В ефірі Першого національного 9 травня відбудеться старт "Національних дебатів"
опубліковано 08 травня 2014 року о 10:19

 

В національній телекомпанії України генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, президент фундації "Суспільність" Тарас Петрів та журналіст "Hromadske.tv" Андрій Сайчук презентували новий масштабний проект Першого національного – "Національні дебати". Перший випуск "Національних дебатів" стартує в ефірі Першого 9 травня о 19:00.

Порядок участі кандидатів у кожній із програм визначався на жеребкуванні у прямому ефірі Першого Національного. Разом із Першим Національним над створення проекту "Національні дебати" працюють партнери – МГО "Інтерньюз-Україна", "Hromadske.tv", фундація "Суспільність" та ГО "Центр UA".

"Національні дебати" транслюватимуться у прямому ефірі Першого Національного, а з метою розширення глядацької аудиторії трансляцію проекту здійснюватиметься на провідних Інтернет-платформах та на сайті campus30.org/, який представляє університетську спільноту. Також Зураб Аласанія повідомив, що "Національні дебати транслюватимуться на Інтернет-ресурсі bigmir.net: "До мене звернулися представники холдингу bigmir.net і запропонували співпрацю, що не має жодних фінансових зобов’язань. Вони вже показали жеребкування у прямому ефірі, і теж саме будуть робити з "Національними дебатами". Я дуже задоволений, бо bigmir.net має дуже велику аудиторію".

Під час проведення "Національних дебатів" кандидати на пост Президента України повинні дотримуватися порядку проведення дебатів, визначених регламентом, етичних норм поведінки, не припускатись висловлювань, що принижують честь і гідність іншого кандидата-учасника дебатів; виконувати вимоги модераторів дебатів стосовно регламенту виступів, відповідей і запитань.

Модератори "Національних дебатів" – Інна Москвіна та Зураб Аласанія – ставитимуть кандидатам відібрані запитання й фіксуватимуть час відповіді. "Ми хочемо сенсів, тому дуже жорстко триматимемо формат. Ставитимемо питання і слухатимемо відповідь протягом півтори хвилини. Спілкування в "Національних дебатах" буде дуже динамічним. Єдине право, яке залишають за собою модератори – повідомити, що кандидат не відповів на поставлене запитання", – розповів Зураб Аласанія.

Аудиторія проекту "Національні дебати", присутня безпосередньо в студії, становитиме близько сотні осіб. Це будуть викладачі та студенти університетів, експерти з різної проблематики та журналісти, що дасть можливість перетворити "Національні дебати" на інтелектуальну дискусію.

Тривалість "Національних дебатів" становитиме 90 хвилин ефірного часу для трьох кандидатів. Тривалість пропорційно зменшуватиметься за неучасті когось із кандидатів, тобто, якщо кандидат не з’явився на "Національні дебати" – його час "згорає", і інші кандидати не можуть поділити його час між собою.

Кожному з кандидатів протягом ефіру ставитимуться запитання, відібрані з різних джерел – від експертів, університетської спільноти та з соціальних мереж. Формат "Національних дебатів" передбачає чотири тематичні блоки запитань:

Блок 1: два запитання на тему внутрішньої політики від модераторів (однакові для всіх кандидатів) та два запитання від університетів (викладачі та студенти).

Блок 2: два запитання на тему зовнішньої політики від модераторів та два від громадських активістів.

Блок 3: два запитання на тему економіки від модераторів та два запитання із зали від журналістів.

Блок 4: два запитання на соціокультурну проблематику.

Опісля кандидати матимуть можливість поставити запитання один одному – у блоці "Питання між кандидатами". Один кандидат ставитиме однакове питання двом іншим. На відповіді учасники програми матимуть 60 секунд. Наприкінці програми кожен із кандидатів матиме 40 секунд для завершального слова.

Після завершення дебатів кандидатів буде запрошено на локацію "Кампус-поінт" для постінтерв’ю, які транслюватимуться на партнерських Інтернет-ресурсах. Тривалість такого спілкування кандидатів із лідерами громадської думки, представниками університетських спільнот, журналістами й експертами становитиме 15 хвилин.

 

"Національні дебати" – це трохи більше, ніж шоу. Усі мають бути в рівних умовах – це найважливіше. Це означає, що не може бути специфічне одне запитання до конкретного кандидата, адже ми не дотримаємося формату. Важливо не "розмазати" кожного кандидата, а дати можливість висловитися кожному з них, і глядачам побачити їхні чесні або нечесні відповіді у відведений стислий час", – розповів Тарас Петрів.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux