелерадіо.