У Держкомтелерадіо обговорили перспективи переходу національного радіо на цифрові стандарти мовлення
опубліковано 24 травня 2013 року о 10:23

 

23 травня у Держкомтелерадіо України відбулася нарада з питань модернізації мереж радіомовлення та переходу на цифрові стандарти трансляції радіопрограм.

Участь у ній взяв заступник Голови Держкомтелерадіо Дмитро Кравченко, генеральний директор Національної радіокомпанії України Тарас Аврахов, представники Українського науково-дослідного інституту радіо і телебачення, Українського державного центру радіочастот, Концерну РРТ та ін.

Учасники засідання обговорили питання розбудови цифрового радіомовлення в Україні, наявних стандартів та радіочастотних ресурсів, тестових випробувань роботи передавачів різних форматів.

Експерти відзначили, що вітчизняна мережа радіомовлення потребує вдосконалення, оскільки технічна база є застарілою, а європейські стандарти передбачають перехід на наземне ефірне цифрове мовлення. Також вони наголосили: в України вже є вдалий приклад переходу країни на «цифру». Щоправда – поки що у телевізійній сфері.

Як зазначив заступник Голови Держкомтелерадіо Дмитро Кравченко, обслуговування аналогових передавачів радіосигналу, котрі були введені в експлуатацію ще у 1960-70-х роках, вимагає все більше коштів, саме тому необхідно модернізувати мережі поширення програм національного радіо, що зменшить витрати на їхнє утримання. До того ж ці мережі використовуються для оповіщення населення на випадок надзвичайних ситуацій – стихійних лих, аварій або катастроф. Система загальнонаціонального оповіщення має працювати на належному рівні.

Заступник генерального директора НРКУ Валерій Юрченко повідомив, що перехід на «цифру» в європейських стандартах DRM, DAB чи ін. дозволить у порівнянні з аналоговими системами зменшувати потужність передавачів у кілька разів, забезпечувати поширення на одному каналі кількох радіопрограм відмінної якості та надавати інші інформаційні послуги в інтерактивному режимі. При застосуванні новітніх технологій зменшуватимуться експлуатаційні витрати та вартість послуг, рівень електромагнітного випромінювання тощо. Наразі фахівці Українського радіо розробили проект Плану модернізації мереж поширення програм УР-1 та УР-3 в обох цих форматах із 100% охопленням території держави.

Учасники засідання вирішили напрацювати спільні пропозиції щодо модернізації мереж національного радіо та впровадження цифрових технологій. При цьому враховуватиметься міжнародний досвід у цій сфері та вітчизняні можливості. На їх переконання, передусім необхідно розробити та затвердити державні стандарти цифрового ефірного радіомовлення та передбачити в Національній таблиці розподілу смуг радіочастот відповідний ресурс.

Окрім того, зазначили експерти, у Плані розвитку національного телерадіоінформаційного простору України варто визначити пріоритети розвитку державних загальнонаціональних мереж радіомовлення, на яких буде функціонувати загальнонаціональна система оповіщення населення.

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux