Полтавські телевізійники підписали Хартію на захист суспільної моралі

опубліковано 06 вересня 2010 року о 17:07

На Полтавщині сім телеканалів підписали «Хартію про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі».

Свої підписи під документом поставили генеральний директор Полтавської ОД ТРК «Лтава» Микола Ляпаненко, керівник ТОВ «Студія «Місто» (Полтава) Ігор Кужик, директор районної телевізійної студії «Гребінка» Ніна Третяк, редактор районного телерадіооб’єднання «Контакт» (м.Карлівка) Сергій Гладир, директор телекомпанії «ГЗК» (м.Комсомольськ) Володимир Богодист, директор ТОВ телекомпанія «ВІЗИТ» (м.Гадяч) Віктор Незямов, заступник директора комунального підприємства «Кременчуцька міська телекомпанія» Вікторія Пальчик. З боку влади наміри про партнерство затвердили представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Полтавській області Лілія Миронович, заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко, начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Миколі Перепелиця.

На думку учасників заходу, Хартія - це не запровадження цензури на інформаційному ринку, це партнерство, результатом якого має бути певна саморегуляція з боку ЗМІ в частині дотримання законодавства про суспільну мораль.

 

Лілія Миронович зазначила, що від теорії пора переходити до практики.

— Якось мене вразив факт трансляції на каналі «1+1» фільму «Вбити Білла» у прайм-тайм. Мова не про його художню цінність — мова про те, що криваві події стрічки можуть нанести непоправну шкоду дітям, які подивилися її. Є чіткі вимоги українського законодавства: подібні фільми мають видавати в ефір тільки з 23.00 до 6.00. Я рада, що, на відміну від національних, полтавські телевізійники в цілому дотримуються Законів України «Про телебачення та радіомовлення», «Про захист суспільної моралі» та інших. Якби ще домовитися з друкованими ЗМІ про дотримання норми щодо обов’язкової публікації візуальних позначок у програмах телепередач, юридичну сторону питання можна вважати закритою.

 

Гендиректор  ОДТРК «Лтава» Микола Ляпаненко, начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Микола Перепелиця

Микола Ляпаненко закликав «боротися з чорнухою»:

— Коли відкрилися «шлюзи демократії», ми отримали не лише позитив, «інформаційна каналізація» потрапила до кожного дому. Ми десятиріччями не бачили демократії, тож зголодніли за нею. Але сьогодні споживаємо ерзац-продукт наших колег з-за кордону. Що нам показують центральні канали? Матеріали, що посягають на релігійні святині, державну символіку, принижують особу за національною чи релігійною ознакою, пропагують ксенофобію, насильство. Це просто моральна катастрофа! Тому підписання «Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі» не просто назріло, воно перезріло. Хочу, щоб до нас приєдналися колеги як з Полтавської області, так і з інших регіонів України.

 

Довідково. 19 березня поточного року «Хартію про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі» підписали Кабінет Міністрів України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі та 9 центральних телекалів: ПП ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ» (5 канал), «Телеодин» (М 1), Міжнародна комерційна телерадіокомпанія «ICTV», ЗАТ «ТРК «Україна», Національна телекомпанія України, ЗАТ «Новий канал», ЗАТ Телекомпанія «ТЕТ», ТРК «Студія 1+1», Телекомпанія «Ера».

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux