Держкомтелерадіо спільно з посольством Республіки Польща в Україні провели семінар-тренінг «Стан та завдання інформаційного забезпечення реалізації політики європейської інтеграції України» для начальників управлінь у справах преси та інформації облдержадміністрацій.
Участь у семінарі взяли директор програм Європейскої Фундації «Діалог» Артур Джевіцкі, редактор польського телебачення Войцех Маліновські, представники державних і недержавних структур Польщі, котрі працюють у сфері інформування громадськості щодо євроінтеграції, а також керівники служб інформаційної політики та зв’язків з громадськістю з 23 областей України. Присутніх привітали президент українського Центру «Демократія і розвиток» Володимир Лавриненко, радник Посольства Республіки Польщі в Україні Роман Ковальчук.
Перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Анатолій Мураховський виступив з промовою. Він зазначив, що головним завданням інформаційного забезпечення реалізації курсу України на європейську інтеграцію є ефективне здійснення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо об’єктивного висвітлення у засобах масової інформації переваг членства нашої держави в Європейському Союзі, діяльності головних європейських інститутів. На сьогодні в Україні сформовано широкий спектр засобів масової інформації, в якому частка державних ЗМІ складає лише 3,5. У той же час головна відповідальність за ефективне інформування наших громадян щодо європейських процесів лягає на плечі влади, від якої залежить спроможність цікаво та об’єктивно доносити до українців усе більше необхідної інформації.
Працюючи в цьому напрямку, Держкомтелерадіо чотири роки поспіль координує виконання Державної програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України, яка була затверджена Указом Президентом України у грудні 2003 р.
У цьому році Держкомтелерадіо розроблено Концепцію Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на наступний період – 2008-2011 роки. Доопрацьовано також проект самої Державної цільової програми, що найближчим часом буде поданий на розгляд Кабінету Міністрів.
Комітет намагається сприяти залученню зовнішньої фінансової допомоги Європейського Союзу на підтримку інформаційної сфери України, зокрема, для створення Європейських інформаційних центрів, які могли б надавати інформаційно-консультативні послуги громадянам, органам влади та громадським організаціям з питань структури та принципів діяльності ЄС, стану економічного та соціального розвитку країн - нових членів ЄС, обміну діловою інформацією. У Польщі такі центри створені за фінансової підтримки ЄС.
На семінарі зазначалося, що здійснення інформаційного забезпечення реалізації політики європейської інтеграції України неможливо без врахування регіональної складової. У зв’язку з цим важливу роль відіграє діяльність управлінь у справах преси та інформації обласних державних адміністрацій.
«Керівництво Держкомтелерадіо зацікавлено в налагоджені ефективної діяльності управлінь у справах преси та інформації обласних державних адміністрацій і готове надавати їм необхідну допомогу», - зазначив Анатолій Мураховський.
Плідне інформаційне забезпечення реалізації політики європейської інтеграції України неможливо без реформування системи засобів масової інформації, створення рівних умов для ЗМІ всіх рівнів, розбудові суспільного телерадіомовлення, реформування державних ЗМІ, прозорості власності засобів масової інформації. Про це говорила завідуюча відділом з питань інформаційної політики, видавничої справи та архівної справи Департаменту комунікацій влади та громадськості Кабінету Міністрів України Лілія Нікітіна. У зв’язку з цим підготовлено низка законопроектів, спрямованнях на покращення ситуації зі свободою слова і прозорістю засобів масової інформації. Зокрема, законопроект щодо внесення змін до деяких законотворчих актів, що стосуються прозорості власності на засоби масової інформації. «Це дуже важливий законопроект, і, звісно, його було надто важко «проштовхнути». Але нам це вдалося, і законопроект був прийнятий в першому читанні», - зазначила доповідач.
Учасники семінару заслухали чимало корисних інформаційних довідок щодо ЄС, поділилися досвідом роботи з інформування населення про перспективи євроінтеграційного поступу. Зацікавленість присутніх викликав виступ редактора польського телебачення у Вроцлаві Войцеха Маліновські, який у своєму повідомленні детально зупинився на конкретних кроках, здійснених у Польщі для інформування суспільства щодо переваг і можливостей приєднання до ЄС.
Безумовно, семінар-тренінг стане у нагоді робітникам ЗМІ, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. При врахуванні відповідного міжнародного досвіду, буде забезпечено проведення ефективної інформаційної кампанії щодо підтримки суспільством реалізації курсу на європейську інтеграцію України.