4 червня 2009 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Проблеми кодифікації інформаційного законодавства України». Участь у засіданні взяв заступник Голови Держкомтелерадіо Володимир Горобцов.
У своєму виступі він зазначив, що на сьогодні відсутні системність та комплексність підходів до кодифікації інформаційного законодавства України. За словами В.Горобцова, з метою підвищення ефективності розвитку інформаційного суспільства необхідно створити "цілісну систему законодавства, гармонізовану з нормами міжнародного права з питань розвитку інформаційного суспільства, зокрема слід здійснити кодифікацію інформаційного законодавства". Спершу потрібно у парламенті прийняти Iнформаційний кодекс України.
Готового проекту інформаційного кодексу не існує, але вже майже десять років над його розробкою працюють у Державному комітеті телебачення і радіомовлення. Багато проблем неузгодженості вітчизняних законів, на думку заступника голови Держтелерадіо Володимира Горобцова, полягає в технократичному і гуманітарному підходах до їх творення. Наприклад, технократи основну увагу приділяють передачі інформації, а гуманітарії - праву на інформацію. «У нашому законодавстві одні й ті ж поняття часто визначені по-різному», - сказав він. Кодифікація могла б ліквідувати ці неузгодженості. Володимир Горобцов переконаний, що ухвалення інформаційного кодексу - не данина моді. За його словами, у планах уряду вже не раз стояло питання розробки такого кодексу. «Треба розробити комплексний підхід до створення інформаційного кодексу, наразі він тільки фрагментарний. І одночасно удосконалювати діюче законодавство. Справа в тому, що раніше вважалося, що держава дає право на інформацію, а зараз зрозуміли, що це природне право людини», - сказав Володимир Горобцов, додавши, що Держтелерадіо готове й далі працювати над розробкою інформаційного кодексу тільки за обов'язкової участі науковців.
Учасники круглого столу наголошували, що у середовищі фахівців є думка, що сукупність правових норм у сфері суспільних інформаційних відносин, визначених у законах і підзаконних актах, досягла критичної маси. Це обумовлює необхідність аналізу діючої нормативно-правової бази, узгодження правових норм та адаптації інформаційного законодавства України до законодавства Європейського Союзу, тобто - зближення та поступового приведення законодавства країни у відповідність до вимог сучасної міжнародної системи права. Нині в Україні формується інформаційне право - нова галузь права, що має стати окремою галуззю права в системі загального законодавства країни.
Переважна більшість учасників заходу висловилася за створення інформаційного кодексу. Кожен висловлював свої пропозиції до майбутнього кодексу, які ввійдуть до рекомендацій круглого столу.