Учасники "Відкритої розмови" схвалили законопроект про роздержавлення друкованих ЗМІ
опубліковано 03 квітня 2013 року о 11:59

 

Голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович 2 квітня взяв участь в засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

Учасники зібрання зупинилися на питанні реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ.

Голова Комітету зазначив, що Держкомтелерадіо доопрацьовано відповідний законопроект та передано на розгляд Уряду.

У документі враховані пропозиції НСЖУ та медіаюристів. Проектом пропонується визначити пріоритетне право трудового колективу редакції на вибір способу реформування, яке, в свою чергу, відбуватиметься у два етапи. Перший - так званий «пілотний» проект - передбачає добровільну участь редакцій у реформуванні впродовж 3 років. Також законопроект вирішує питання передачі власності майна ЗМІ, приміщень, соціальних гарантій журналістів тощо.

«Я вітаю злагоджену роботу всіх учасників «Відкритої розмови», особливо – Держкомтелерадіо та НСЖУ, які в короткі строки погодили розбіжності, досягли згоди та вийшли на спільний проект закону», - сказала керівник Міжвідомчої робочої групи Дарія Чепак.

За словами Олександра Курдіновича, Держкомтелерадіо буде відстоювати запропоновану редакцію законопроекту, адже він є найкращим компромісним варіантом з усіх попередніх.

Голова Держкомтелерадіо повідомив, що Мінфін висловив зауваження щодо положень документу, в яких йдеться про надання державної підтримки та безоплатної передачі майна, та висловив сподівання, що Уряд прийме зважене рішення.

Законопроектом задоволені і в Національній спілці журналістів. Як зазначив її очільник Олег Наливайко, сьогодні Україна як ніколи близька до того, щоб здійснити задекларований намір про роздержавлення ЗМІ та виконати свої зобов’язання перед ПАРЄ, взяті ще у 2005 році.

Також він повідомив, що до НСЖУ щодня звертаються редакції, які хочуть потрапити до «пілотного» проекту.

Голова Всеукраїнської асоціації редакторів комунальної преси Костянтин Григоренко додав, що вже близько 100 редакцій виявили бажання взяти участь у «пілоті».

«На мою думку, в Україні сьогодні є реальний шанс прийняти закон про роздержавлення. Іншого шансу не буде», - сказав Костянтин Григоренко.

Як наголосили учасники засідання, 21 березня Президент України доручив Уряду прискорити процес подачі узгодженого законопроекту про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ на розгляд парламенту.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux