• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Українська делегація вшановує пам'ять Тараса Шевченка в Санкт-Петербурзі
опубліковано 09 березня 2011 року о 15:28

9 березня з метою вшанування пам’яті Тараса Шевченка у Санкт-Петербург прибула офіційна делегація з України, у складі якої - Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк, народний депутат України, представник Президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, перший заступник генерального директора Київської державної регіональної телерадіокомпанії Сергій Омельчук, представники ЗМІ та культури.

З північною столицею Росії були пов’язані життя і творчість великого українського поета – тут він вчився в Академії мистецтв, саме тут він написав багато своїх літературних та мистецьких творів, тут він помер.

Разом з працівниками Генерального консульства України у Санкт-Петербурзі та представниками української громади члени делегації поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку, що знаходиться на перехресті проспекту Левашовського та Ординарної вулиці.

Історія появи цього пам’ятника драматична, як і життя самого поета. Перша спроба встановити пам’ятник опальному поетові в 1862 році була невдалою. Скульптору Михайлу Микешину царський уряд заборонив це робити. Аналогічна доля спіткала й пропозицію Іллі Репіна. І лише в 1918 році у Петербурзі була встановлена гіпсова статуя поета роботи латвійського скульптора Яніса Тилберга, яка простояла лише до 1926 року.

1993 року відомий канадський скульптор українського походження Лео Молл (Леонід Молодожанин) подарував місту на Неві триметрову бронзову скульптуру Тараса Шевченка. Поета він зобразив у віці, у якому Тарас прибув до Санкт-Петербургу - молодим, сповненим сил, натхнення, бажання вчитися та творити. На жаль, через брак грошей пам’ятник довго не встановлювали. І лише в 2000 році, напередодні зустрічі в Санкт-Петербурзі лідерів України та Росії, пам’ятник знайшов своє місце на Петроградській стороні.

Після покладання вінків з жовто-блакитними стрічками та квітів до підніжжя пам’ятника делегація відбула до Смоленського кладовища. На місці першого поховання Тараса Шевченка відбувся мітинг, на якому учасники акції згадували безсмертні твори великого Кобзаря, які збагатили світову літературу, говорили про благородні традиції культурних зв’язків, допомоги талановитим митцям та про участь російської інтелігенції у долі українського поета. Кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко заграв на бандурі та заспівав шевченковий «Заповіт».

- Ми сподіваємося, що цей візит стане початком плідної співпраці між державними телерадіокомпаніями міст-героїв – Києвом та Санкт-Петербургом, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк. - Така співпраця особливо актуальна напередодні знаменної події – святкування в березні 2014 року 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. Можливість скористатися при створенні ювілейних телерадіопрограм архівними матеріалами Петербурга, міста, який «вызволил из крепостничества, образовал, воспитал и наделил» всенародною славою Великого Українця, збагатить обидві сторони інформаційно та інтелектуально, дасть новий імпульс для розвитку та зміцненню культурних зв’язків між нашими державами.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux