• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Учасники парламентських слухань обговорили стратегію гуманітарної політики України
опубліковано 06 жовтня 2010 року о 17:34

 

Сьогодні у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: «Стратегія гуманітарної політики сучасної України». Участь у засіданні взяв перший заступник Голови Держкомтелерадіо Олександр Курдінович.

У своєму виступі він коротко проаналізував сучасний розвиток вітчизняної інформаційної сфери - важливого сегменту вітчизняного гуманітарного простору. Зокрема, він зупинився на проблемі впровадження системи суспільного телерадіомовлення. «На основі Концепції суспільного мовлення, яку розробила Громадська гуманітарна рада при Президентові України, невдовзі буде підготовлено проект нової редакції закону «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення», - зазначив Олександр Курдінович.

Але вже сьогодні саме державні телерадіоорганізації, вважає промовець, працюють у форматі суспільного мовлення. Тільки на каналах державних телерадіокомпаній переважає продукт, спрямований на формування національної свідомості, патріотизму, гуманістичних цінностей, здорового способу життя.

«Наше завдання – підвищити рейтинг програмного продукту державних мовників», - вважає Олександр Курдінович.

Щодо іншої проблеми - роздержавлення друкованих ЗМІ, то позиція Держкомтелерадіо – проводити її послідовно, і, водночас, зважено. Адже поспішне реформування друкованих ЗМІ може привести до втрати місцевої преси.

«Нас також непокоять факти, коли в окремих регіонах фіксуються порушення інформаційного законодавства, пов’язані, зокрема, з обмеженням або припиненням фінансування редакцій державних і комунальних ЗМІ, коли не виважені дії деяких місцевих чиновників щодо виходу зі складу співзасновників та відчуження майна редакцій дискредитують саму ідею роздержавлення, - зазначив Олександр Курдінович. - Щоб не допустити подібного у подальшому, Верховною Радою прийнято Закон «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», що є також суттєвим кроком на шляху до роздержавлення. Крім того, Уряд вимагатиме від місцевих органів виконавчої влади і надалі укладання угод на висвітлення своєї діяльності в засобах масової інформації, як це передбачено законодавством».

Щодо взаємодії між органами влади та ЗМІ, то, як зазначив у своєму виступі перший заступник Голови Держкомтелерадіо, уже найближчим часом ці стосунки будуть формалізовані у вигляді відповідних урядових рішень та законотворчих документів. Зокрема, на розгляді у Кабінеті Міністрів знаходиться законопроект «Про Концепцію державної інформаційної політики», який визначає принципи, пріоритетні завдання та основні напрями діяльності держави з розвитку інформаційної сфери.

Завершено підготовку проекту Закону України „Про захист професійної діяльності журналістів”, який дасть суспільству єдиний правовий акт, котрий замість громіздкого і застарілого законодавства, регулюватиме професійну діяльність журналістів, посилюватиме захист їх прав і свобод, застерігатиме і стримуватиме чиновників від спокуси зазіхати на конституційні гарантії майстрів пера.

Також Олександр Курдінович зупинився у своїй доповіді на одному з важливих напрямків роботи Уряду створенні сприятливих умов для забезпечення розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux