17 квітня 2018 року об 11.00 в приміщенні Національного прес-центру телебачення і радіомовлення України (м. Київ, вул. Хрещатик, 26 (2 поверх) відбудеться прес-конференція на тему «Розширення можливостей сільських жінок та дівчат».
Організатор – Укртелерадіопресінститут.
Участь у прес-конференції візьмуть заступник міністра соціальної політики Наталя Федорович, заступник міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Мінсоцполітики Олександра Чуркіна, голова Національної Ради жінок України Людмила Порохняк-Гановська, директор представництва HealthRight в Україні Галина Скіпальська, експертка Центру «Демократичні ініціативи» Марія Дмітрієва. Вони розкажуть про свою участь у двотижневій сесії ООН «Виклики та можливості досягнення гендерної рівності та розширення можливостей сільських жінок та дівчат».
Акредитація представників ЗМІ за тел. 234-35-52 або e-mail - secretar@utrpi.org.ua
Інформаційно: Щороку Організація Об’єднаних Націй в березні проводить двотижневі сесії, присвячені гендерній рівності. Відкриваючи цього року пленарне засідання сесії Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив: «Ми живемо у світі, де все ще панує культура переваги чоловіків. Патріархат і дискримінація, які століттями панували у суспільстві, залишили важку спадщину. Сексизм і стереотипи широко поширені у владних структурах, приватному секторі, наукових колах, мистецтві, науці, і навіть у громадянському суспільстві та міжнародних організаціях, таких як ООН.
Дискримінація жінок шкодить громадам, організаціям, компаніям, економіці і суспільству. Саме тому всі чоловіки мають підтримувати жіночі права та гендерну рівність. І саме тому я з гордістю вважаю себе феміністом.
Головне питання, з яким ми стикаємося - це питання влади. Як правило, владу ніколи не віддають. Владу потрібно брати».
Антоніу Гутерреш повідомив, що, змінюючи склад топ-менеджерів ООН, він зробив 44 нових призначення – з них 23 жінки та 21 чоловіка. Він попросив делегатів повідомити про це керівництво своїх країн.
Генеральний секретар ООН також підкреслив, що гендерна нерівність підживлює дискримінацію і насильство, підриває функціонування організацій, компаній і суспільства в цілому. Він закликав домагатися поліпшення становища жінок і прислухатися до їхніх думок, зазначивши, що сьогодні жінки ініціюють важливі і необхідні дискусії в селах і містах, залах засідань і на кухнях, на вулицях і в коридорах влади.