• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Реалізація положень Закону України "Про доступ до публічної інформації" - пріоритет у діяльності Держкомтелерадіо
опубліковано 18 жовтня 2011 року о 15:40

Описание: C:\Documents and Settings\Victor\Рабочий стол\222222222\424563_WEB.jpg

Держкомтелерадіо України проведено значну роботу щодо створення умов для реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації». Таку думку висловив керівник Головного управління доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеску на засіданні колегії Держкомтелерадіо України 18 жовтня ц.р., на якому розглядалося питання про стан реалізації Держкомтелерадіо України Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

Він також відзначив активну діяльність Комітету у сфері співпраці з громадськими організаціями для підвищення поінформованості громадян про новий механізм доступу до інформації, що є публічною.

Як зазначив у своєму виступі на засіданні колегії начальник управління інформаційної політики Держкомтелерадіо України Богдан Червак, задля кращої реалізації положень закону Комітет провадить діяльність у двох напрямках: приведення законодавства в інформаційній сфері у відповідність із законами України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації», а також на постійній основі здійснює моніторинг виконання органами виконавчої влади Закону України «Про доступ до публічної інформації» та моніторинг судових рішень, прийнятих у зв’язку з порушенням права на одержання публічної інформації.

Було відзначено, що Комітетом розроблено проекти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення у відповідність із законами України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу до інформації з обмеженим доступом» (ознайомитися із текстом законопроектів можна на сайті Держкомтелерадіо України у розділі «Законопроектна діяльність»).

Урядом схвалено підготовлені Держкомтелерадіо України постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію», «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань доступу до інформації».

«Держкомтелерадіо наразі прийнято всі нормативно-правові акти, що сприятимуть забезпеченню доступу до публічної інформації», - наголосив Богдан Червак.

Для підвищення поінформованості державних службовців та населення щодо нових можливостей забезпечення права на інформацію спільно з громадськими організаціями розроблено Методичні рекомендації щодо практичного впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації».

«Держкомтелерадіо проводить чималу роботу із роз’яснення положень ЗУ «Про доступ до публічної інформації», - сказав на засіданні колегії Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко. – Це може стати новою місією для Держкомтелерадіо – забезпечувати та захищати право знати».

На колегії також було зазначено, що з метою забезпечення запитувачам доступу до інформації, що є публічною, Держкомтелерадіо розроблено і затверджено примірні форми та порядок запитів на інформацію, розмір плати за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію та перелік відомостей, що становлять службову інформацію у Держкомтелерадіо. Визначено та підготовлено службове приміщення для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями, яке обладнане відповідною оргтехнікою.

За підсумками засідання колегія Держкомтелерадіо України ухвалила рішення, спрямоване на удосконалення роботи із забезпечення доступу до публічної інформації, зокрема: за результатами проведеного моніторингу виконання органами виконавчої влади Закону України «Про доступ до публічної інформації» та моніторингу судових рішень, прийнятих у зв’язку з порушенням права на одержання публічної інформації, підготувати в разі потреби пропозиції щодо вдосконалення законодавства; організувати проведення навчань і підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів та відповідальних осіб органів виконавчої влади з питань забезпечення доступу до публічної інформації; організувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо можливостей, які надає реалізація Закону України «Про доступ до публічної інформації» та опрацювати питання про вироблення єдиного механізму розгляду скарг громадян щодо порушення законодавства посадовими особами органів виконавчої влади.

Як зазначив під час ухвалення рішення колегії Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олександр Курдінович, нагальним питанням сьогодні є розроблення порядку розгляду скарг громадян щодо порушення законодавства у сфері доступу до публічної інформації. Також Голова Комітету наголосив, що і надалі треба проводити разом з ОДА роз’яснювальну роботу серед органів місцевого самоврядування щодо виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux