"Приємна новина. Знов п'ятірка!" Газета "Молодь України", №62, 16-17 червня

опубліковано 17 червня 2009 року о 16:49

П’ять нагород завоювали українські видавці на VI Міжнародному конкурсі «Мистецтво книги», що відбувся у Москві. Цього року на суд міжнародного журі надійшло 140 видань з Україна, Росії, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Казахстан, Киргизстану, Молдови, Таджикистану. Вперше взяла участь у конкурсі Естонія.

- Фінансово-економічна криза негативно позначилась на розвиток видавничої галузі в усіх країнах, які взяли участь у конкурсі. - розповідає член журі, директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентина Бабилюлько. - Про це свідчили і кількість, і якість представлених книг. Проте участь у конкурсі стимулює видавців, сприяє обміну набутим досвідом.

До остаточного конкурсного списку журі відібрало 47 видань, Вони й змагалися у семи номінаціях – «Перемога», «Співдружність», «Моя країна», «Книга для дітей та юнацтва», «Наш сучасник», «Арт-книга», «Надруковано в співдружності» та за «Гран-прі». Україна представила на конкурс 8 книг у чотирьох номінаціях і отримала п’ять перемог. За кількістю нагород наша країна поділили разом з Білоруссю друге місце.

Два перших місця у номінаціях «Співдружність» та «Книга для дітей та юнацтва» посіли книга «М.Гоголь. Вечори на хуторі біля Диканьки. Миргород», ілюстрована лауреатом Шевченківської премії Сергієм Якутовичем (видавництво «Либідь») та книга Лесі Вороніної «Сни Ганса Християна», ілюстрована молодою українською художницею Катериною Штанко (видавництво «Грані-Т»).

Ще одна книга українського видавництва «Грані-Т» «Сердечний рай, або Оксана» Олександра Денисенка здобула друге місце в номінації «Співдружність». Це драматичний твір про маловідомі сторінки із біографії Тараса Шевченка – про його кохання та смерть. Книга ілюстрована малюнками Тараса Шевченка та фотознімками, окремі з яких опубліковані вперше.

Два третіх місця отримали чотиритомник А.В.Толстоухова та В.О.Зубанова «Україна: хронологія розвитку з давніх часів до пізньої античності» видавництва «Кріон» (номінація «Моя країна») та книга Т. Кари-Васильєвої «Історія української вишивки» видавництва «Мистецтва» (номінація «Арт книга»).

До речі, книги-лауреати «М. Гоголь. Вечори на хуторі біля Диканьки. Миргород» та «Історія української вишивки» видані в рамках державної програми «Українська книга» 2008 року.

Цього року від України не було претендентів на головну нагороду конкурсу – Гран-прі. Адже повторити минулорічний успіх книги українського видавництва «Грані-Т» «Н. Гоголь. Петербургские повести" вкрай важко. На думку експертів, у цьому унікальному виданні, ілюстрованому талановитим художником Юрієм Чаришніковим втілені геніальні здобутки трьох століть – текст XIX століття, ілюстрації XX століття і формопринцип книжки XXI століття.

За Гран-прі цього року змагалося шість книг з Росії, Білорусі та Киргизстану. Журі вирішило поділили вищу нагороду конкурсу між двома книгами-переможницями - виданням Республіки Білорусь «Беловежское чудо» та книгою «Великие сказки мира» у 3-х томах російського видавництва «Ексмо». Урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться у вересні під час роботи XXII Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку.

 

 

Світлана Божко

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux