• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Висвітлення 25-х роковин Чорнобильської трагедії державними ТРК
опубліковано 14 квітня 2011 року о 15:37

Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк, керівники та журналісти державних ТРК презентували 14 квітня нові проекти, присвячені 25-м роковинам Чорнобильської катастрофи.

- Події, що сталися 25 років тому – аварія на Чорнобильській АЕС та подолання її наслідків, висвітлення проблем, якими сьогодні живуть ліквідатори-чорнобильці та переселенці із зони відчуження, ці та інші теми стали наскрізними для всіх без винятку державних телекомпаній від Києва до Криму та Волині, - зазначив у своєму виступі Юрій Плаксюк.

Звичайно, основний тягар із висвітлення чорнобильської теми взяли на себе ті державні телекомпанії, області яких найбільше постраждали після аварії. В ефірі Житомирської, Київської та Чернігівської ОДТРК стали постійними сюжети, в яких йдеться про соціальний захист чорнобильців, обговорюються питання медичної підтримки інвалідів-чорнобильців. До участі в програмах запрошуються ліквідатори, представники громадських організацій, зокрема, «Союз Чорнобиль України», медики, спеціалісти МНС. В теле та радіо ефірі Житомирської ОДТРК постійними є теми очищення радіаційного забруднення грунтів. Розповідається про досвід сусідньої Білорусі з відновлення територій, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Також державна телерадіокомпанія висвітлює реалізацію проекту ЮНІСЕФ «Здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

12-годинний телемарафон, присвячений чорнобильській темі, готує Київська державна телерадіокомпанія.

- Цей телемарафон є традиційним. Ми готуємо його щороку. І щороку у його підготовці задіяний майже весь творчий колектив ТРК, - говорить генеральний директор компанії Олександр Савенко.

А ще крім згаданого телемарафону в ефірі Київської КРДТРК у прямому ефірі програми «Київський Форум» відбудеться соціальне «неток-шоу» про Чорнобиль і його наслідки для громадян України. Для участі у ньому запрошені директор Наукового центру радіаційної медицини АМНУ Володимир Бебешко, фахівці радіаційної медицини Росії, учасники ліквідації аварії, інваліди-чорнобильці, члени їхніх сімей, вдови, які втратили годувальників, журналісти, які 25 років тому висвітлювали ліквідацію наслідків аварії.

23 квітня 2011 року в ефір КДТРК вийде теленарис Галини Устенко-Гайдай із циклу "Люди і долі», присвячений льотчикам цивільної авіації, тим, хто у квітні-травні, двадцять п’ять років тому на гвинтокрилах виконував найвідповідальніші рейси в зону: рятував людей, землю, повітря, воду від радіаційної небезпеки. У програмі "Люди і долі" вони згадують польоти над реактором, Прип’яттю, Чорнобилем.

Не менш змістовним будуть і програми Державної ТРК «Всесвітня служба УТР». Зокрема, у спеціально створеній рубриці «Чорнобиль. 25 років потому» виходять документальні нариси про ліквідаторів, їхню долю. У цій рубриці очевидці та учасники тих подій, відомі діячі культури, науки, журналісти роблять спробу осмислити те, що відбулося, підбити підсумки зробленого для подолання наслідків аварії на ЧАЕС.

З лютого в ефірі УТР демонструється цикл «Цілком таємно» (10 частин) про спеціалізований батальйон охорони ЧАЕС (автор – журналіст-чорнобилець В. Коркодим).

А от у 12-хвилинному фільмі «Мічені атомом» свій «спогад» про аварію малюють сучасні діти, які народилися після Чорнобиля. Автори немовби показують нам, на що здатна генетична пам’ять нащадків тих, хто пережив техногенну катастрофу.

На телеканалі «Культура» лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, режисер Леонід Мужук продовжує роботу над фільмом «Чорнобильський час триває». Це погляд з відстані 25 років на події, які залишили слід радіації на землі, позначилися на долях українців.

Наприкінці прес-конференції Юрій Плаксюк повідомив присутніх про те , що 26 квітня, за ініціативою Держкомтелерадіо, у фойє Національної радіокомпанії буде встановлено пам’ятний знак на честь журналістів-чорнобильців, які, ризикуючи власним життям, з камерою та мікрофоном їхали у зону катастрофи. Саме завдяки їм світ дізнався про масштаби катастрофи та про подвиг ліквідаторів, які зупинили атомну загрозу

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux