Рішення колегії Держкомтелерадіо від 26.06.2018 №4/10 "Про хід реалізації 3акону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту"
опубліковано 05 липня 2018 року о 16:13

Tryzub

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

 

Р І Ш Е Н Н Я К О Л Е Г І Ї

 

26 червня 2018 р. м. Київ № 4/10

 

 

Про хід реалізації 3акону України «Про внесення

змін до деяких законів України щодо обмеження

доступу на український ринок іноземної друкованої

продукції антиукраїнського змісту»

 

Заслухавши інформацію доповідача, колегія відзначає, що Держкомтелерадіо створив механізм реалізації та забезпечив практичне виконання повноважень, покладених на нього Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», а саме:

видача (відмова у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України;

ведення Реєстру видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України (далі – Реєстр);

прийняття на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб рішення про накладення штрафу за розповсюдження на території України видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу;

вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу.

Станом на 18.06.2018 Держкомтелерадіо видано дозволи на ввезення 16520 найменувань видавничої продукції, серед якої переважають класична та дитяча література, світові бестселери.

Дозволи, які передбачають ввезення на митну територію України видавничої продукції 35 російських, 5 українських, 1 молдовського та 1 білоруського видавництв, отримали 14 суб’єктів господарювання.

На 645 заяв надано відмови - переважно через подання суб’єктом господарювання не в повному обсязі пакета документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання, недостовірних відомостей.

На ввезення 52 найменувань видань надано відмову на підставі негативного висновку експертної ради з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Протягом всього часу функціонування дозвільної системи інформація про видані дозволи вносилася до інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів та Реєстру у строки, визначені Законом.

З березня 2018 року розпочалася практична реалізація повноважень Держкомтелерадіо щодо вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження (виготовлена) та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території без відповідного дозволу, передбаченого статтею 28-1 Закону України «Про видавничу справу», та накладення адміністративно-господарських штрафів.

Освоєно форми і методи роботи як з книгарнями стаціонарного типу так і з такими об’єктами як ринки та Інтернет-магазини.

На сьогодні уповноваженими посадовими особами Держкомтелерадіо складено 9 протоколів про накладення адміністративно-господарського штрафу. Незаконно ввезену видавничу продукцію вилучено з обігу Відповідно до чинного законодавства загальна сума штрафних санкцій становить 335 070 грн.

Реалізуючи свої повноваження щодо протидії розповсюдженню незаконно ввезеної видавничої продукції та літератури антиукраїнського змісту, Держкомтелерадіо активно співпрацює зі Службою безпеки України.

В результаті запровадження дозвільної системи з полиць українських книгарень практично зникла література антиукраїнського змісту, а проведена Держкомтелерадіо робота щодо вилучення з обігу незаконно ввезеної видавничої продукції та накладення адміністративно-господарських штрафів призвела до значного скорочення в книготорговельній мережі кількості незаконно ввезеної продукції.

Імпорт друкованих видань з Російської Федерації в Україну у другому півріччі 2017 року порівняно з аналогічним періодом попереднього року за товарною масою та вартістю зменшився на 40 – 45 відсотків.

Враховуючи вищевикладене, колегія

УХВАЛИЛА:

 

1. Інформацію доповідача взяти до відома.

2. Управлінню дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції (Олійник С.Д.) спільно з управлінням розвитку інформаційної сфери (Недяк Ю.О.) з метою вдосконалення дозвільної процедури та підвищення ефективності реалізації повноважень Держкомтелерадіо щодо вилучення з обігу незаконно ввезеної продукції та накладення адміністративно-господарських штрафів:

2.1. Підготувати проекти нормативно-правових актів про внесення змін до статті 28-1 Закону України «Про видавничу справу» та підзаконних актів, якими регламентовано порядок реалізації Держкомтелерадіо цих повноважень, щодо:

оптимізації строків оформлення процедурних і процесуальних документів;

розширення Критеріїв оцінювання видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України;

передбачення можливості вилучення уповноваженими особами Держкомтелерадіо незаконно ввезеної видавничої продукції та складання стосовно правопорушників протоколів про накладення адміністративно-господарських штрафів не лише за місцем фактичного провадження суб’єктом господарювання своєї діяльності та розташування його господарських або інших об’єктів, а й за місцем фактичного виявлення видавничої продукції;

передбачення можливості підписання протоколу про накладення адміністративно-господарського штрафу не лише суб’єктом господарювання, що притягується до адміністративно-господарської відповідальності (його посадовою особою (представником), а й особою, яка безпосередньо здійснює розповсюдження незаконно ввезеної видавничої продукції;

наділення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, повноваженнями щодо вилучення незаконно ввезеної видавничої продукції та складання стосовно правопорушників протоколів про накладення адміністративно-господарських штрафів на пунктах митного контролю;

приведення інформації, яка міститься у заяві про видачу дозволу, у відповідність зі структурою Реєстру видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України;

збільшення терміну розгляду заяви про видачу дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, з 10 календарних до 10 робочих днів;

вилучення з бланку протоколу про накладення адміністративно-господарського штрафу інформації, яка ускладнює його оформлення і не є обов’язковою;

запровадження оплати роботи членів експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

2.2. Внести до 30 листопада 2018 року проекти нормативно-правових актів на розгляд Кабінету Міністрів України та на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Управлінню дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції (Олійник С.Д.) вжити заходів щодо вдосконалення та розширення співпраці з Національної поліцією України та Державною фіскальною службою України в питаннях протидії розповсюдженню друкованої продукції антиукраїнського змісту, вилучення з обігу незаконно ввезеної продукції та накладення адміністративно-господарських штрафів.

4. Управлінню дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції (Олійник С.Д.) спільно з сектором консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ (Божко С.М.) забезпечувати належне висвітлення ходу реалізації 3акону в засобах масової інформації.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Держкомтелерадіо Червака Б.О.

 

 

Голова колегії О.І. Наливайко

 

 

 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux