Відповідь прес-служби Держкомтелерадіо на заяву пленуму правління Національної спілки журналістів України

опубліковано 25 лютого 2011 року о 15:25

Держкомтелерадіо цілком підтримує Національну спілку журналістів у її прагненні відстоювати принципи демократії, стояти на сторожі свободи слова, домагатися невтручання у діяльність ЗМІ, сприяти вільному доступу громадян до публічної інформації. Одним із свідчень цьому можуть бути і наша тісна співпраця на ниві громадських заходів, і спільні засідання керівних органів – колегії Держкомтелерадіо та правління НСЖУ, і плідна робота над законопроектами.

Про зазначені у заяві випадки порушень трудового законодавства у редакціях районних та обласних газет ні НСЖУ, ні трудові колективи друкованих засобів інформації не інформували Держкомтелерадіо. Дати фахову оцінку цим фактам, керуючись лише повідомленнями у пресі, неможливо.

Втім, у заяві є критика і на адресу Держкомтелерадіо, який, на думку учасників пленуму, «невмотивовано, а то й незаконно звільняє керівників державних ЗМІ і призначає на їхнє місце людей з меншим досвідом і професійною підготовкою, інколи байдужих до проблем утвердження в суспільстві державотворчих засад, розвитку національної політики, суспільної злагоди та порозуміння». До таких прикладів «невмотивованих звільнень» належать, зокрема, факти розірвання контрактів з генеральним директором Черкаської ОДТРК М. Калініченком, а також не продовження контрактів з заступником генерального директора Запорізької ОДТРК В.Миклашевським, генеральним директором Київської ДРТРК В. Пасаком, генеральним директором НРКУ В. Набруском. По кожному із наведених прикладів рішення вмотивоване і приймалося виключно на підставі чинного законодавства та умов наявних контрактів між суб’єктами договору - Головою Комітету і посадовцем.

Твердження, що на їхні місця призначені люди з меншими досвідом і професійною підготовкою, м’яко кажучи, не відповідає дійсності, а тому вважаємо його суб’єктивним.

Так, Черкаську ОДТРК очолив досвідчений журналіст Юрій Уздемір, за плечима якого плідна робота кореспондентом інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна», головним редактором газети «Влада і політика».

Гендиректором Київської ДРТРК став Олександр Савенко, знаний і шанований керівник, журналіст, який свого часу очолював і НТКУ, і Держкомтелерадіо, а донедавна працював першим заступником генерального директора ДТРК «Культура».

Генеральним директором НРКУ було призначено Тараса Аврахова, якого журналісти знають перш за все як людину, котра сприяла популярності україномовного загальнонаціонального громадсько-політичного радіоканалу «Ера-FM». Погодьмося, таких професіоналів важко запідозрити у байдужості «до проблем утвердження в суспільстві державотворчих засад, розвитку національної політики, суспільної злагоди та порозуміння».

Наостанок. Перевагою кожного демократичного суспільства є загальне розуміння громадян, що довічних керівних посад немає і не повинно бути. Оновлення, у тому числі керівництва творчих організацій, завжди слугує тільки змінам на краще в духовному і морально-етичному аспекті.

Прес-служба Держкомтелерадіо

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux