Премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджено колективу Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії за фільм «Гіркота солодкої землі» (авторський колектив: Дмитро Кешеля, Мелінда Янкович, Олександра Талабіра, Наталія Штефуца). Телевізійна стрічка присвячена 70-річчю Карпатської України.
Таке рішення Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола ухвалив 20 жовтня. Всього на розгляд Комітету, який очолює в.о. Голови Держкомтелерадіо Олег Наливайко, надійшло 29 творів, із них:
- 11 газетно-журнальних публікацій;
- 12 телематеріалів;
- 6 радіоматеріалів.
- Серед представлених робіт багато цікавих вартих на увагу і відзначення публіцистичних творів, - говорить член Комітету, директор департаменту телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо Сергій Абрамов. - Зокрема, члени комітету відзначили серію нарисів про історію і сьогодення сіл Вінницької області (газета «Гайсинський вісник») та науково-публіцистичний фільм «Дорога В’ячеслава Чорновола» Національної телекомпанії України. Але перевагу ми віддали Закарпатській ОДТРК. По-перше, авторський колектив звернувся до теми, яку досі майже ніхто не порушував, а по-друге, втілив цю тему на екрані на досить високому професійному рівні, хоча обласні ОДТРК у порівнянні з загальнонаціональними мовниками мають гірші матеріальні та технічні можливості.
Нагородження лауреата традиційно відбудеться напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня ц. р.
Нагадаємо, що Премія імені В’ячеслава Чорновола заснована Кабінетом Міністрів України 2003 року і складає зараз 2 тисячі гривень. Премія присуджується за нові оригінальні публіцистичні твори у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.
Як повідомив присутніх Олег Наливайко, з метою заохочення авторів публіцистичних творів, підвищення статусу Премії Держкомтелерадіо ініціював збільшення грошової частини премії з 2-ох до 5-ти тисяч. Зазначену ініціативу було підтримано, і, починаючи з 2010 року, лауреати Премії отримуватимуть відповідно до прийнятої Урядом постанови від 22 липня 2009 р. № 755 грошову винагороду у сумі 5 тисяч грн.