• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Стан додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів аналізувала Міжвідомча робоча група
опубліковано 08 листопада 2011 року о 11:02

Описание: C:\Documents and Settings\Victor\Рабочий стол\фото_зас_свобода_ЗМ_.jpg

7 листопада ц.р. під головуванням Прес-секретаря Президента України Дарії Чепак в Національному прес-центрі телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо України відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів. У засіданні взяв участь Голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович.

 

Члени робочої групи, до складу якої входять представники усіх гілок влади, громадських організацій та ЗМІ, розглянули низку резонансних питань, зокрема, заслухали доповідь щодо результатів розслідування нападу на журналіста миколаївської газети «Наш город» Олександра Влащенка, детально обговорили ситуацію довкола харківських телерадіокомпаній АТН, «Право-А/ТВК» та «Фора», а також порушили тему впровадження світового досвіду з налагодження ефективної співпраці правоохоронців та журналістів, особливо під час масових заходів. Хід засідання висвітлювало понад 25 засобів масової інформації.

Говорячи про напад у Миколаєві на журналіста Олександра Влащенка, заступник начальника Головного слідчого управління МВС Олег Татаров повідомив, що вже на сьому добу після пограбування правоохоронці встановили особи трьох підозрюваних у скоєнні злочину. На сьогодні їм висунуто обвинувачення. «Найближчим часом буде прийнято законне рішення. Тобто кримінальну справу буде направлено до суду для її розгляду по суті», - сказав О.Татаров.

Заступник Генерального прокурора України Євген Блажівський наголосив, що в усіх випадках, де потерпілими є представники ЗМІ, «проводяться ретельні перевірки та приймаються своєчасні рішення». Він зокрема повідомив, що за місяць, який минув від попереднього засідання робочої групи, до суду було направлено п’ять кримінальних справ. «Це свідчить про планомірну роботу з розкриття тих злочинів, де потерпілими є представники ЗМІ», - сказав заступник Генпрокурора.

Ситуація, що склалася довкола харківських телекомпаній АТН, «Право-А/ТВК» та «Фора», вперше обговорювалася за участі всіх конфліктуючих сторін – як керівників телерадіокомпаній, так і представників міської влади. У дискусії також взяли участь прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давід Стулік та спеціаліст з моніторингу та дослідження Бюро представництва ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Ілля Догель.

Директор ТОВ «Телерадіокомпанія «Фора» Віктор Мозговий запевнив присутніх, що мовлення телекомпанії буде відновлено протягом листопада. «Мовлення буде відновлене цього місяця в технологічному, юридичному і господарському плані», - сказав В.Мозговий. За його словами, тестове включення попередньо заплановане на середину листопада.

Підсумком роботи засідання стануть рекомендації, які будуть затверджені членами Міжвідомчої робочої групи й опубліковані найближчим часом.

У ході засідання Міжвідомчої робочої групи наголошувалося на тому, що правоохоронцям та журналістам потрібно активізувати діалог з метою вироблення зрозумілих для обох сторін правил поведінки. Йдеться насамперед про ситуації під час масових акцій, коли журналісти та працівники правоохоронних органів перетинаються в ході виконання своєї роботи. «Корисними будуть тренінги щодо того, як поводитися правоохоронцям, коли поруч представники ЗМІ. Так само будуть корисними поради працівникам ЗМІ», - зазначив заступник Генерального прокурора Євген Блажівський.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Олена Бондаренко під час обговорення цього питання також наголосила, що і ЗМІ, і правоохоронці під час своєї роботи мають усвідомлювати: вони мають як права, так і обов’язки. «Свобода - це насамперед відповідальність за свої дії», - підкреслила О.Бондаренко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux