| 5 квітня у рамках ХХІ Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону» у Київській дитячій академії мистецтв відбувся концерт-презентація нових видань державного спеціалізованого видавництва «Музична Україна». У концерті-презентації прозвучала фортепіанна музика українських композиторів, твори яких увійшли до видань «Українська фортепіанна музика. Педагогічний репертуар для дітей та юнацтва». Частина ІІІ, серія «Забуті імена» (упорядники - О. Козачук, Т. Зарицька) та «Перлини української фортепіанної музики. 3-4 клас» (упорядники - Є.Шелестова, М. Чикаренко). |
Твори українських композиторів виконували студенти та викладачі Київської дитячої академії мистецтв. Така музична презентація зібрала повний зал любителів музики та музикантів-професіоналів.
Книга «Українська фортепіанна музика. Педагогічний репертуар для дітей та юнацтва». Частина ІІІ, серія «Забуті імена» знайомить любителів музики з маловідомими фортепіанними творами українських композиторів Ф. Якименка, В. Костенка, Ф. Надененка, розквіт творчості яких відбувся на першу половину ХХ століття.
- Твори, представлені в посібнику, є неповторним надбанням вітчизняної фортепіанної музики, але, на жаль, вони були мало відомі широкій публіці, - розповідає упорядник видання Олена Козачук. - Ми переконані, що тепер, завдяки видавництву, яке популяризує творчість українських митців, ці музичні твори поповнять репертуар вітчизняних та зарубіжних виконавців, увійдуть до концертних програм.
У збірнику «Перлини української фортепіанної музики. 3-4 клас» представлені фортепіанні твори українських митців різних поколінь та стилів, від композиторів першої половини двадцятого сторіччя Левка Ревуцького та Віктора Косенка – до наших сучасників Мирослава Скорика, Михайла Чембержі, Геннадія Ляшенка та Івана Тараненка. Запропоновані твори увійшли у скарбницю дитячої музики, постійно виконуються як у навчальних аудиторіях, так і у концертах та мистецьких конкурсах.
- Видавництво «Музична Україна» - єдине державне видавництво, яке випускає нотну та музикознавчу продукцію, - розповідає директор видавництва Богдан Кривопуст. - З початку свого заснування, з 1966 року, наше видавництво випустило понад 5 500 видань . На даному етапі, попри усі фінансово-економічні проблеми, ми відновлюємо свою роботу з випуску нової нотної та музикознавчої літератури. Це перший презентаційний захід видавництва «Музична Україна», який започаткує серію музичних презентацій.