• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
"В Україні збирають нові книги для бібліотеки української літератури в Москві". Автори: Юлія Галушка, Ольга Артюшенко. Оператори: Віктор Протопопов, Володимир Лозенко. Перший Національний. 16 лютого 2011, 23:00
опубліковано 17 лютого 2011 року о 16:58

Перший національний

В Україні збирають нові книги для бібліотеки української літератури в Москві

16 лютого 2011, 23:00  

Народна бібліотека. Збирають книги для бібліотеки української літератури в Москві. Після кількох обшуків правоохоронці вилучили електронний каталог та півсотні видань для експертизи. Серед них - книги митрополита Андрія Шептицького, про ОУН-УПА, діяльність "Пори", а також націоналістичну періодику.

Письменниця Лариса Ніцой щойно повернулась з Москви. Каже, в українській бібліотеці багато відвідувачів. Проте сучасної літератури практично немає - лише радянський спадок. Оновити фонди спершу хотіли лише дитячими книгами - їх не можна запідозрити в екстремізмі. Втім вже надходять і словники, і наукові видання - про бажання допомогти заявляють автори з усієї України. Сама письменниця віддала півтора десятка примірників своїх книг для малюків. Каже, українці так перейнялися проблемою, що знову зможуть зібрати нову бібліотеку.

Лариса Ніцой, письменниця:

- Невже вони почнуть казки вилучать, чи художні твори вилучать. Я думаю, вони будуть дивитись там, де наші думки про волю, про незалежність, про свободу. Таке, мабуть, їм не дуже подобається. Все інше може ж не тронуть.

- Українська старовина. Перевидання. Малюнки академіків Васильківського і Самокиша. Текст - Яворницького. Більш нічого не треба казати.

Як вберегтися від цензури російських правоохоронців, вигадали у Держкомтелерадіо. Там вирішили: частину книг, які ідеологічно суперечливі, передадуть до Культурного центру України, який не  підпорядковується місцевій владі. Це - територія  України в Москві, і належить уряду. Для українців у Росії збирають найкращі видання.

Олексій Кононенко, начальник управління видавничої справи Держкомтелерадіо:

- Ми не можемо їм збирати книги, знаєте, там, по людях оголосити, приносьте те, що є. Ми мусимо давати в бібліотеку нові видання. Ті, які побачили світ протягом останнього хоча б півтора року.

Передадуть усе, що назбирають. Ніякого фільтру не буде, наголошує Ганна Герман. Головне, каже, щоб література була якісною.

Ганна Герман, заступник глави Адміністрації Президента:

- Я не думаю, що тут мають бути якісь привілеї. Книжки мають бути цікаві і україномовні. Звичайно, книжки не повинні закликати до якогось людиноненависництва чи інших речей, заборонених у світі.

У МЗС не бачать приводів, щоб передавати книги вибірково. Кажуть: українські дипломати пильнують, щоб бібліотека у Москві працювала без проблем.

Олександр Дикусаров, речник МЗС України:

- В нас абсолютно нормальні контакти з керівництвом бібліотеки української літератури в Москві. Тому я не бачу ніяких перешкод, щоб поновлювати максимально бібліотечні фонди цих установ, про які ви кажете.

Книги збиратимуть до кінця місяця. Долучитися можуть всі охочіщоправда, приймають лише нові книжки.

Юлія Галушка, журналіст:

- Бібліотека української літератури у Москві за розміром приблизно така, як два ось такі читальні зали у Спілці письменників України. Наскільки вдасться оновити її фонди українськими виданнями, організатори акції не прогнозують. Утім жартують, що владі Москви доведеться підшукувати для бібліотеки нові приміщення - настільки багато відгукнулося письменників.

Автори: Юлія Галушка, Ольга Артюшенко. Оператори: Віктор Протопопов, Володимир Лозенко. Перший Національний.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux