• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Відбулося засідання круглого столу "Наш сучасник Григорій Сковорода"
опубліковано 03 липня 2009 року о 15:09

2 липня в Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення України відбулося засідання круглого столу «Наш сучасник Григорій Сковорода».

Організатори заходу – Держкомтелерадіо та редакція газети «Урядовий кур’єр».

Темою дискусії, у якій взяли участь відомі вчені, краєзнавці, журналісти, була духовна спадщина великого українського філософа, її значення для розуміння проблем сучасності.

«Сьогодні, коли система моральних цінностей у суспільстві постійно зазнає деформації, духовна чистота, виплекана Григорієм Савичем Сковородою, мала б стати орієнтиром у завтрашній день. Творчість Григорія Сковороди, його відверті філософські думки, втілені в друковане слово, і досі спонукають людство до переосмислення цих скарбів», - зазначив у вступному слові т.в.о. Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський.

За словами одного з ініціаторів проведення круглого столу Володимира Стадниченка, Григорій Сковорода піднімався на повний зріст на зламі століть. Але особливого значення його творчість набула у XXI столітті, коли людство усвідомило, до яких згубних наслідків призвів техногенний шлях розвитку. Втрата моральних цінностей у сучасному суспільстві зазнала катастрофічних розмірів, тому люди все частіше звертаються до духовної спадщини великого філософа.

Творчість Сковороди потрібно використовувати в практичній діяльності людства, вважає професор Харківського Національного технічного університету сільського господарства Іван Гришин. На початку XXI століття з’явилась низка нових наук, концепцій, теорій, які у сполученні з ідеями Сковороди створюють нові можливості у вирішенні проблем сучасності. Фахівцями низки навчальних, наукових та бізнесових установ разом з представниками владних структур Харківської, Полтавської, Київської, Сумської, Чернігівської, Львівської областей започатковано «Великий проект «Григорій Сковорода -300». Мета проекту – створення на планеті пілотного зразка духовно-технологічної країни у досягненні збалансованого розвитку суспільства, орієнтованого на щастя людини. На думку авторів проекту, такою країною може стати Україна, спираючись на факт наявності національної філософської думки.

«Враховуючи важливість творчості Григорія Сковороди для розвитку українського суспільства, Держкомтелерадіо, який реалізує бюджетну програму «Українська книга», сприяє виданню творів письменника. Зокрема, видавництвом «Прапор» в 2007 році випущено «Вибрані твори» Григорія Сковороди накладом 10 тисяч примірників. До книги ввійшли цикли «Сад божественних пісень», «Харківські байки», діалоги «Нарцис» та інші твори. Їх подано за автографами і першодруками», - розповів Анатолій Мураховський.

На засіданні круглого столу йшлося також про необхідність створення в Києві музею Григорія Сковороди.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux