| Минулого року в рамках комплексної Програми розвитку інформаційної та видавничої галузей Чернівецької області, яка фінансується з обласного бюджету, було видано 14 книг буковинських авторів. Фінансова підтримка була надана також дитячому журналу «Українська ластівка» та «Буковинському журналу». |
Зокрема, видавництвом «Буковина» здійснено видання другого тому творів Юрія Федьковича «Повісті та оповідання», а у видавництві «Місто» видруковано навчальні посібники «Християнська етика» для 5-8 класів (такі ж посібники для учнів 1-4 класів побачили світ двома роками раніше). Отже, Чернівецька обласна влада підтримала і фінансово забезпечила реалізацію цього видавничого проекту на регіональному рівні.
Для дітей дошкільного віку видано за кошти обласного бюджету книжки «Букварик-самоучка» українською мовою та «Малюємо, читаємо, пишемо» - румунською.
Минулого року з нагоди 70-літніх ювілеїв Чернівецького обласного державного радіо і обласної філармонії у світ вийшли презентаційні видання «Голос епохи» та «Музична Буковина». Книга «Голос епохи», підготовлена колективом облдержтелерадіокомпанії, висвітлює історію обласного радіо, етапи його становлення, містить розповіді про людей, які вписали яскраві сторінки в радіолітопис рідного краю. Видання «Музична Буковина» знайомить читача з історією становлення музичного мистецтва області, з іменами видатних діячів світової музичної культури, котрі в різні часи виступали на головній музичній сцені Буковини.
У 2010 році виповнилося 100 років від дня народження Ярослава Паладія - просвітителя, талановитого скульптора і різьбяра, вихідця із Кострижівки Заставнівського району, який завершив свій творчий і життєвий шлях за океаном. Особливе місце серед робіт художника займає «Абетка з історії України», видана 1973 року у Нью-Йорку. Перевидання цієї книги відкрило для сучасників ім’я маловідомого в Україні митця і стало своєрідним вшануванням на батьківщині його 100-літнього ювілею.
15-річчя з дня заснування відзначив торік Чернівецький меморіальний музей Володимира Івасюка. До цієї дати видано книгу-альбом «Історія музею – в особах і подіях», у якій подано світлини найважливіших подій в житті музею за роки його існування.
Про життєвий і творчий шлях педагогів і вчених Буковини другої половини ХІХ – початку ХХ століття йдеться в науково-навчальному виданні Надії Бабич «15 не останніх із могікан».
Серед книг, які отримали фінансову підтримку в рамках Програми розвитку інформаційної і видавничої галузей, дослідницька робота Миколи Джуряка про визвольні змагання українського народу, зокрема путильчан, у 40-50 роках, збірник наукових праць з актуальних проблем політичної регіоналістики, ефективних моделей регіонального розвитку України, регіональних аспектів політичних трансформацій країн Центрально-Східної Європи під редакцією професора Анатолія Круглашова.
Загалом, за п’ять останніх років функціонування Програми з обласного бюджету на книговидання було витрачено 1 млн. 223 тис.грн., надана фінансова підтримка для видання творів 180 місцевим авторам. Книги, видані за кошти обласного бюджету, були безоплатно передані бібліотечним закладам освіти і культури для поповнення їх фондів.
Цього року на книговидання в обласному бюджеті передбачено 116 тис. грн. Рішення про фінансування видання того чи іншого твору місцевих авторів приймається на підставі висновків обласної експертної ради з питань підтримки книговидання.