| Із Луцька розпочалась подорож українських і польських журналістів, які побувають у місцях найгострішого протистояння 1942-1943 років з метою об’єктивного аналізу подій українсько-польського міжнаціонального конфлікту, який в історії дістав назву Волинської трагедії. Інститут Національної Пам’яті та МЗС Республіки Польща організували цей навчальний візит для преси з метою недопущення фальсифікацій і перекручення фактів, маніпулювань історичною пам’яттю заради короткотривалих політичних вигод. |
У Луцьку, Любліні і Варшаві журналісти зустрічаються з українськими і польськими істориками, які досліджують цю тему.
Цій темі присвячений і спеціальний телепроект Волинської ОДТРК під назвою «Порозуміння заради майбутнього», мета якого - історичне примирення. Гостями щотижневих передач є відомі історики, політичні діячі, свідки подій. Зокрема, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук, доцент Чернігівського національного університету Юрій Макар, професор Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Микола Кучерепа, письменник Євген Сверстюк та інші.
На зустрічі з журналістами центральних видань України і Польщі голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук наголосив, що нині не варто шукати винних у трагедії, а слід знаходити точки порозуміння. Конфлікти минулого не можуть перекреслити те, що протягом століть поєднує Україну і Польщу. Кожен, хто ці зв’язки намагається розірвати, діє не тільки проти іншого народу, але також і проти власного.