Видавництво "Урожай" залишиться на вулиці Урицького
опубліковано 08 жовтня 2009 року о 16:29

Завдяки втручанню Державного комітету телебачення та радіомовлення України питання продовження терміну оренди, що гостро стояло перед видавництвом «Урожай» понад трьох років, нарешті зрушено з мертвої точки.

Заступник Голови Держкомтелерадіо Василь Шевченко зустрівся з в.о. Голови Антимонопольного комітету Олександром Мельниченком. Під час зустрічі було досягнуто домовленості щодо продовження договору оренди нерухомого майна, укладеного між Антимонопольним комітетом України (орендодавець) і Державним підприємством «Ордена «Знак Пошани» книжково-журнальне видавництво «Урожай» (орендар).

Книжково-журнальне видавництво «Урожай» є однім і старіших видавництв в Україні ( в червні 2010 року воно відзначатиме 85-річний ювілей). Все ці роки «Урожай» видавав книжки і журнали для працівників сільського господарства. Це були книги з економіки, фінансів, землеустрою, медичні довідники тощо. Серед авторів видавництва – відомі вчені і провідні фахівці сільськогосподарської сфери.

Упродовж 23-х років видавництво «Урожай» займало приміщення на вулиці Урицького, 45, але кілька років тому у нього з’явилися проблеми з орендою цього приміщення.

Як розповіла в.о. директора видавництва «Урожай» Ірадіана Оржехівська, саме тоді приміщення зайняв Антимонопольний комітет. Видавництву вдалося укласти з ним договір про оренду нерухомого майна. Строк дії договору складав три роки – з 2003 по 2006 рік. По закінченню терміну договору Антимонопольний комітет відмовився продовжувати договір.

- Ми звернулись до суду, і завдяки професійній юридичній підтримці Держкомтелерадіо нам вдалося суд виграти і залишитись у приміщенні. Але всі ці роки нас постійно намагалися виселити, а нещодавно ми отримали листа від Антимонопольного комітету з вимогою виселитись з приміщення до 8 жовтня цього року, - розповіла Ірадіана Оржехівська. – Ми звернулись за допомогою до Держкомтелерадіо, і він швидко зреагував на цю ситуацію. Посилаючись на Постанову Верховної Ради України "Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження», прийняту 16 січня 2009 року, Держкомтелерадіо написав листа в Антимонопольний комітет з пропозицією продовжити нам термін оренди. На зустрічі заступника Голови Держкомтелерадіо Василя Григоровича Шевченка і в.о. Голови Антимонопольного комітету Олександра Івановича Мельниченка були досягнуто попередні домовленості щодо продовження терміну оренди. У цей час ми разом з юристами починаємо готувати документи.

19 жовтня відбудеться зустріч в.о. Голови Антимонопольного комітету Олександра Мельниченка з керівництвом видавництва «Урожай» з метою підписання документів.

- Хочу висловити величезну подяку Державному комітету телебачення та радіомовлення, який всіляко підтримував і допомагав нам всі роки, починаючи з захисту наших територіальних прав, і закінчуючи допомогою професійною. Цього року ми отримали від Держкомтелерадіо замовлення на видання двох книжок в рамках Програми «Українська книга»: «Соціально-економічні проблеми сучасного землекористування» і «Класифікація сільськогосподарських земель як наукова передумова їх екологічно безпечного використовування». Ми сподіваємось, що ці видання стануть в пригоді широкому колу читачів, особливо це стосується спеціалістів сільськогосподарської сфери, керівників органів місцевої влади тощо, - сказала Ірадіана Оржехівська.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux