Підбито підсумки другого Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс «Відродимо забутий жанр», заснованого Національною радіокомпанією України. Конкурс створено з метою підтримки жанру оригінальної радіоп’єси як особливого виду радіомистецтва, що у тридцятих роках минулого сторіччя був заборонений з ідеологічних міркувань.
Цей жанр має суттєві відмінності від мистецтва сценічного. Замість зорового образу тут домінує образ акустичний, слуховий, домальований слухацькою уявою. Радіодрама – це, образно кажучи, драма з опущеною завісою у театрі.
На другий всеукраїнський конкурс радіоп’єс, що був оголошений на початку лютого цього року, надійшло майже 400 творів. Оцінювало конкурсантів високопрофесійне журі, до складу якого увійшли президент Національної радіокомпанії Віктор Набруско, письменники, Шевченківські лауреати Михайло Слабошпицький і Петро Перебийніс, народні артисти України Наталя Сумська і Анатолій Хостікоєв, режисер кіно і телебачення Неллі Даниленко, драматурги Ілля Хоменко і Володимир Фоменко, керівник художніх фондів Українського радіо Микола Аммосов, актриса Галина Стефанова, режисер НРКУ Петро Авраменко.
Володарем першої премії стала Інна Сосницька за п’єсу «Мама Рома, або епізод із життя субретки». Радіоп’єса присвячена творчості італійської кіноактриси Анні Ман’яні, яка вписала яскраву сторінку у світове кіномистецтво.
Друге місце посіла Євгенія Кононенко (п’єса «Телефонна елегія»). У радіотворі порушено тему досить актуальну у нашому суспільстві: приреченість людей похилого віку, які позбавлені опіки як з боку держави, так і нерідко з боку найближчих рідних.
На третьому місці Наталя Коломієць (п’єса «Усмішка венеціанського лева»). У творі йдеться про французьку письменницю XIX сторіччя Жорж Санд.
Перша премія складає 5000 гривень, друга премія – 3000 гривень, третя – 2000 гривень.
Журі також визначило 9 лауреатів конкурсу. Ними стали Наталя Близнюк з Тернополя (п’єса «Фауст і безсоння»), киянка Наталя Коломієць (п’єса «Якось на комунальній вулиці»), киянин Олег Миколайчик («Дикий мед у рік чорного півня»), Леся Білик з Тернопільської області («Рондо короля»), харківчанин Микола Снаговський («Мелодія для тата»), киянка Наталка Бучель («Легкий понеділок»), киянин Василь Фольварочний («З висоти пташиного польоту»), Іван Нагірняк з Чернівецької області (п’єса «Голодомор»), киянка Наталя Осипчук ( «Пластиліновий хлопчик»).
Всі радіоп’єси, які вийшли у фінал, будуть поставлені і прозвучать в ефірі Першої та Третьої програм Українського радіо.