| 30 травня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція, на якій Держкомтелерадіо та українські видавці представили книжки, які перемогли у ІХ міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» . Як зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський, цьогоріч усі українські видання, які були надіслані на конкурс «Мистецтво книги», стали його лауреатами. |
Україна далеко не вперше бере участь у цьому визнаному серед країн СНД конкурсі і жодного разу не залишалася без нагород.
«Цей книжковий форум дуже престижний і водночас – корисний для вітчизняних видавців, - підкреслив директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо - член журі конкурсу «Мистецтво книги» Олексій Кононенко. – Книги-переможці будуть представлені на спільному стенді країн-учасниць СНД, який постійно бере участь у різноманітних світових книжкових виставках, зокрема, і у тих, де Україна окремо не презентує своєї видавничої продукції, наприклад, в Санкт-Петербурзі, Парижі, Лондоні тощо».
Нагадаємо, що журі ІХ міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» на своєму засіданні 25 травня в Астані (Казахстан) відзначило спеціальним дипломом в номінації «Гран-прі» книгу Олеся Пошивайла «Опішнянська розписна миска другої половини ХІХ – початку ХХ століття» видавництва «Українське народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
Кращою «арт-книгою» визнана книга видавництва «Грані-Т» «Корабель дурнів» Себастіана Бранта. В номінації «Співдружність» дипломом другого ступеня нагороджена книга видавництва «Балтія-Друк» «Національний заповідник «Софія Київська».
Дипломами третього ступеня у категорії «Моя країна» нагороджена книга видавництва «Мистецтво» «Василь Лопата. Життя і творчість», а у номінації «Книга для дітей та юнацтва» - книга видавництва «Грані-Т» «Солька та кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової.
Як розповіла головний редактор видавництва «Грані-Т» Олена Мовчан, книга Себастіана Бранта «Корабель дурнів» - це унікальний культурологічний проект, головна мета якого - спонукати кожну людину зазирнути у свій внутрішній світ. Видання оформлене видатним українським графіком Юрієм Чаришніковим. До речі, кілька років тому книга саме цього видавництва (М.В. Гоголь «Петербургские повести»), яку ілюстрував Юрій Чаришніков, отримала Гран-прі конкурсу «Мистецтво книги».
У книзі «Василь Лопата. Життя і творчість» йдеться про талановитого українського художника-графіка, відомого оформленням української гривні.
А ось книга «Національний заповідник «Софія Київська», що вийшла у «Балтія-Друк», знайомить із тисячолітньою історією пам’ятки архітектури. В ній вміщено понад тисяча ілюстрацій мозаїк, фресок, якими багата Софія Київська, фотографій її сучасного вигляду.
Загалом цього року на конкурс надійшло 121 видання з десяти країн СНД, в тому числі - з України, Росії, Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Казахстану, Молдови тощо.
Міжнародне журі розглядало подані книги в семи номінаціях: «Співдружність», «Моя країна», «Книга для дітей та юнацтва», «Культура. Наука. Мистецтво», «Арт-книга», «Надруковано в Співдружності», «Гран-прі».
Церемонія нагородження лауреатів конкурсу відбудеться 7 вересня ц.р. в рамках ХХV Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку.