• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Як Литваков намагається перетворити держпідприємство на свою вотчину
опубліковано 24 липня 2009 року о 12:11

 

Останнім часом в деяких засобах масової інформації стали з'являтися статті про державне підприємство «Видавництво і друкарня «Таврида», що знаходиться у Сімферополі. Його керівник Андрій Литваков скаржиться на пресинг, якого підприємство зазнає з боку Держкомтелерадіо. Причиною конфлікту, за версією пана Литвакова, є його відмова змінити форму власності, на чому нібито наполягають в Києві. Директор «Тавриди» вважає, що за цим криються чиїсь плани з приватизації державного видавництва. При цьому в численних інтерв'ю пан Литваков називає себе «рятівником підприємства», яке до його вступу на посаду було на межі банкрутства.

Спробуємо розібратися, що стоїть за райдужними звітами нинішнього керівництва підприємства «Таврида» і хто насправді виношує наполеонівські плани приватизувати держпідприємство.

На посаду директора одного з найстаріших поліграфічних підприємств України (цього року державному підприємству «Видавництво і друкарня «Таврида» виповнюється 87 років) А.Литваков був призначений у вересні 2006 року. До цього часу підприємство очолював Віталій Рафальський. Саме при ньому підприємство вийшло із фінансової кризи. Зокрема, трудовому колективу були повністю виплачені борги минулих років по зарплаті, погашено заборгованості за всіма видами податків і за комунальні послуги, значно поліпшено показники виробничої діяльності підприємства. Під час роботи В.Рафальського на посаді директора видавництва було підготовлено Програму з комплексної модернізації поліграфічної бази підприємства, впроваджено нову систему автоматизації робочих місць, повністю переоснащено процес додрукарської підготовки, проведено маркетингові та технологічні дослідження перспектив випуску конкурентоспроможної продукції, переоснащено парк друкарського устаткування, підписано та оплачено на 95% контракти на поставку нового обладнання.

Після того як В.Рафальський пішов з видавництва «Таврида», директором став його заступник А.Литваков. У спадок він отримав досить потужне, успішно працююче підприємство. Що ж встиг зробити новий керівник за три роки свого господарювання?

Якщо абстрагуватися від красивих фраз, на які не скупиться нинішній керівник «Тавриди», і перейти на мову документів, картина з’являється далеко не така оптимістична, як її малює Литваков.

Планова документальна ревізія фінансово-господарської діяльності ДП «Видавництво і друкарня «Таврида» за період з 01.10.2006 по 31.12.2008 рр., що була проведена Контрольно-ревізійним відділом в м. Сімферополі і Сімферопольському районі, показала кричущі порушення з боку керівництва підприємства.

Так, за даними бухгалтерського обліку підприємства у складі дебіторської та кредиторської заборгованості на окремих балансових рахунках числяться заборгованості з невідомими термінами виникнення та їх призначення.

За наявності первинних документів на списання, реалізовані в грудні 2008 року матеріальні цінності не були своєчасно списані з балансу підприємства.

Також виявлено порушення при проведенні індексації житлового фонду, який знаходиться на балансі підприємства. Не проводилися тендери на закупівлю товарів, робіт, послуг.

Вельми вільно поводився директор «Тавриди» з орендою виробничих площ. Так, ДП «Видавництво і друкарня «Таврида» безкоштовно здало в оренду площі біля 170 кв. метрів ПП «Пресс-група», що завдало значних збитків держбюджету.

Крім того, в ході перевірки було виявлено одну з найбільш характерних схем ухилення від оподаткування із застосуванням товарного кредиту та фіктивного векселя, внаслідок чого до бюджету не сплачено ПДВ на суму 589,0 тис. гривень.

Таким чином, проведеною ревізією фінансово-господарської діяльності ДП «Видавництво і друкарня «Таврида» за період з 01.10.2006 по 31.12.2008 встановлено порушень на загальну суму 6475766,37 гривень.

До речі, саме перевірка ревізійників, яка виявила численні порушення з боку Литвакова, спонукала його до активних виступів проти Держкомтелерадіо.

