| Колегія Держкомтелерадіо 25 листопада розглянула експертні пропозиції, надані Громадською організацією «Інститут Медіа Права» за результатом проведення громадської експертизи діяльності Державного комітету телебачення та радіомовлення України із регулювання порядку мовлення Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» |
На засідання колегії були запрошені представники ГО «Інститут медіа права» Ігор Розкладай та Ольга Сушко, які взяли участь в обговоренні цього питання.
Як доповів директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак, упродовж квітня-вересня 2010 року експерти Інституту Медіа Права провели громадську експертизу діяльності Держкомтелерадіо із регулювання порядку мовлення Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (УТР).
Зокрема, проведено вибірковий моніторинг телевізійних передач, проаналізовано мовну політику і програмну сітку УТР, проаналізовано правові акти, що регулюють діяльність УТР та правовідносини між Держкомтелерадіо і УТР.
У результаті цієї роботи Комітету надано комплекс рекомендацій щодо удосконалення програмного наповнення УТР, оптимізації бюджетних видатків на її фінансування. (Повий текст рекомендацій розміщено на веб-сайті Комітету у розділі «Громадська рада» - підрозділ «Громадська експертиза»).
Колегія зазначила, що більшість пропозицій, наданих експертами Інституту Медіа Права, знаходяться в полі зору Комітету та УТР. Зокрема, у 2010 році питання щодо удосконалення роботи та заходи УТР стосовно розвитку мовлення на закордонну аудиторію неодноразово розглядалися на оперативних нарадах Держкомтелерадіо та на спеціальних нарадах під головуванням заступників Голови та Голови Держкомтелерадіо.
Водночас, відсутність необхідного фінансування (сьогодні УТР отримує лише 10-15 відсотків від потреби) не дозволяє ефективно і повною мірою виконувати відповідні доручення органів влади.
Члени колегії висловили подяку Інституту медіа права за фахову, неупереджену громадську експертизу, зазначивши, що громадська експертиза є інструментом реального залучення громадян до вироблення державної політики.
Колегія ухвалила рішення щодо покращення роботи УТР, врахувавши при цьому експертні пропозиції. Зокрема, директору департаменту телебачення і радіомовлення Сергію Абрамову та генеральному директору УТР Василю Юричку доручено розробити нову Концепцію мовлення УТР на період до 2020 року з урахуванням пропозицій Інституту Медіа Права.
Також колегія зобов’язала керівництво УТР прискорити виконання заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи компанії, прийнятих на Колегії 22.07.2010 р., та наказу Держкомтелерадіо від 01.09.2010 р. за № 238, а керівникам державних телерадіокомпаній рекомендувала звернути увагу на необхідність більш якісного підбору телепрограм, рекомендованих для трансляцій на зарубіжну аудиторію каналом УТР.