• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Уряд підтримав законопроект про реформування державної і комунальної преси
опубліковано 13 жовтня 2010 року о 12:42

12 жовтня 2010 року Уряд розглянув і підтримав проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Прийнята редакція урядового законопроекту прописує чіткий механізм реформування друкованих ЗМІ, заснованих органами державної влади та іншими державними органами, а також органами місцевого самоврядування.

Законопроект забезпечує захист інтересів членів трудових колективів реформованих друкованих ЗМІ та редакцій і встановлює додаткові гарантії їх незалежної діяльності. Так, трудовий колектив редакції наділяється правом самостійно визначати спосіб реформування; підприємству, створеному трудовим колективом редакції, безоплатно передається у власність майно, яке перебувало на балансі цієї редакції станом на 31 грудня 2009 року; крім того приміщення таким підприємствам надаватимуться в оренду на пільгових умовах за встановленими мінімальними тарифами як для державних установ.

Згідно з положеннями проекту Закону, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється поетапно впродовж семи років: перший етап (три роки з дня набрання чинності Законом) та другий етап (наступні чотири роки).

На першому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади (Держкомтелерадіо) із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сфері, організовується навчання і підвищення кваліфікації працівників таких редакцій, а також затверджується Зведений список об’єктів реформування.

На другому етапі з урахуванням практичного досвіду першого етапу здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, які не були реформовані.

Передбачено, що в результаті реформування (після завершення сьомого року з дня набрання чинності Законом) державні та комунальні друковані ЗМІ припиняють існування у попередньому статусі, після чого залишається лише обмежена кількість офіційних друкованих видань. Таким чином зводиться до мінімуму вплив органів влади на редакційну політику шляхом використання фінансових важелів.

Крім того, держава в особі Держкомтелерадіо бере на себе контроль за процесом реформування, що має забезпечити функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення та тематичної спрямованості, а також погашення фінансової заборгованості співзасновників в особі органів влади та виплату субвенцій на стабілізацію фінансово-економічної діяльності впродовж усього періоду реформування. Передбачено також і гарантії пенсійного забезпечення відповідно до законодавства про державну службу.

Підтриманий Урядом проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» спрямований на забезпечення конституційного права громадян на доступ до об'єктивної інформації про органи державної влади та інші державні органи, а також органи місцевого самоврядування. Після завершення процесу реформування, будуть створені рівні умови діяльності друкованих ЗМІ незалежно від форм власності. Набута у результаті реформування економічна незалежність друкованих засобів масової інформації та створення належних умов їх діяльності сприятимуть покращенню інформаційного забезпечення громадян України

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux