![endif]>![if> | Державні підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо і працюють у видавничій сфері, готують спеціальні проекти до 30-ї річниці проголошення Незалежності України. |
Зокрема, національне видавництво дитячої літератури «Веселка» готує до випуску книгу історика, літератора Володимира Панченка «Міська геральдика старої України XIV – початок XX століття».
Традиція міської геральдики бере початок із XIV століття. У 20 столітті оригінальні герби міст були замінені радянською державною символікою. Водночас у багатьох країнах світу і досі активно функціонують муніципальні символи. В умовах розбудови української державності та розвитку місцевого самоврядування виник величезний інтерес у місцевих громад до історичної традиції вживання українськими містами своїх гербів. Отже повернення до своїх витоків, розвиток національних символів є дуже актуальним.
Книга Володимира Панченка знайомить із основними правилами геральдики, розповідає про історію міської геральдики України, пояснює символіку міських гербів України. Населені пункти, герби яких подано у книзі, розміщені за абеткою, тому у виданні легко орієнтуватися, знайти потрібне. Автор наводить не тільки стародавні назви населених пунктів, а й сучасні, розповідає про адміністративний поділ українських земель у XIX ст. і робить усе це як досвідчений викладач і екскурсовод, який знає предмет надзвичайно глибоко і вміє зацікавити ним своїх слухачів-читачів.
У Книжковій палаті України імені Івана Федорова до 30-ліття Незалежності України вийшла друком друга книга в серії «Документальна пам'ять України» - «Книги і періодика України в історичному контексті: 1929 — 1945 роки», автор - Л.В. Дояр. У книзі досліджується видана на теренах України друкована продукція, що зберігається у сховищах Державного архіву друку Книжкової палати України. До видання увійшли наукові розвідки, написані на матеріалах вітчизняних книгодруків і періодичних видань 1929–1945 років. Книга призначена широкому колу читачів – фаховим історикам, викладачам вишів, вчителям шкіл та усім, хто цікавиться історією України.