Колегія Держкомтелерадіо 27 травня обговорила стан реалізації Державної програми «Журналіст».
Основними завданнями Програми, яка була затверджена на 2004-2010 р.р., є послідовне розв’язання актуальних виробничих та соціальних проблем працівників ЗМІ; поліпшення умов діяльності ЗМІ, засновниками (співзасновниками) яких є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування; зміцнення матеріально-технічної бази редакцій державних і комунальних ЗМІ; підвищення ролі та статусу професії журналіста; забезпечення ЗМІ високопрофесійними кадрами; удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації журналістських кадрів.
Із п’ятнадцяти заходів Державної програми «Журналіст» третину виконано у 2004-2006 р.р., зазначила доповідач, директор департаменту видавничої справи та преси Валентина Бабилюлько. А саме - визначено обсяги довгострокової потреби в журналістських кадрах для державних і комунальних ЗМІ; перелік журналістських професій приведено у відповідність до сучасних вимог діяльності ЗМІ; розроблено професійно-кваліфікаційні характеристики посад журналістів з метою їх включення до довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників; розроблено концептуальні засади модернізації освіти за напрямом «Журналістика» з урахуванням тенденцій розвитку сучасних ЗМІ, європейського інформаційного простору, підвищення рівня культурологічної, мовної, комп’ютерної та творчої підготовки журналістів; розроблено державні стандарти вищої освіти з підготовки журналістів.
Як повідомлялося на колегії, прогнозний обсяг фінансування за Програмою з державного бюджету заходів, спрямованих на поліпшення матеріально-технічного забезпечення державного телерадіомовлення, підвищення його технічного рівня становив 100,0 млн. грн. Реалізації цих заходів частково вдалося досягти впродовж 2004-2008 р.р. На сьогодні переоснащено 19 ДТРК. Не завершено технічне оновлення 7-ми компаній: Закарпатської ОДТРК (частково оновлена), Севастопольської РДТРК, Миколаївської, Тернопільської, Харківської, Чернігівської, Івано-Франківської ОДТРК.
У 2010 р. продовжується реалізація восьми заходів Програми. Серед них: підвищення кваліфікації працівників ЗМІ та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, що готують журналістські кадри; зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази ЗМІ; модернізація існуючого поліграфічного обладнання, комп’ютерної бази редакцій ЗМІ комунальної власності; проведення «круглих столів» з актуальних питань розвитку ЗМІ, фестивалів ЗМІ; оновлення бібліотек ВНЗ. Кошти державного бюджету передбачені лише на підвищення кваліфікації працівників ЗМІ в Укртелерадіопресінституті.
Інші заходи Програми реалізуються за рахунок коштів місцевих бюджетів та з інших джерел.
В ході обговорення присутні члени колегії висловлювали думку про те, що чимало заходів, передбачених Державною програмою «Журналіст», залишаються актуальними і надалі. Тому необхідно, врахувавши сьогоднішню економічну ситуацію в державі, ретельно проаналізувати можливі способи їх подальшої реалізації.