| 20 і 21 вересня в Національній телекомпанії України проходить пленарне засідання представників громадських теле- і радіокомпаній «Співдружності суспільних мовників Причорномор'я» («Black Sea Public Service Broadcasting Cooperation»). Його метою є поглиблення і зміцнення співробітництва між членами Співдружності, обговорення механізмів співпраці компаній, можливостей організації і втілення спільних проектів, обмін архівними матеріалами тощо. |
На пленарне засідання до України завітали представники Болгарії, Грузії, Греції, Румунії, Молдови та Туреччини. Координує засідання директор департаменту з правових питань Корпорації мовлення Греції Василіс Костопулус.
У перший день зустрічі представники країн-членів Співдружності обговорювали питання появи нових тематичних каналів і форматів співпраці, створення банку програм для обміну між мовниками тощо.
Також вони визначили роль державної підтримки мовників діаспор у країнах їхнього проживання та роль громадських мовників у висвітленні проблем екології Чорного моря.
«Я дуже радий, що засідання «Співдружності суспільних мовників Причорномор'я» проходить саме в Національній телекомпанії України, – сказав генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф. - Наша зустріч, що має величезне значення для розвитку кожної з представлених у Співдружності компаній, присвячена обговоренню механізму співпраці між громадськими мовниками наших країн на якісно новому рівні. Це дуже добре, що ми знаходимо нові формати співпраці, щоб медіа ще якісніше виконували функції, покладені на них громадськістю».
Нагадаємо, до складу Співдружності входить 12 країн-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва: Албанія, Вірменія, Азербайджан, Болгарія, Грузія, Греція, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина та Україна. Усі ці країни представлені у Співдружності відповідними громадськими теле- і радіомовниками.
Членами Координаційного комітету «Співдружності суспільних мовників Причорномор'я» є Національна телекомпанія України, Корпорація мовлення Греції (ERT), телекомпанія і радіокомпанія Болгарії, телекомпанія і радіокомпанія Румунії, а також громадський мовник Грузії.