Представники видавничої галузі обговорили проблеми книжкового ринку України

опубліковано 22 квітня 2009 року о 14:38

22 квітня в УНІАН відбулась прес-конференція «Вплив кризи на книжковий ринок України: зміни, тенденції, перспективи».

Участь у прес-конференції взяли директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо В. І. Бабилюлько, голова Акціонерної компанії «Укрвидавполіграфія» В. В. Продан, президент «Форуму видавців» О. А. Коваль, директор загальноукраїнської мережі «Книжковий супермаркет» К. Г. Клімашенко, директор дистриб’юторської компанії «Саміт-книга» І. М. Степурін, голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О. В. Афонін.

Провідні фахівці видавничої галузі обговорили ситуацію, що склалася на книжковому ринку України за останні півроку, відзвітували про результати своєї діяльності, поділились досвідом впровадження антикризових програм, що реалізуються лідерами основних ланок видавничого процесу, окреслили можливі перспективи і наслідки глобальних і локальних економічних процесів для української книжки.

Вітчизняні книговидавці та книгорозповсюдувачі відзначають зростання попиту на українську книгу на внутрішньому ринку. Про це повідомив голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. За його словами, сьогодні спостерігається збільшення сектору вітчизняної книги. Якщо така тенденція збережеться і знайдуться засоби поповнення обігових коштів, зокрема інвестиції та доступні кредитні ресурси, то частка української книги на власному ринку може зрости до 50 відсотків.

У першу чергу цей «феномен» в умовах загальної кризової ситуації пов’язується з різким зниженням імпорту російської книги і значним зростанням, порівняно з українською, її вартості. Намагаючись не зменшити асортиментну пропозицію, книжкова торгівля збільшила запит на літературу вітчизняного виробництва.

Як зазначили учасники прес-конференції, українська книжкова галузь має унікальний шанс усунути свого основного конкурента на власному ринку - російських видавців. Однак, щоб це здійснити, потрібно розв’язати низку стратегічно важливих питань, в першу чергу це стосується джерел поповнення обігових коштів видавничих та книготорговельних підприємств, поліпшення системи кредитування суб’єктів книжкової діяльності, пошуку шляхів інвестування нових проектів. І тут необхідна продумана і цілеспрямована державна програма.

За словами директора видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентини Бабилюлько, відчутним імпульсом для розвитку книговидавничої справи став Закон, яким продовжено дію режиму пільгового оподаткування для суб’єктів видавничої справи. «Держкомтелерадіо було витрачено чимало часу, щоб погодити цей закон центральними органами виконавчої влади, переконати депутатський корпус у доцільності його прийняття. Зусилля виявилися недаремними – дію Закону подовжено до 2015 року», - зазначила Валентина Бабилюлько.

Зусиллями народних депутатів, за підтримки Держкомтелерадіо у січні цього року парламентом прийнято постанову «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури». Розпочато роботу над проектом відповідного закону. Крім того, Урядом затверджено Концепцію Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2009-2012 роки, розробленої Держкомтелерадіо. Вона має на меті підвищити рівень читацької компетентності українського суспільства та запобігти втраті вітчизняної видавничої галузі як сектора національної економіки, сприяти розвитку культури, освіти і науки.

Учасники прес-конференції обговорили також шляхи боротьби з піратською продукцією, зокрема, у таких жанрових нішах, як навчальна література та посібники. Вже зроблені серйозні кроки в боротьбі з цим явищем. Досягнуто згоди про підписання меморандуму з державною акціонерною компанією «Укрвидавполіграфія» про надання нею інформації про усі назви та наклади літератури, яка йде через підприємства компанії. Також готуються меморандуми з МВС, прокуратурою та СБУ про відслідковування усіх фактів піратської продукції та запобіганню цього явища.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux