• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Потреба часу - створення Інформаційного кодексу України
опубліковано 05 червня 2009 року о 14:19

4 червня 2009 року в Інституті законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Проблеми кодифікації інформаційного законодавства України». Участь у засіданні взяв заступник Голови Держкомтелерадіо Володимир Горобцов.

У своєму виступі він зазначив, що на сьогодні відсутні системність та комплексність підходів до кодифікації інформаційного законодавства України. За словами В.Горобцова, з метою підвищення ефективності розвитку інформаційного суспільства необхідно створити "цілісну систему законодавства, гармонізовану з нормами міжнародного права з питань розвитку інформаційного суспільства, зокрема слід здійснити кодифікацію інформаційного законодавства". Спершу потрібно у парламенті прийняти Iнформаційний кодекс України.

Готового проекту інформаційного кодексу не існує, але вже майже десять років над його розробкою працюють у Державному комітеті телебачення і радіомовлення. Багато проблем неузгодженості вітчизняних законів, на думку заступника голови Держтелерадіо Володимира Горобцова, полягає в технократичному і гуманітарному підходах до їх творення. Наприклад, технократи основну увагу приділяють передачі інформації, а гуманітарії - праву на інформацію. «У нашому законодавстві одні й ті ж поняття часто визначені по-різному», - сказав він. Кодифікація могла б ліквідувати ці неузгодженості. Володимир Горобцов переконаний, що ухвалення інформаційного кодексу - не данина моді. За його словами, у планах уряду вже не раз стояло питання розробки такого кодексу. «Треба розробити комплексний підхід до створення інформаційного кодексу, наразі він тільки фрагментарний. І одночасно удосконалювати діюче законодавство. Справа в тому, що раніше вважалося, що держава дає право на інформацію, а зараз зрозуміли, що це природне право людини», - сказав Володимир Горобцов, додавши, що Держтелерадіо готове й далі працювати над розробкою інформаційного кодексу тільки за обов'язкової участі науковців.

Учасники круглого столу наголошували, що у середовищі фахівців є думка, що сукупність правових норм у сфері суспільних інформаційних відносин, визначених у законах і підзаконних актах, досягла критичної маси. Це обумовлює необхідність аналізу діючої нормативно-правової бази, узгодження правових норм та адаптації інформаційного законодавства України до законодавства Європейського Союзу, тобто - зближення та поступового приведення законодавства країни у відповідність до вимог сучасної міжнародної системи права. Нині в Україні формується інформаційне право - нова галузь права, що має стати окремою галуззю права в системі загального законодавства країни.

Переважна більшість учасників заходу висловилася за створення інформаційного кодексу. Кожен висловлював свої пропозиції до майбутнього кодексу, які ввійдуть до рекомендацій круглого столу.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux