| Колегія Держкомтелерадіо України проаналізувала стан інформаційного простору Житомирської області. З доповідями з цього питання виступили начальник управління інформації – заступник начальника головного управління інформації та комунікацій Житомирської ОДА Тетяна Борецька та генеральний директор Житомирської ОДТРК Василь Головецький. |
Також на засіданні колегії був присутній заступник голови Житомирської ОДА Віктор Балюрко.
Як зазначили доповідачі, інформаційний простір Житомирської області представлений системою електронних і друкованих засобів масової інформації, видавництв і видавничих організацій, підприємств поліграфії і книгорозповсюдження. У регіоні створені належні умови для вільного функціонування засобів масової інформації всіх форм власності.
Чільне місце у телерадіоінформаційному просторі регіону посідає Житомирська обласна державна телерадіокомпанія. Однак її технічна база потребує суттєвого покращення. Колегія доручила департаменту телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо спільно з Житомирською ОДТРК розробити до 1 липня 2013 року проект програми технічного переоснащення Житомирської ОДТРК сучасним теле- та радіообладнанням.
Проблемним залишається і питання покриття області телевізійним сигналом. Через відсутність радіорелейних ліній лише чотири із дев’яти передавачів транслюють телепрограми Житомирської ОДТРК у цифровому стандарті. Отже обласним державним телебаченням охоплено лише близько 50 % населення області. У разі повного завантаження мультиплексу МХ-5, цей показник мав би скласти близько 95 %.
Програмами обласного телебачення в аналоговому форматі не охоплені 4 райони: Ємільчинський, Олевський, Народицький і Новоград-Волинський, частково охоплені Любарський та Малинський райони. Відсутність радіорелейних ліній суттєво погіршує якість приймання програм обласного телебачення у Попільнянському, Любарському та Ружинському районах.
Стурбованість колегії викликав і факт скорочення мережі проводового радіомовлення, оскільки це звужує доступ мешканців області до офіційної інформації, що транслюється програмою УР-1, обласним і місцевим радіомовленням. Крім того, послаблена технічна можливість оповіщення населення на випадок надзвичайних ситуацій, техногенних катастроф. За дев’ять місяців поточного року кількість основних радіоточок в області скоротилася на 9 780 одиниць, в тому числі у населення - на 8 267 одиниць.
Колегія рекомендувала Житомирській ОДА та обласній раді сприяти Житомирській філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у встановленні радіорелейних ліній та веж у містах Коростені, Малині, Новограді-Волинському, Попільні та Брусилові для поширення у 2013 році телепрограм ОДТРК у цифровому форматі на всю територію області. Також за рішенням колегії Держкомтелерадіо Житомирська ОДА має сприяти відновленню, збереженню та розширенню системи проводового радіомовлення в області.
Серед проблемних питань члени колегії назвали також низький рівень забезпечення жителів сільської місцевості Житомирської області книготорговельними послугами. Колегія схвалила ініціативу Держкомтелерадіо провести разом з громадськими організаціями моніторинг функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією в області.