Проаналізовано стан інформаційного простору Житомирської області

опубліковано 30 жовтня 2012 року о 16:29

 

Колегія Держкомтелерадіо України проаналізувала стан інформаційного простору Житомирської області. З доповідями з цього питання виступили начальник управління інформації – заступник начальника головного управління інформації та комунікацій Житомирської ОДА Тетяна Борецька та генеральний директор Житомирської ОДТРК Василь Головецький.

Також на засіданні колегії був присутній заступник голови Житомирської ОДА Віктор Балюрко.

Як зазначили доповідачі, інформаційний простір Житомирської області представлений системою електронних і друкованих засобів масової інформації, видавництв і видавничих організацій, підприємств поліграфії і книгорозповсюдження. У регіоні створені належні умови для вільного функціонування засобів масової інформації всіх форм власності.

Чільне місце у телерадіоінформаційному просторі регіону посідає Житомирська обласна державна телерадіокомпанія. Однак її технічна база потребує суттєвого покращення. Колегія доручила департаменту телебачення і радіомовлення Держкомтелерадіо спільно з Житомирською ОДТРК розробити до 1 липня 2013 року проект програми технічного переоснащення Житомирської ОДТРК сучасним теле- та радіообладнанням.

Проблемним залишається і питання покриття області телевізійним сигналом. Через відсутність радіорелейних ліній лише чотири із дев’яти передавачів транслюють телепрограми Житомирської ОДТРК у цифровому стандарті. Отже обласним державним телебаченням охоплено лише близько 50 % населення області. У разі повного завантаження мультиплексу МХ-5, цей показник мав би скласти близько 95 %.

Програмами обласного телебачення в аналоговому форматі не охоплені 4 райони: Ємільчинський, Олевський, Народицький і Новоград-Волинський, частково охоплені Любарський та Малинський райони. Відсутність радіорелейних ліній суттєво погіршує якість приймання програм обласного телебачення у Попільнянському, Любарському та Ружинському районах.

Стурбованість колегії викликав і факт скорочення мережі проводового радіомовлення, оскільки це звужує доступ мешканців області до офіційної інформації, що транслюється програмою УР-1, обласним і місцевим радіомовленням. Крім того, послаблена технічна можливість оповіщення населення на випадок надзвичайних ситуацій, техногенних катастроф. За дев’ять місяців поточного року кількість основних радіоточок в області скоротилася на 9 780 одиниць, в тому числі у населення - на 8 267 одиниць.

Колегія рекомендувала Житомирській ОДА та обласній раді сприяти Житомирській філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у встановленні радіорелейних ліній та веж у містах Коростені, Малині, Новограді-Волинському, Попільні та Брусилові для поширення у 2013 році телепрограм ОДТРК у цифровому форматі на всю територію області. Також за рішенням колегії Держкомтелерадіо Житомирська ОДА має сприяти відновленню, збереженню та розширенню системи проводового радіомовлення в області.

Серед проблемних питань члени колегії назвали також низький рівень забезпечення жителів сільської місцевості Житомирської області книготорговельними послугами. Колегія схвалила ініціативу Держкомтелерадіо провести разом з громадськими організаціями моніторинг функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією в області.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux