Газета «Урядовий кур’єр», 20.08.2010
Щоб книга дійшла до читача
Людмила ЯНОВСЬКА
ПОДІЯ
Перші особи України запевнили, що все зроблять для успішного розвитку вітчизняної книгоіндустрії
VІ Київську міжнародну книжкову виставку-ярмарок, організовану в Міжнародному виставковому центрі столиці Держкомтелерадіо України, можна охарактеризувати ще й так: "Скажи, хто привітав її і відвідав першого дня, і я скажу, як вестиметься книгам в Україні надалі". Привітання з нагоди цієї важливої події надіслали Президент України Віктор Янукович та Прем'єр-міністр Микола Азаров. А символічну стрічку на церемонії відкриття виставки перерізали Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов і голова Державного комітету телебачення та радіомовлення Юрій Плаксюк.
Спікер парламенту вважає, що сучасні інформаційні технології ніколи не зможуть замінити книжку, назвав виставку "суспільно значущою і державно важливою, своєрідним відображенням стану душі, рівня нашого інтелекту", відзначивши, що вона поступово стає врівень з найавторитетнішими подібними міжнародними форумами, з року в рік демонструючи всезростаючий свій рівень.
"Головний секрет її успіху, - наголосив він, - не стільки в забезпеченні вражаючого параду авторів, книг, видавництв, а, в першу чергу, - у створенні неповторної атмосфери свята для читача. Переконаний, дні проведення VІ Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку подарують своїм численним відвідувачам безцінні уроки доброти, мудрості, краси, окрилять їх спонукальними прикладами твердості духу, моральності, суспільної відповідальності, громадянськості, патріотизму".
Президент Віктор Янукович упевнений, що "наше книговидання матиме пріоритет у формуванні культурної політики України, займатиме важливе місце у задоволенні духовних потреб суспільства, а така виставкова акція зробить конструктивним професійний діалог між видавцями і читачами".
Прем'єр-міністр Микола Азаров переконаний, що виставка сприятиме професійному діалогу між видавцями країн-учасниць, зміцненню міжнародних гуманітарних контактів, допоможе новим виданням знайти дорогу до широкого кола читачів. Він запевнив: уряд і надалі створюватиме умови для успішної діяльності видавців, поліграфістів і книгорозповсюджувачів. "Проведення щорічно книжкового форуму є свідченням піднесення ролі книги у суспільстві", - йдеться в його привітанні.
"Я сподіваюся, що спільними зусиллями ми зробимо все для того, щоб книжка залишалася джерелом духовності й культури, а українська книга ставала і завжди була модною сучасною фішкою, як каже молодь", - додав Міністр Кабміну Анатолій Толстоухов.
Ще одним кроком до зростання нашої духовності назвав виставку на її відкритті народний депутат України, голова Національної спілки письменників Володимир Яворівський. А голова Держкомтелерадіо України Юрій Плаксюк підкреслив, що виставка відбулася завдяки підтримці Кабінету Міністрів, який повністю її профінансував і допоміг організувати.
Запевнення високопосадовців України, що вони все зроблять, аби книжки дійшли до людей, спонукали очільника російської делегації - заступника керівника Федерального агентства з друку та масових комунікацій Російської Федерації Володимира Григор'єва - до оптимістичного висновку: "Почувши сьогодні, по суті, присягу у вірності і любові до книги президентської влади, Кабінету Міністрів і Верховної Ради, я можу тільки позаздрити книжковій індустрії України. Якщо ці обіцянки будуть утілені у податкові пільги та державну підтримку, то у вас усе буде гаразд". Зазначивши, що в Росії навчилися випускати багато книг - 120-130 тис. назв щороку, а на київській виставці-ярмарку представлена невелика частина з того, чим сьогодні дихає російський читач, чим займається видавець, він зауважив: "Збоку здається, що книговидавці у Росії не мають жодних проблем, хоча насправді їх теж багато".