Проект
Закон УкраЇни
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
щодо розповсюдження в Україні
зарубіжних друкованих засобів масової інформації
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
доповнити Кодекс статтею 1867 такого змісту:
«Стаття 1867. Розповсюдження в Україні зарубіжного друкованого засобу масової інформації без подання повідомлення
розповсюдження в Україні зарубіжного друкованого засобу масової інформації без подання повідомлення до центрального органу виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах, –
тягне за собою накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян»;
пункт 1 частини першої статті 255 доповнити новим абзацом такого змісту:
«спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах (стаття 1867)».
2. Внести до Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 1, ст. 1; 1997 р., № 15, ст. 115; 2003 р., № 29, ст. 234; 2004 р., № 7, ст. 51, № 16, ст. 238) такі зміни:
у частині другій статті 6 слова “Закону України “Про підприємництво” та інших актів чинного законодавства України” замінити словами “Господарського кодексу України та інших нормативно-правових актів”;
частину п’яту статті 17 виключити;
статтю 39 викласти у такій редакції:
“Стаття 39. Розповсюдження в Україні зарубіжних друкованих засобів масової інформації
Зарубіжні друковані засоби масової інформації — періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року, редакції яких (або інші установи, що виконують їх функції) розміщуються за межами України.
Розповсюдження в Україні зарубіжного друкованого засобу масової інформації здійснюється на підставі подання повідомлення до центрального органу виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах, якщо порядок розповсюдження не встановлено міжнародним договором.
Порядок повідомлення та його зразок затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах.
Митний збір за ввезення в Україну продукції зарубіжних друкованих засобів масової інформації сплачується в порядку і розмірах, встановлених митним законодавством України.
Міжнародними договорами регулюються порядок виготовлення продукції зарубіжних друкованих засобів масової інформації.»;
частину другу статті 41 доповнити пунктом 11 такого змісту:
“11) розповсюдження в Україні зарубіжного друкованого засобу масової інформації без подання повідомлення.”.
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