Додаток |
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Веб-сайт Держкомтелерадіо – www comin.gov.ua.
Суб'єкти видавничої справи: видавці, виготівники та розповсюджувачі видавничої продукції.
Відповідно до пункту 3 розділу «Порядок внесення суб'єктів видавничої справи до Державного реєстру» Положення про Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.1998 р. № 1540 (далі – Положення), внесення суб'єктів видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (далі – Державний реєстр) здійснюється на підставі заяви, підписаної уповноваженою на те особою, що подається Держкомтелерадіо.
Відповідно до пункту 5 Положення, до заяви про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру додаються:
– нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи – підприємця;
– нотаріально засвідчені копії установчих документів (статут, положення, якими передбачено провадження видавничої діяльності, виготовлення та розповсюдження видавничої продукції, установчий договір);
– передбачувані дані про річний обсяг діяльності у видавничій справі (видавнича діяльність – навести перелік або вказати кількість і тематику неперіодичних видань, що готуються до випуску; виготовлення видавничої продукції – вказати, яку видавничу продукцію планується тиражувати на власному обладнанні /свої видання та (або) замовлення інших видавців/ і на яку суму; розповсюдження видавничої продукції – вказати видавців, неперіодичні видання яких і на яку суму планується розповсюджувати).
Склад і послідовність дій одержувача та адміністративного органу визначені Законом України «Про видавничу справу», постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.1998 р. № 1540 «Про Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції».
Дії одержувача:
– подача заяви та необхідних документів відповідно до пунктів 4 та 5 Положення;
– сплата реєстраційного збору за Свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (далі – Свідоцтво);
– отримання Свідоцтва.
Дії адміністративного органу:
– прийняття заяви з відповідними документами;
– розгляд заяви;
– повідомлення заявника про результати розгляду;
– після отримання документу про сплату реєстраційного збору – видача Свідоцтва.
Відповідно до Закону України «Про видавничу справу» та Положення заява про внесення суб'єкта до Державного реєстру розглядається у місячний термін з дня її надходження до адміністративного органу.
За результатами розгляду заяви орган, що вносить суб'єктів видавничої справи до Державного реєстру, приймає рішення про:
1) внесення до Державного реєстру;
2) припинення розгляду заяви;
3) відмову у внесенні суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру. Про прийняте рішення заявник повідомляється письмово.
Після прийняття рішення про внесення до Державного реєстру та сплати реєстраційного збору суб'єктові видавничої справи видається Свідоцтво.
Розгляд заяви відновлюється з дня усунення причин припинення розгляду.
Відмова у внесенні суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру надсилається заявникові у письмові формі із зазначенням підстав відмови у тридцятиденний термін з дня подачі заяви. Відмова може бути оскаржена в суді.
Відповідно до статті 16 Закону України «Про видавничу справу» суб'єкту видавничої справи у внесенні його до Державного реєстру може бути відмовлено в разі, коли:
– назва, програмні цілі, напрямки діяльності суб'єкта видавничої справи суперечать законодавству України;
– заява про внесення до Державного реєстру подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;
– суб'єкт видавничої справи з такою назвою уже внесений до Державного реєстру;
– заяву про внесення до Державного реєстру подано після набрання законної сили рішенням суду про припинення діяльності цього суб'єкта видавничої справи.
Відповідно до Положення, Свідоцтво друкується на спеціальному бланку за встановленою формою. Свідоцтво має серію і номер. У Свідоцтві зазначаються: дані про суб'єкта видавничої справи:
– для юридичної особи – повна та скорочена назва (якщо передбачена статутом) суб'єкта видавничої справи із зазначенням організаційно-правової форми; для фізичної особи – прізвище, ім'я, по батькові;
– вид діяльності;
– місцезнаходження (місце проживання);
– засновник (співзасновники);
– посада, прізвище та ініціали особи, яка підписала свідоцтво, печатка;
– дата видачі Свідоцтва.
Відповідно до Положення реєстраційний збір складає:
– за внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру в розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– за видачу дубліката Свідоцтва справляється плата у розмірі 20 відсотків суми реєстраційного збору;
– за видачу нового Свідоцтва (при внесенні змін до Державного реєстру) справляється збір у розмірі 50 відсотків суми реєстраційного збору. Раніше видане Свідоцтво підлягає поверненню до органу, який вніс суб'єкт видавничої справи до Державного реєстру.
Вища освіта рівня магістра, досвід роботи за фахом на державній службі не менше трьох років або за фахом в інших сферах управління не менше п'яти років, знання законодавства України, діловодства, вільне володіння державною мовою.
Прийом документів і видача Свідоцтва здійснюється в Держкомтелерадіо України у Секторі Державного реєстру суб'єктів видавничої справи.
Прийом заяв здійснюється у робочі дні з понеділка по четвер (з 9.00 до 13.00, з 13.45 до 18.00), у п'ятницю (з 9.00 до 13.00, з 13.45 до 16.45), прийом відвідувачів у Секторі Державного реєстру суб'єктів видавничої справи здійснюється у робочі дні з понеділка по п'ятницю (з 9.00 до 13.00).
Послуга надається по мірі надходження пакетів документів у терміни, визначені законодавством.
На веб-сайті Держкомтелерадіо www.comin.gov.ua розміщується нормативно-правова база щодо порядку внесення суб'єктів видавничої справи до Державного реєстру, інформація про правила подачі документів та отримання Свідоцтва, перелік та зразки документів для отримання Свідоцтва.
В першочерговому порядку здійснюється прийом документів та видача Свідоцтва особам похилого віку та інвалідам.
Скарга на недотримання стандарту може адресуватися керівнику органу, що вносить суб'єкти видавничої справи до Державного реєстр, розглядається в термін згідно з чинним законодавством.
Виправлення можливих недоліків надання адміністративної послуги здійснюється шляхом видачі нового Свідоцтва. Відшкодування збитків одержувачу послуги здійснюється у визначеному законодавством порядку.
Внесення змін до Державного реєстру
У разі зміни назви суб'єкта видавничої справи, його основних статутних положень, засновника (співзасновників), зміни (розширення) виду діяльності у видавничій справі до Державного реєстру вносяться відповідні зміни і видається нове свідоцтво у порядку, визначеному пунктами 4 і 5 Положення.
Про зазначені зміни та інші зміни (місцезнаходження або місця проживання, номерів засобів зв'язку тощо) суб'єкт видавничої справи в місячний термін з дня, коли ці зміни відбулися, повідомляє орган, який вніс його до Державного реєстру.
Виключення суб'єкта видавничої справи з Державного реєстру
Суб'єкт видавничої справи виключається з Державного реєстру у зв'язку з припиненням його діяльності у видавничій справі відповідно до статті 32 Закону України «Про видавничу справу» і вважається таким, що припинив свою діяльність, з дня виключення його з Державного реєстру.
Виключення суб'єкта видавничої справи з Державного реєстру провадиться органом, що вніс його до Державного реєстру, в місячний термін з дня припинення діяльності у видавничій справі. Про виключення з Державного реєстру суб'єкт видавничої справи повідомляється письмово.
З дня виключення з Державного реєстру Свідоцтво вважається недійсним і підлягає поверненню органові, який його видав.