Колегія Держкомтелерадіо обговорила стан інформаційного простору Львівської області. Визнавши стан розвитку інформаційної та видавничої сфер Львівської області задовільним, колегія ухвалила низку рішень для подолання існуючих проблем.
Сьогодні стан інформаційного простору Львівської області характеризується наступними показниками. У мережах кабельного мовлення працює 29 організацій кабельного телебачення та провайдерів програмної послуги, у тому числі з власним каналом мовлення - 5. Ефірно-кабельне мовлення здійснюють 2 телекомпанії. Ефірне радіомовлення здійснюють 10 загальнонаціональних, 3 регіональні та 13 місцевих радіокомпаній. Ліцензіями на супутникове мовлення володіють 2 телерадіокомпанії.
Програмами Львівської ОДТРК охоплено майже 80 % населення області. Проблемним для області лишається питання переходу від аналогового до цифрового мовлення.
Проводове мовлення на каналі УР-1 здійснюють: 1 загальнонаціональна компанія та 27 місцевих мовників. Втім, колегія висловила стурбованість щодо руйнування мережі проводового мовлення. В гірських та прикордонних районах проводове радіомовлення внаслідок фізичного старіння мереж і неможливості їх відновлення практично припиняє свою діяльність. Це унеможливлює доступ мешканців районів до офіційної інформації, що транслюється програмою УР-1, обласним і місцевим радіомовленням. Крім цього, в гірських районах практично відсутня технічна можливість оповіщення населення про надзвичайні ситуації, техногенні катастрофи тощо. Члени колегії рекомендували Львівській обласній державній адміністрації сприяти відновленню, збереженню та розширенню системи проводового радіомовлення.
Щодо друкованих ЗМІ, то у Львівській області виходять близько 200 газет із загальнодержавною, регіональною та місцевою сферами розповсюдження загальним тиражем близько 2 млн. примірників. 8 газет загальнополітичного спрямування, що друкуються в області, мають найбільший вплив на формування громадської думки.
Органи влади та місцевого самоврядування є засновниками (співзасновниками) 44 друкованих засобів масової інформації. Загальною проблемою всіх редакцій комунальних друкованих ЗМІ є застаріла матеріально-технічна база. Актуальним залишається питання технічного переоснащення районних друкарень комунальної форми власності, які на сьогодні неспроможні конкурувати з приватними підприємствами.
В області здійснюють діяльність 217 видавничих, поліграфічних і книгорозповсюджуючих підприємств різних форм власності. Спостерігається тенденція до збільшення мережі поліграфічних підприємств.
Щороку видавничі організації області випускають майже 1500 назв книжкових видань, з них 95 % - українською мовою, до 2 % - російською, у межах 3 % - навчальні та навчально-методичні посібники з вивчення іноземних мов. В області реалізується обласна програма підтримки вітчизняного книговидання. У 2009 році з обласного бюджету виділено 500 тис. гривень для закупівлі книг згідно з цією програмою. Закуплено 36 назв книг львівських поетів і прозаїків накладом понад 20400 примірників. З метою реалізації міської програми поповнення та збереження бібліотечних фондів у бюджеті Львівської міської ради передбачено 250 тис. гривень.
У Львові функціонують 37 книжкових магазинів, у містах і районах області - 94 магазини та книжкові кіоски, книготорговельні організації - ДВАТ „Галицька книга”, ТзОВ „Львівкнига”, МКП „Дрогобичкнига”, ТзОВ „Книжкові джерела”. Однак, вважають члени колегії, рівень забезпечення жителів сільської місцевості області книготорговельними послугами недостатній.
Колегія Держкомтелерадіо рекомендувала Львівській обласній державній адміністрації сприяти розбудові мережі книгорозповсюдження та забезпечення жителів сільської місцевості області книготорговельними послугами відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України нормативів щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією.
Для подолання існуючих проблем в інформаційному просторі Львівщини колегія Держкомтелерадіо ухвалила рішення сприяти Львівській ОДТРК у вирішенні питання щодо завершення Програми з розробки та виготовлення базового комплекту супутникової станції для поширення інформації про найбільш важливі соціально-економічні та культурні події західного регіону держави. Також Держкомтелерадіо готовий надати допомогу у розбудові державного радіомовлення в FM - діапазоні для організації цілодобового мовлення Львівською ОДТРК та сприятиме укладанню угод про співпрацю Львівської ОДТРК з телерадіокомпаніями прикордонних регіонів, зокрема Республіки Польщі та Республіки Сербії.
Колегія зобов’язала також директорів департаменту телебачення і радіомовлення та фінансово-економічного департаменту Держкомтелерадіо вивчити питання щодо виділення додаткових коштів на технічне дооснащення Львівської ОДТРК з метою висвітлення заходів, що проходитимуть у рамках проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.