Але це лише віхи «великого шляху» А.Литвакова. Практично з початку своєї діяльності на посаді керівника, він розглядав видавництво винятково як свою вотчину. Ймовірно, саме завдяки його авантюрним діям підприємство «Таврида» очолило десятку найгірших працедавців Криму. Про це, зокрема було заявлено на конференції Національного форуму профспілок України в Автономній республіці Крим, що відбулася у квітні цього року. За словами голови організації «Функціональні профспілки України» в АРК Артура Аносова, основними критеріями складання цього списку є заборгованість підприємств із виплати заробітної плати та за сплатою внесків до Пенсійного фонду. «У лідерів цих підприємств слово «криза» сидить на вустах. Фактично ж кризи як такої вони не відчувають, хіба що на якихось своїх особистих рахунках. Вони свідомо руйнують свої підприємства з метою їх продажу по частинах», - вважає А.Аносов.

До особистих рахунків директора підприємства «Таврида» ми ще повернемося. Що стосується рахунків державних, то тут вимальовується зовсім вже безрадісна картина.

На 24.06.2009 р. «Таврида» має заборгованість перед Пенсійним фондом України в сумі 987816,33 грн. Слід сказати, що взаємини ДП «Видавництво і друкарня «Таврида» з Управлінням Пенсійного фонду на сьогодні перейшли в судову площу. «Таврида» оскаржує всі рішення Пенсійного фонду, відмовляючись оплачувати борги. Має місце й накопичення податкових боргів.

Такі дії керівника видавництва свідчать про умисне доведення підприємства «Таврида» до банкрутства. Не кращі справи із виплатою зарплатні працівникам підприємства. З 01.10.2006 по 31.12.2008 рр. не здійснювалася компенсація заробітної плати, внаслідок чого працівники друкарні недоотримали заробітну плату на загальну суму 120263,7 гривень. В той же час була необґрунтовано нарахована і виплачена заробітна плата окремим працівникам друкарні. У цьому факті немає нічого дивовижного, якщо врахувати, що заступниками нинішнього директора числяться його дружина і теща. Ця «трійця» і є керівництво «Тавриди».

А зараз настав час розповісти про особисті рахунки і активи пана Литвакова.

У січні 2008 року ним було проведено відчуження нерухомості, що належить підприємству «Таврида». Власником цієї нерухомості стала дружина директора. Реконструкція і переобладнання приміщень адмінкорпусу нібито під готель здійснювалася самовільно, з грубими порушеннями норм чинного законодавства. Сьогодні на першому поверсі адміністративної будівлі з прилеглою територією площею близько 0,08 га розміщується особисте житло першого заступника директора видавництва і за сумісництвом його дружини Литвакової О.М. Сім'я Литвакових мала намір «приватизувати» також матеріально-технічні цінності на суму близько 42 тисяч гривень. Лише завдяки зусиллям комісії Держкомтелерадіо цього зробити не вдалося, і подружжю довелося придбати їх за готівковий розрахунок через підставних осіб.

Ревізією встановлено, що об’єкт «Будинок відпочинку «Лазурний берег», який знаходиться на бухгалтерському обліку ДП «Видавництво і друкарня «Таврида» з квітня 2005 року не перебуває на балансі видавництва у зв’язку з його продажем. Натомість продовжують обліковуватися фактично відсутні матеріальні цінності на суму майже 170 тисяч гривень.

Виникає закономірне питання: чому за такої кількості серйозних порушень А. Литваков досі перебуває в кріслі директора підприємства? Все досить просто. Спекулюючи чинним законодавством, він місяцями знаходиться на лікарняному, не відповідає на дзвінки, та виклики безпосереднього керівництва і тим самим уникає відповідальності. Водночас, цей горе-директор, намагаючись прикрити свої афери, намагається залучитись підтримкою працівників підприємства. Для цього він свідомо вводить в оману людей, приховуючи борги перед Пенсійним фондом і представляючи це прибутком підприємства. Більше того, використовуючи зв'язки з місцевою владою, нинішній директор «Тавриди» організував піар-кампанію у пресі, звинувачуючи Держкомтелерадіо в переслідуванні та пресингу. Дійшло до того, що робляться заяви про необхідність підпорядкування «Тавриди» Раді міністрів Автономної Республіки Крим. Цинізм таких заяв очевидний - уникнути відповідальності за протиправні дії та завершити аферу із остаточним рейдерським захопленням державного підприємства.

Та до яких би «викрутасів» не вдавався А. Литваков, йому не вдасться уникнути відповідальності за порушення, які завдали серйозних матеріальних збитків підприємству і країні.

 

Прес-служба Держкомтелерадіо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux