• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів
опубліковано 05 жовтня 2011 року о 12:06

4 жовтня ц.р. під головуванням Прес-секретаря Президента України Дарії Чепак в Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо України відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів. На засіданні були присутні представники Адміністрації Президента України, МВС, Генпрокуратури, Держкомтелерадіо України, громадських організацій "Репортери без кордонів", "Телекритики" та Інституту масової інформації, журналісти.

Члени Міжвідомчої групи надали інформацію щодо запитів з питань свободи слова та перешкоджання професійній діяльності журналістів, які порушувалися у відкритих листах Національної спілки журналістів України та Інституту масової інформації. Зокрема, Голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович у своєму виступі надав ґрунтовні та вичерпні відповіді на звернення Голови НСЖУ Ігоря Лубченка до Президента України.

Крім того, на виконання доручення Президента України Віктора Януковича Генеральна прокуратура вивчила ситуацію довкола телеканалу АТН. Про це на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів повідомив заступник Генерального прокурора України Віктор Занфіров. За його словами, телеканал зокрема мав неврегульовані проблеми з СЕС Харкова. «Спірні питання мають вирішуватися, згідно чинного законодавства, суб’єктами господарювання в судовому порядку», - також сказав заступник Генпрокурора.

Під час обговорення ситуації довкола каналу АТН виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар висловилася за необхідність ухвалення в Україні закону про прозорість медіа-власності та саморегуляцію ринку.

Учасники Міжвідомчої робочої групи вирішили на своєму наступному засіданні в листопаді повернутися до розгляду ситуації довкола телеканалу АТН, запросивши до участі представників цього каналу та міської влади Харкова.

Ще однією темою засідання, визначеною на минулій зустрічі, були інциденти, що сталися з журналістами у Печерському райсуді Києва під час розгляду справи Юлії Тимошенко. Як повідомив заступник начальника Головного слідчого управління МВС Олег Татаров, 6-7 липня було зареєстровано два інциденти – по обох було відмовлено в порушенні кримінальної справи у зв’язку з відсутністю складу злочину. «Більше звернень до МВС з цього питання не надходило і не реєструвалося», - сказав він.

Представник Міжнародної організації «Репортери без кордонів» в Україні Оксана Романюк зауважила, що є відкрите звернення журналістів щодо подій у Печерському суді столиці. Представник МВС пообіцяв, що правоохоронці уважно вивчать це питання і на наступному засіданні Міжвідомчої групи дадуть на нього відповідь. Оксана Романюк також поділилася світовим досвідом роботи ЗМІ під час висвітлення судових процесів. Голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий запропонував використати німецький досвід співпраці правоохоронців та ЗМІ та виробити певні загальні принципи поведінки.

Виконавчий директор Інституту масової інформації подякувала організаторам Міжвідомчої групи за їхню ініціативу щодо збору фактів, які стосуються свободи слова в Україні. «Проведена колосальна робота. Хочу подякувати всім, хто ініціював цю роботу. На моїй пам’яті - ми вже займаємося 12 років подібною діяльністю, ми фіксуємо ці порушення і зрештою від нас вони дійшли до журналістів, які передали відповідні звернення - подібного нічого не було. Ніхто нам конкретно не звітував. І це дуже добре, що ми маємо кожен перелік справи і розуміємо, на якій стадії розслідування», - сказала Вікторія Сюмар.

Всі засідання Міжвідомчої робочої групи проходять у відкритому режимі.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux