16 березня 2005 року в приміщенні Укрінформу відбулася прес-конференція Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Івана Чижа на тему: „Інтеграція та різноманіття: нові рубежі європейської політики у сфері засобів масової інформації та комунікацій”.
Прес-конференцію організовано з метою підбити підсумки 7-ї Європейської міністерської конференції Ради Європи з питань політики у сфері засобів масової інформації, що відбулася в Києві 10-11 березня цього року, та міжнародної виставки „Україна інформаційна”.
Голова Комітету наголосив, що всі підтеми, які розглянули учасники Конференції, були дуже актуальними. Активну участь у роботі заходу взяли неурядові організації - їх представники обов’язково були співдоповідачами з усіх розглянутих підтем. Також Іван Чиж акцентував увагу на тому, що під час цього представницького заходу до української сторони поставилися як до повноцінних ділових партнерів.
Європейські представники відзначили позитивну динаміку в розвитку інформаційної сфери України і підтримали ідею створення системи громадського телерадіомовлення. Однак із засторогою: це має бути саме суспільне телебачення і радіомовлення, а не нова (тепер уже не державна) монополія, тобто така система, яка контролюватиметься виключно суспільством. „Медіа-монополізм шкідливий у будь-якій формі як державній, так і комерційній”, - зазначив Іван Чиж.
Одним із документів, які прийняли учасники 7-ї Європейської міністерської конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації, стала окрема резолюція по Україні.
Ця резолюція передбачає новий план дій щодо активізації співробітництва з Україною у галузі засобів масової інформації. У ній зазначається, що співробітництво в галузі ЗМІ між Україною та Радою Європи має продовжуватися і зміцнюватися задля позитивних змін і консолідованого успіху, особливо що стосується правових та управлінських рамок, покращення ситуації щодо плюралізму та незалежності в ЗМІ та запровадження справжнього громадського мовлення.
Розроблений європейськими міністрами план дій для України передбачає низку заходів, що будуть реалізовуватися в шести основних напрямах. Першим із них є активізація законодавчо-нормативної роботи, яка передбачає приведення українських законів у відповідність із критеріями Ради Європи, другий – ратифікація Україною Європейської Конвенції з прикордонного телебачення. Третім необхідним напрямом роботи України на її шляху до європейських стандартів у царині засобів масової інформації визнано створення умов для прозорості та незалежності діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Крім того, учасники Європейської міністерської конференції наголосили на необхідності приведення видавничої діяльності державних засобів масової інформації у відповідність із стандартами роботи незалежних ЗМІ, що поряд зі сприянням розвитку приватних мас-медіа є однією з основних умов дотримання демократичних стандартів і свободи слова, а також захисту прав людини.
Визнаючи важливий внесок неурядових організацій у становлення та функціонування сучасного демократичного суспільства, європейські міністри окреслили ще одне поле співпраці та прийняли план дій для неурядових організацій, які працюють в Україні у сфері прав людини та мас медіа. Запропонований план дій невдовзі буде представлено українській стороні для узгодження, після чого очікується його ратифікація.
Серед інших документів, які прийняли європейські міністри засобів масової інформації за результатами проведеної в Києві 7-ї Європейської міністерської конференції, - Політична декларація, План дій щодо співробітництва країн-членів Ради Європи у виробленні політики у сфері засобів масової інформації та три резолюції за основними підтемами, що обговорювалися: “Свобода висловлювання та інформації під час кризових ситуацій”, “Культурне та медійне різноманіття у часи глобалізації”, “Права людини та правове регулювання у сфері ЗМІ та комунікаційних послуг в інформаційному суспільстві”.
У результаті обговорення Плану дій на наступні роки міністри дійшли висновку про необхідність регулярного проведення форуму, на якому урядові експерти та працівники ЗМІ могли б висловити свою точку зору щодо прав та обов'язків журналістів, і запровадження нової премії, яка б заохочувала діяльність у галузі передбачення та врегулювання конфліктів, сприяння порозумінню та діалогу.
У ході Конференції затверджено рішення про створення постійно діючих робочих груп з питань свободи слова в кризових ситуаціях, з питань розмаїття ЗМІ у часи глобалізації, з питань концентрації та плюралізму у ЗМІ та особливостей збереження і функціонування громадського мовлення.
І Як зазначив Іван Сергійович Чиж, майбутнє України нерозривно пов’язане з європейською інтеграцією. Проведенням 7-ї Європейської міністерської конференції ми продемонстрували намагання йти у Європу. Він висловив задоволення рівнем підготовки та організації Конференції і подякував співорганізаторам та учасникам підготовчого процесу за якісну роботу.
У цілому на Міністерську конференцію прибули офіційні делегації від 44 країн (41 - члени Ради Європи, 3 - спостерігачі). Також у ній узяли участь 65 неурядових організацій, з яких 18 - українських. Всього на Конференцію зареєструвалися 1094 особи. Таким чином, 7-а Європейська міністерська конференція стала найбільш масовим професійним заходом в історії європейської спільноти.
Іван Чиж також зауважив, що ті закиди на неналежну організацію Європейської конференції, які нині з’являються в окремих Інтернет-виданнях, є несерйозними і необґрунтованими, і висловив побажання у таких питаннях користуватися демократичними категоріями. До речі, анонімне анкетування учасників Конференції, проведене ТОВ „Експо 2000 Україна”, засвідчило високу якість організації заходу.
Делегатам сподобалось оформлення великого Конференц-залу, робота персоналу, швидке вирішення проблем, що виникали. Зауваження, пропозиції та побажання щодо організації проведення Конференції стосувалися обслуговування в ресторані (на їх думку, обслуговували повільно), були проблеми зі звуком під час синхронного перекладу, проблеми з акустикою.!endif]]>!if>
Статистичні результати анкетування голів делегацій 7-ї Європейської
міністерської конференції з питань політики
у сфері засобів масової інформації
1. Чи сподобалась Вам організація зустрічі в аеропорту? Так - 85%, ні - 15%.
2. Організація транспортного забезпечення: добре - 70%, задовільно - 30%, незадовільно - 0%.
3. Чи задоволені Ви готелем і наданим Вам номером? Так - 80%, ні 20%
4. Чи задоволені Ви харчуванням? Так - 65%, ні - 35%.
5. Чи сподобалися Вам дизайн і художнє оформлення конференції? Так - 87%, ні - 13%.
6. Організація роботи Конференції:
Процедура реєстрації: добре - 98%, задовільно - 2%, незадовільно - 0%.
Робота прес-центру: добре - 58%, задовільно - 4%, незадовільно - 0%, не користувалися - 2%.
Інформаційно-аналітичне забезпечення: добре - 92%, задовільно - 7%, незадовільно - 1%.
Робота копіювального центра: добре - 72%, задовільно - 4%, не користувалися - 14%.
Робота комп’ютерного центру: добре - 72%, задовільно - 2%, не користувалися - 16%.
Послуги зв’язку: добре - 92%, задовільно - 8%, незадовільно - 0%.
Послуги синхронного перекладу: добре - 87%, задовільно - 13%, незадовільно - 0%.
Банківські послуги: послуги - 91%, задовільно - 9%, незадовільно - 0%.
7. Чи сподобалась Вам організація проведення паралельних заходів? Добре - 99%, задовільно - 1%, незадовільно - 0%.
8. Чи зручно Вам було працювати в Міжнародному виставковому центрі? Так - 99%, ні - 1%.
9. Чи задоволені наданим залом для роботи? Так - 99%, ні - 1%.
10. Загальні враження від перебування та роботи в м. Києві: добре - 99%.
![endif]>![if>