• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Телерадіокомпанія "Кіровоград" здійснила мрії ветеранів
опубліковано 11 травня 2012 року о 09:22

Кіровоградська обласна державна ТРК «Кіровоград» до Дня Перемоги створила спеціальний проект для ветеранів Великої Вітчизняної війни – «Мрія ветерана» ( автори - Олена Кваша і Олексій Мак). Заради такої мети ініціатори об’єдналися з іншими небайдужими медійниками - друкованим виданням Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної ради «Народне слово» та творчим об’єднанням КОДТРК - радіо «Скіфія Центр».

Команда, що працювала над проектом, вирішила до 9 травня допомогти виконати мрії ветеранів війни. Для цього з лютого по квітень автори та партнери проекту щоп’ятниці в прямому радіоефірі спілкувалися з ветеранами Великої Вітчизняної війни, відповідали на їхні питання, фіксували прохання та проблеми. Звертатися до них могли не тільки ветерани, а й їхні сусіди, знайомі, родичі, котрі точно знали, про що мріє близький їм ветеран.

Таким чином, за словами телевізійників, їм вдалося реалізувати побажання 25 ветеранів.

«Мрії», що надійшли до авторів проекту, були різноплановими – від запрошення в гості, прохання про новий інвалідний візок, слуховий апарат, операцію на очах до несподіваного листа з проханням про новий велосипед для учасника бойових дій.

«Нашу програму дивляться, в основному, молоді люди та глядачі середнього віку, радіо, зокрема, програму «Радіомайдан» з Марією Лебідь слухають, переважно, пенсіонери, а газету «Народне слово» читають службовці, спеціальну ж вкладку «Ветеран» - пенсіонери й ветерани війни, - зазначила авторка проекту Олена Кваша. - Як бачите, різні аудиторії. Проте ми спеціально об’єднали наші зусилля, щоб якомога більше людей дізналося про проект «Мрія ветерана» і долучилися до нього».

Загалом же, за три місяці на адресу проекту надійшло 97 звернень - телефонні дзвінки, листи, смс-повідомлення тощо. Небайдужі кіровоградці навіть приходили в офіс телерадіокомпанії, щоб особисто повідомити про проблеми ветеранів.

«Всі прохання щодо передплати на газету «Народне слово» (а їх було 10) ми виконали. Не залишили поза увагою і прохання про публікацію спогадів та фотографій - таких було 7. Ми не припиняємо прийом спогадів та фотографій після 9 травня, оскільки нам хочеться встигнути зібрати і зберегти пам'ять покоління, що поступово від нас йде», - підкреслила головний редактор газети «Народне слово» Валентина Бажан.

Як зазначила директорка радіо «Скіфія Центр» Марія Лебідь, на початку реалізації проекту планувалося здійснитися 10 мрій, проте його ініціатори та партнери активно шукали помічників у цій благородній справі.

«Ми вдячні всім, хто нам допоміг, не залишився байдужим. Приємно, що у цій групі абсолютно різні люди – від народного депутата й чиновників до звичайних кіровоградців», - зазначила Марія Лебідь.

Ініціатори здійснення ветеранських «мрій» змогли відновити табличку з ім’ям на пам’ятнику офіцеру Радянської армії, учаснику Великої Вітчизняної війни – Михайлу Об’єзчику, а також впорядкувати братську могилу в селі Шевченкове Кіровоградського району, навести лад на могилах загиблих льотчиків в Кіровограді.

Завдяки проекту вирішилася багаторічна проблема Миколи Поляруша - інваліда війни – в його оселі з’явилося водопостачання. А для учасниць Великої Вітчизняної війни Ганни Біленко та Любові Нагорної придбали інвалідні візки.

Нещодавно знімальна група проекту навідалась у селище Онуфріївка до 86-річного ветерана війни Михайла Кохна та від імені каналу «Кіровоград» вручила йому подарунок – новий велосипед.

Наразі до авторів проекту продовжують звертатися люди, які також бажають допомогти ветеранам.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux