18 грудня ц.р. відбулося чергове засідання колегії Держкомтелерадіо України. На розгляд були винесені питання виконавської дисципліни, ходу реалізації Плану заходів з підготовки та проведення у 2007 р. Року української книги, стану виконання програми «Українська книга», стану і перспектив законопроектної роботи. Також колегією було обговорено методику розрахунку штатної чисельності та визначення складу ДТРК. Провів засідання Голова Держкомтелерадіо Едуард Прутнік.
За питанням про стан виконання Держкомтелерадіо України законів України, актів Президента України, постанов, розпоряджень і доручень Кабінету Міністрів України, запитів і звернень народних депутатів, звернень громадян доповів Перший заступник Голови комітету Анатолій Мураховський. Він зазначив, що протягом 2007 року Комітетом проводилася робота з удосконалення виконавської дисципліни, вживалися заходи для забезпечення своєчасного та належного виконання актів і доручень вищих органів державної влади. Колегія зазначила, що Комітет зберіг позитивну динаміку виконання доручених завдань: в подальшому необхідно підтримувати належний рівень виконавської дисципліни, удосконалювати форми і методи роботи.
У доповіді за питанням про методику розрахунку штатної чисельності та визначення складу ДТРК директор департаменту телебачення та радіомовлення Держкомтелерадіо Сергій Абрамов зазначив, що сформовані на сьогодні штатна чисельність та структурний склад більшості компаній значною мірою віддзеркалюють підходи і рівень технології попереднього періоду розвитку телерадіовиробництва. В умовах переходу державного телебачення на нові цифрові технології виробництва і розповсюдження підвищення ефективності роботи державних ТРО набуває особливої актуальності. З урахуванням фактору технічного переоснащення, ОДТРК доцільно переглянути підходи щодо формування чисельності та структури згідно з методичними настановами для унормування штатної чисельності, оскільки
Увагу членів колегії було акцентовано на тому, що впровадження сучасних продуктивніших технологій, як правило, супроводжується перерозподілом трудових ресурсів та певними змінами у структурі телерадіоорганізації у бік підвищення питомої ваги працівників високої кваліфікації та підрозділів, які опікуються автоматизацією технологічного процесу.
Доповідачем було зазначено, що проведений аналіз діяльності ОДТРК дозволяє здійснити поетапну оптимізацію їх штатної чисельності та структурного складу з приведенням їх у відповідність до сучасних вимог. Колегією було схвально прийнято необхідність впровадження методики оптимізації чисельності та складу ДТРК. Після обговорення було ухвалено рішення прийняти запропоновану методику в якості загальних підходів та створити робочу групу для доопрацювання методики і поновлення даних порівняльного аналізу.
Про хід виконання Плану заходів з підготовки та проведення у 2007 році Року української книги, стан виконання програми “Українська книга“ 2007 року і проект зазначеної програми на 2008 рік доповіла директор департаменту видавничої справи та преси Валентина Бабилюлько. Вона зазначила, що Комітет на належному рівні забезпечив виконання Плану заходів за розділами «Організаційна робота», «Науково-дослідницька робота», «Популяризація української книги».
На виконання Плану впродовж року розроблено проекти Концепцій державної програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та відновлення всеукраїнської мережі книгорозповсюдження, забезпечено участь суб’єктів видавничої справи в п’яти міжнародних виставкових заходах (у двох з них - в якості Почесного гостя), здійснено випуск книжкової продукції за державним замовленням, організовано висвітлення електронними та друкованими ЗМІ культурно-мистецьких акцій в рамках проведення Року української книги, підготовлено проекти нормативно-правових актів щодо провадження видавничої діяльності.
Стосовно виконання у 2007 році програми «Українська книга» колегію було поінформовано, що протягом року укладено договори з видавництвами та видавничими організаціями та профінансовано 120 книжкових проектів, 2 видання дофінансовано. На сьогодні побачили світ 59 видань, серед яких книги для дітей та юнацтва, твори класиків української літератури та зарубіжних письменників (у перекладі українською мовою), науково-популярні та довідкові видання, видання мовами національних меншин України.
Водночас, залишилися непрофінансованими 12 видань, включених до програми «Українська книга». Ще 4 видання проходять погодження процедури закупівлі товарів, робіт і послуг у одного учасника в Міжвідомчій комісії з питань державних закупівель, що не дає можливості вчасно забезпечити випуск книжкової продукції. Ці питання знаходяться на етапі вирішення.
За проектом програми «Українська книга» на 2008 рік зазначено, що програма знаходиться на стадії формування відповідно до затвердженого Порядку. На сьогодні до проекту програми вже подано 800 пропозицій від 80 видавництв України, загальна вартість яких складає близько 125 млн. грн.
За питанням про стан і перспективи законопроектної роботи та дотримання Комітетом вимог законодавства з питань державної регуляторної політики доповів заступник Голови Держкомтелерадіо Володимир Горобцов. Він зазначив, що впродовж 2007 року проведено значну роботу щодо вдосконалення законодавства в інформаційній та видавничій сферах, дотримання Комітетом вимог законодавства з питань державної регуляторної політики.
Зокрема, Комітетом підготовлено законопроекти «Про захист професійної діяльності журналістів», «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації», «Про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення, із змінами, внесеними Протоколом від 9 вересня 1998 року» та «Про внесення змін до деяких законів України», «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту суспільної моралі», «Про внесення змін до Закону України «Про видавничу справу» (нова редакція), «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», «Про внесення змін до деяких законів України щодо продовження дії пільг у книговидавничій справі» та інші.
Крім того, Держкомтелерадіо розроблено низку актів Президента України та Кабінету Міністрів України з питань розвитку інформаційної та видавничої сфер, опрацьовано та підготовлено висновки про позицію Держкомтелерадіо до низки законодавчих актів, внесених народними депутатами України. Керівництвом Держкомтелерадіо взято участь у пленарних засіданнях, у засіданнях комітетів Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, з питань культури і духовності, на яких розглядалися проекти з питань інформаційної та видавничої діяльності.
Колегією зазначено, що у своїй роботі Держкомтелерадіо дотримується вимог законодавства з питань державної регуляторної політики, зокрема планування діяльності з підготовки регуляторних актів, розробки проектів регуляторних актів, проведення аналізу регуляторного впливу, відстеження результативності регуляторних актів.