Польська сторона готова до співпраці

опубліковано 23 травня 2008 року о 13:30

Під час перебування української делегації у Варшаві Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський провів ряд зустрічей з польськими колегами. Обговорювалися питання співпраці щодо інформаційного супроводу підготовки та проведення Євро-2012, вивчався досвід Польщі у трансформуванні державних ЗМІ у громадські.

 

На зустрічі із Керівником політичного кабінету Міністра культури і національної спадщини РП Яцком Векслером обговорювалося питання підписання угоди між урядами України і Польщі про співпрацю в інформаційній сфері, що є надзвичайно актуальною напередодні проведення Євро-2012 у наших країнах. Сторони відзначили спільну зацікавленість у якомога швидшому підписанні міжурядової двосторонньої Угоди, яка стане базовою для налагодження тісної співпраці між суб’єктами діяльності у цій сфері.

Крім того, польська сторона поінформувала про підготований проект багаторічної співпраці, який буде передано українській стороні через дипломатичні канали.

Зустріч Анатолія Мураховського із Головою Крайової ради з питань телебачення і радіомовлення РП Вітольдом Колодзєйським була присвячена обговоренню досвіду Польщі у трансформуванні державних ЗМІ у громадські. Польські колеги поінформували про діапазон питань, які перебувають у віданні Крайової ради та запропонували можливості налагодження співпраці з українською стороною. Сторони домовились про передачу Україні законодавчої та регулюючої документації із зазначеного питання.

Досвід польської сторони у трансформуванні державних мовників у громадські вивчався також і під час зустрічей Анатолія Мураховського з Директором Польського громадського телебачення Анджеєм Урбанським та членом правління Польського радіо Єжи Тарґальським. Багато уваги було присвячено питанням організації співпраці щодо інформаційного супроводу підготовки і проведення фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 з футболу. Польська сторона висловила готовність до започаткування спільних інформаційних проектів з можливістю використання польських каналів мовлення, що дасть змогу експортувати інформацію про зусилля України по підготовці Євро-2012 до Європейського Союзу.

Стосовно розбудови в країні Громадського мовлення Анджей Урбанський підкреслив, що цей процес почався в Польщі на початку 90-х років за сприятливих ринкових обставин: в країні не було інших мовників, крім національних.

На сьогодні у результаті складних трансформацій та понад десятилітньої діяльності Громадське телебачення Польщі за рівнем довіри населення зайняло друге місце після війська (церква знаходиться лише на п’ятому місці). На законодавчому рівні визначено два головних джерела фінансування громадського телебачення – абонемент і реклама. При цьому зараз тривають дебати про доцільність та форму стягнення абонементу.

Українська сторона подякувала за увагу TVP до висвітлення життя української національної меншини в РП та висловила прохання надати медійний патронат найбільшому культурному заходові українців у Польщі – Фестивалю української культури в Сопоті, що відбудеться у липні ц.р. Також було висловлено пропозицію підготовки спільного проекту на вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-33 р.р.

У підсумку зустрічі Анатолій Мураховський зазначив, що «прикінцевий результат створення громадського мовлення в Україні має перспективу, аналогічну досягнутій у Польщі. Однак нинішні стартові можливості в Україні принципово відмінні від політичних і економічних умов появи громадських мовників у Польщі. В Україні жорсткі конкурентні умови: щоб мати перспективи розвитку, громадське мовлення має стартувати при високих рейтингових показниках. Застосування досвіду польської сторони з урахуванням вітчизняних політичних та економічних умов має дати найкращий результат».

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux